Self-employed, freelancer - bardzo pilne!

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

KobietaPostNapisane przez panchita » 29 lis 2006, 02:37 Self-employed, freelancer - bardzo pilne!

Czy ktoś z Was jest samozatrudniony? Interesują mnie szczególnie posty od osób pracujących w branży IT. Chciałabym wiedzieć, jakie formalności muszę załatwić i jak długo to trwa. Czy trzeba określić zakres działalności? Czy trzeba opisać konkretnie swoje narzędzie pracy (sprzęt i oprogramowanie)? Czy czekają mnie jakieś kontrole?

Klient poprosił mnie o fakturę. Ile czasu muszę czekać na możliwość jej wystawienia? (Tj. jak długo trwa pełna rejestracja?)

W Polsce pracowałam jako freelancer (grafik komputerowy), na umowę o dzieło - nikt nie wymagał ode mnie samozatrudnienia. Jednak z tego, co widzę, tu bez niego się nie obejdzie. A może jestem w błędzie?

panchita
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 21 wrz 2006, 17:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 1 gru 2006, 18:22 Re: Self-employed, freelancer - bardzo pilne!

panchita napisał(a):Klient poprosił mnie o fakturę. Ile czasu muszę czekać na możliwość jej wystawienia? (Tj. jak długo trwa pełna rejestracja?)

Według angielskiego prawa musisz dokonać rejestracji w ciagu perwszych 3 miesięcy od rozpoczęcia działalności.
Także mysle że mozesz wystawic fakture nawet dzis tylko abys zarejestrowal dzialalność w wymaganym okresie.
Sam proces rejestracji to jakies 3 tygodnie
panchita napisał(a):Czy trzeba opisać konkretnie swoje narzędzie pracy (sprzęt i oprogramowanie)? Czy czekają mnie jakieś kontrole?

nie jestem wstanie na to ci odpowiedziec ale jest chyba oczywiste ze musisz kozystac z legalnego oprogramowania, czy sprawdzaja nie wiem ale napewno trzeba sie z tym liczyc.
Moze sie wypowie jakas osoba ktora ma to za sobą
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 1 gru 2006, 18:36 Re: Self-employed, freelancer - bardzo pilne!

Niewiem jak w tej branzy, ale kolega w spozywce tu zaliczyl juz pierwszego dnia kontrole - pol godziny przed otwarciem sie pojawili posprawdzali wszystkie urzadzenia, faktury itd...

W Niemczech jestem freelancerem - to wystawiam faktury, a vat 20 % place na pocz. nastepnego roku, rozliczam koszty uzyskania itd. Okreslic rodzaj dzialalnosci musialem, ale narzedzi nie. W Anglii pewnie podobnie.


Pozdro
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 1 gru 2006, 18:39 Re: Self-employed, freelancer - bardzo pilne!

plazermen napisał(a):W Anglii pewnie podobnie.


co do vat to nie musisz go placic jesli twoje dochody nie przekraczaja 60000 funtow rocznie
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 1 gru 2006, 18:50 Re: Self-employed, freelancer - bardzo pilne!

w niemczech: okolo 7600 euro - czyli podobnie ;]
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 3 gru 2006, 19:57 Re: Self-employed, freelancer - bardzo pilne!

plazermen napisał(a):w niemczech: okolo 7600 euro - czyli podobnie ;]


60000 funtow i 7600 euro. Tak bardzo podobnie :) :lol:
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 3 gru 2006, 20:53 Re: Self-employed, freelancer - bardzo pilne!

oj czepiasz sie - wcisnelo mu sie jedno zero wiecej
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 3 gru 2006, 22:30 Re: Self-employed, freelancer - bardzo pilne!

plazermen napisał(a):oj czepiasz sie - wcisnelo mu sie jedno zero wiecej

alez nie, to ty chyba napisales jedno za malo :mrgreen: moja ilosc zer jest w porzadku
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 4 gru 2006, 17:26 Re: Self-employed, freelancer - bardzo pilne!

Kiedys tak sie zastanawialem dlaczego jest tu tyle malych sklepikow i jak oni sie utrzymuja co np w polsce nie mieliby zadnych szans na przetrwanie. Teraz juz wiem - 60000 bez placenia podatku :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 2 mar 2008, 21:31 Re: Self-employed, freelancer - bardzo pilne!

placa podatek tylko liniowy 17.5 procent jednakze duzo odliczaja na koszta firmy noi kwota wolna od podatku,oraz benefity popatrzcie na pakistanow male klitki a merol przed domem ;)

Guest
 
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA