Czy agencja pracy mowi prawde, prosze o pomoc!

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez jawoss » 20 paź 2008, 23:16 Czy agencja pracy mowi prawde, prosze o pomoc!

Witam,

Wakacje spedzilem w Birmingham i pracowalem w jednej z firm w Walsall. Praca przez Agecnje Blue Arrow dostalem po zdaniu kilku testow.
W pracy nie bylo zadnych problemow z wyplatami i kazdego tygodnia dostawalem pieniadze.
Problem sie zaczal jak dwa ttygodnie przed moim odjazdem zglosilem ze rezygnuje z pracy bo chcialem byc uczyciwy w stosunku do pracodawcy i odzyskac holiday pay. Jeszcze do tego sytuacja z koszulkami ktore dostalem od agencji i za ktore odtracono mi 25 funtow i zwrotowi podlegala ta kwota po oddaniu wypranych koszulek na koniec mojej pracy w agencji. Wszytsko bylo pieknie ladnie dopoki tydzien, dwa po powrocie do PL na moim koncie w Uk nie bylo zadnego transferu pieniedzy z Agencji. PO dodzwonieniu sie dowiedzialem sie ze nie dostane pieniedzy za Holiday pay dopoki nie zaplace za Home Office, i nie zaplaca mi za koszulki ktore zostaly zwrocone na do Agencji.
Home Office zaczalem robic jeszcze pracujac w UK ale wyeplenilem blednie niekotre pola aby trwajacy kilka tygodni albo i miesiecy proces wydawania Home Office nie zostal zrealizowany bo dni mojego wyjazdu zblizaly sie a nie bylo to dla mnie potrzebne aby wydawac 90 funtow kiedy juz nigdy nie wroce do UK.

Problem jest taki ze nie wiem czy Agencja ma racje i rzeczywiscie powinienem dokonczyc Home Office aby wyplacono mi za koszulki i za Holiday Pay. Problem mam rowniez z odzyskaniem paszportu ktory wraz z niedokoncoznym formularzem Home Office wrocil do Agencji. Agencja nie chce mi oddac rowniez paszportu bo uwaza ze powieniem zpalcic za Home Office. Z paszportem to jakas paranoja i postraszylem ich polcja.

Jesli ktos wiec jak mozna roziwac taka sytuacje i po ktorej stronie stoi w tym przypadku prawo prosze o pomoc!

jawoss
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 17 lut 2007, 12:31
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 21 paź 2008, 12:25 hmm

ja mam tylko jedno zasadnicze pytanie do Ciebie: Dlaczego Twoj paszport zostal odeslany do agencji a nie do Ciebie?

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anula82 » 21 paź 2008, 13:22 Re: Czy agencja pracy mowi prawde, prosze o pomoc!

Home Office czasami wysyla dokumenty do pracodawcy jak nie ma adresu pracownika. Agencja nie ma prawa przetrzymywac zadnych orginalow dokumentow. Nie moze tez dokonywac zadnych obciazen pienieznych jezeli nie zostaly one wczesniej z Toba uzgodnione i podpisane. Musi Ci rowniez wyplacic za urlop. Jezeli nie dostarczyles in HO w czasie 4 tygodni od rozpoczecia pracy to zatrudniali cie nielegalnie i powinni Cie zwolnic po tym okresie. Jezeli pracowales dla nich rowniez po tym czasie to jest to tez ich problem i moga zaplacic za to kare do 5tys funtow. Wejdz sobie na ta strone, tam mozesz bezplatnie poprosic o porade http://www.acas.org.uk/index.aspx?articleid=1461

Anula82
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączyła: 18 wrz 2008, 11:33
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 21 paź 2008, 13:55 ojej

prawde mowiac wolalbym dogadac sie z kimkolwiek, np z kims z forum aby do niego HO wyslalo moj paszport niz do agencji jakiejkolwiek

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jawoss » 21 paź 2008, 17:18 Re: Czy agencja pracy mowi prawde, prosze o pomoc!

Paszport zostal wyslany do agencji i ani agecnja ani nikt z HO nie wyslal mi infomacji gdzie jest moj paszport.

Jezeli ktos orientuje sie jakie jest prawo dokladnie? Czy te Holiaday mi sie naleza bez HO czy nie, to bede wdzieczny.
Czuje jakby teraz Agecnja probowala sie odegrac za to ze nie zrobilem tego HO. Gdzie moge sie udac aby zglosic ten problem i kto moze mi szybko pomoc.


Z gory dziekuje...

jawoss
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 17 lut 2007, 12:31
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 21 paź 2008, 18:16 Re: Czy agencja pracy mowi prawde, prosze o pomoc!

Konsulat powinien ci pomoc, Ja bym tez zadzwoniła na policje i złożyła doniesienie o przestępstwie. Im za zatrudnienie cie bez HO grozi kara pieniężną w wyskosci 5000F. Tobie nie grozi nic poza tym ze możesz jednak nie odzyskać holiday pay.
Żaden pracodawca nie ma prawa przetrzymywać twoich dokumentów, to jest nielegalne.
HO nie mozesz teraz dokonczyc bo nie pracujesz w UK. HO nie dziala wstecz.

Tak mi teraz przyszlo do glowy ze mozesz tez napisac maila albo list do home office.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez jawoss » 21 paź 2008, 18:24 Re: Czy agencja pracy mowi prawde, prosze o pomoc!

Dlaczego uwazasz ze nie moge odzyskac Holiday Pay? Chcialbym wiedziec bo glupio sie o cos klucic jesli nie ma sie racji. Postaram sie dzisiaj cos napisac do HO.

Jesli ktos ma jeszcze jakies pomysly...

jawoss
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 17 lut 2007, 12:31
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 21 paź 2008, 18:35 Re: Czy agencja pracy mowi prawde, prosze o pomoc!

Jesli nie miales HO to pracowales nielegalnie i jest mozliwosc ze sie wykreca z zaplacenia ci. Choc jesli ich troche nastraszysz ze powiesz home office to powinni oddac. Bardziej bedzie im sie oplacalo oddac ci kilkaset funtow niz zaplacic 5000 kary.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez jawoss » 21 paź 2008, 18:46 Re: Czy agencja pracy mowi prawde, prosze o pomoc!

Dobry pomysl!
Warty sprobowania.

Tylko ze ja wyslalem przez Agencje formularz HO ale wypelniony zostal blednie. MOga to uznac jako rozpoczecie calego procesu HO tylko z mojej winy niedokonczenie. I postraszenie ich ze zatrudniali mnie nielegalnie moga sie wykrecic ze z mojej winy tego HO nie mam.

jawoss
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 17 lut 2007, 12:31
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 21 paź 2008, 18:58 Re: Czy agencja pracy mowi prawde, prosze o pomoc!

Jesli ci odeslali papiery, to zaden proces nie zostal rozpoczety.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez jawoss » 21 paź 2008, 19:00 Re: Czy agencja pracy mowi prawde, prosze o pomoc!

Papiery odeslali mi ale nie do mnie tylko do Agencji. Agencja nie odzywala sie przez ponad miesiac ze moj paszport jest u nich.

jawoss
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 17 lut 2007, 12:31
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez erni » 19 sty 2009, 16:48 Re: Czy agencja pracy mowi prawde, prosze o pomoc!

według mnie Luiza ma racje pracowales nielegalnie takze raczej nie miales wielu praw i ciezko bedzie ci odzyskac cokolwiek

erni
Początkujący
 
 
Posty: 31
Dołączył: 30 lip 2007, 07:31
Reputacja: 0
Neutralny

Mozesz odzyskac wszystko, to nie ma znaczenia ze pracowales bez h.o. Pracowales legalnie bo jestes czlonkiem UE. H.O. to tylko rejestracja. A czy aby na pewno agencja odmawia Ci oddania paszportu? Moze oni Ci mowia ze Ci go nie wysla ? Bo w tym przypadku maja racje! Nie mozna wysylac paszportu za granice to nielegalne.
Alek

Aleksander1
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 22 sty 2009, 09:04
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 22 sty 2009, 16:16 Re: Czy agencja pracy mowi prawde, prosze o pomoc!

Aleksander1 napisał(a):Pracowales legalnie bo jestes czlonkiem UE.
Wedlug prawa UE tak, wedlug prawa UK jednak nie. To jest jakas niezgodnosc ktora powinien sie zajac Trybunal Europejski. Ale jak dotad wypada miec ten papierek. Ja probowalam sie sprzeciwiac systemowi i niestety mie doscignelo. Maly wlos a zostalabym zwolniona z pracy za nieposiadanie WRS. Zasiegnelam porady prawnej i faktycznie firma miala prawo zwolnic mnie nawet bez wyplacania zaleglej pensji. Dla UK bez WRS jestes duchem, nie istniejesz.

Fakt cala ta impreza lamie wszelkie paragrafy mowiace o dyskryminacji w prawie UE.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

Wedlug prawa UE tak, wedlug prawa UK jednak nie.

Nie ma czegos takiego. Prawo UE jest nadrzednym w stosunku do UK. Zgadza sie ze UK ma dodatkowy wymog - rejestracje. Ale nie wiem kto Ci udzielil tej porady prawnej, nic to nie ma do wynagrodzenia za wykonana prace. Nie posiadanie rejestracji ma konsekwencje jedynie dla pracodawcy. To pracodawca angielski lamie prawo zatrudniajac prze dluzszy okres bez rejestracji H.O. pracownika. A nie Obywatel UE pracujac.
Nie zdziwilbym sie gdyby to byla porada z C.A.B. Bez sarkazmu! Sam bylem tam zasiegac porady i Uprzejmy pan probowal wyperswadowac mi ze Polakom nie naleza sie benefity!
Alek

Aleksander1
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 22 sty 2009, 09:04
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA

cron