Czy agencja pracy mowi prawde, prosze o pomoc!

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

KobietaPostNapisane przez Luiza » 23 sty 2009, 11:31 Re: Czy agencja pracy mowi prawde, prosze o pomoc!

Aleksander1 napisał(a):Nie ma czegos takiego. Prawo UE jest nadrzednym w stosunku do UK.
prawa te nie powinny sie wykluczac a jednak tak sie dzieje. Mialam takie samo podejscie jak ty do momentu kiedy zlikwidowano mi firme i chcialam isc na chwilowe bezrobotne. Odmowiono mi bo nie mialam rejestracji, apelacja tez nie pomogla. Nie dostanie sie zadnych benefitow bez rejestracji. Wiec nie tylko pracodawca ponosi konsekwencje. Sama nie dalam rady pokonac systemu i w koncu sie zarejestrowalam. Ale uwazam ze nalezy zlozyc skarge do UE.

Art 39 EC Legislation
1. Freedom of movement for workers shall be secured within the Community.
2. Such freedom of movement shall entail the abolition of any discrimination based on nationality between workers of the Member States as regards employment, remuneration and other conditions of work and employment
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

pewnie masz racje. Tylko ze prawo UE powinno wykluczac prawo UK jezeli jest niezgodnosc,tak mnie przy najmniej uczyli (no ale nikt nie jest nieomylny). Ale wiesz co? Wlasnie przypomnialas mi o jednym wypadku. Znajomy ubiegal sie o jakis benefit i mial co prawda H.O. ale za krotko, i taka dostal odpowiedz. Odwolal sie, udowodnil ze byl w UK i pracowal, pokazal odprowadzane podatki. I uznali mu to. Dostal ten benefit.
Nie pamietam juz co to dokladnie bylo, ale pamietam sam fakt, bo sam bylem mile zaskoczony.
No coz to jest wlasnie Krolestwo! Jak im sie chce to respektuja inne glosy jak nie, to nie! Jak z Konwencja Praw Czlowieka. Raz do niej przystepuja raz wystepuja. jak chcieli trzymac podejrzanych o terroryzm dluzej niz Konwencja przewiduje,po ataku na WTC. o z niej wystapili i trzymali sobie podejrzanych nawet dwa lata w wiezieniu bez postawienia zarzutu. Dobre nie...?
Alek

Aleksander1
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 22 sty 2009, 09:04
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 23 sty 2009, 13:24 Re: Czy agencja pracy mowi prawde, prosze o pomoc!

Kochani, czy Wam sie cos w toku rozumowania nie poprzestawialo? Panstwa unijne moga miec swoje rozwiazania prawne i jesli chodzi o rynek pracy ( i pare innych dziedzin), to prawo unijne nic nie ma do tego.
Przy przyjmowaniu nowych panstw do EU, czesc z czlonkow Unii dookreslila m.in. zasady otwarcia rynkow pracy. I do takich wymogow w UK nalezy rejestracja WRS.
Zawsze mozna tez zglosic do Trybunalu np. Niemcy za okres przejsciowy 7 (?) lat zamknietego rynku pracy :)).
A skoro ktos tak strasznie nie jest w stanie zaakceptowac wymogow prawnych danego kraju, to wlasciwie po jasna.... tu siedzi? Kompletnie nie rozumiem takiego rozdwojenia jazni, siedziec i sie czepiac.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

karjo,
Wszystko sie zgadza. Tylko WRS nie jest wymogiem UK wsrod zasad otwarcia rynku pracy, moja droga. A Skoro Ty tak wszystko akceptujesz to dlaczego zripostowalas nasze wypowiedzi, probujac zmienic nasze zdanie na ten temat, zamiast zakceptowac istniejacy stan rzeczy?!
Moze nie rozumiesz takiego rozdwojenia jazni, bo po prostu nie wiesz co to jest rozdwojenie jazni. Skoro pokora jest Twoja cecha,prosze bardzo. Nie wynajde dla Ciebie choroby psychicznej odpowiedniej dla takiego stanu. Inni moga miec inna nature,czego Ty najwidoczniej nie jestes w stanie pojac. Ale dziekuje za przypomnienie o prawach zastrzezonych przez kraje Czlonkowskie, o tym rzeczywiscie nie pamietalem.
Alek

Aleksander1
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 22 sty 2009, 09:04
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA