|Birmingham , trudne miejsce do zycia i pracy !

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...
mahol napisał(a):pytałem co to jest stereotyp Polaka,


"Stereotyp jest wyrażany w zdaniu ogólnym (np. "(Wszyscy) Polacy są nieporządni"). "
to z wikipedi co wkleilam

mahol napisał(a):czytaj uważnie


ktos ma problemy z czytaniem ja po czesci odpowiedzialam.

jak wiesz co to stereotyp to tym bardziej wiesz jaki jest nasz stereotyp, nie jestem tu od tego zeby cie uczyc wiec wiesz popros kogos innego

mahol napisał(a):dzięki za wklejenie wikipedii,


nie ma za co przy tym sie nie narobilam. chyba nie sadziles ze bede siedziala 30 min nad pisaniem co to stereotyp latwiej jest wkleic :twisted:

asiunia141
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Wiek: 34
Dołączyła: 13 sie 2009, 14:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 12 lip 2010, 14:56 Re: |Birmingham , trudne miejsce do zycia i pracy !

no właśnie jaki jest ten "nasz" stereotyp, bo cały czas o to pytam...
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

naucz sie czytac uwaznie, ze zrozumieniem


" nie jestem tu od tego zeby cie uczyc"

nie wiesz jak nas postrzegaja to brawo ze woge odpisuejsz na ten porabany temat :
|Birmingham , trudne miejsce do zycia i pracy !
Ostatnio edytowano 12 lip 2010, 22:24 przez asiunia141, łącznie edytowano 1 raz

asiunia141
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Wiek: 34
Dołączyła: 13 sie 2009, 14:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 12 lip 2010, 20:40 Re: |Birmingham , trudne miejsce do zycia i pracy !

spróbuję poćwiczyć czytanie, ale najpierw Ty poćwicz pisownie... uwaŻnie...
rozmawiałem ze znajomymi z pracy i wiem jak nas postrzegają, ale Ty wyraźnie masz inne zdanie dlatego próbuję je poznać, ale chyba trudno Ci o tym pisać... no cóż... może jakieś ciężkie przeżycia... wracaj do zdrowia, pozdrawiam
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

mahol napisał(a):rozmawiałem ze znajomymi z pracy i wiem jak nas postrzegają

nie sadzilam ze bedziesz potrzebowal pomocy innych... :twisted:

mahol napisał(a):może jakieś ciężkie przeżycia

gwarantuje ci ze ciezkich przezyc w anglii nie mialam (uwazaj co piszesz)

mahol napisał(a):wracaj do zdrowia

wiesz ja akurat mam rowno pod sufitem, radzilabym spojrzec w lustro i powiedziec to tej osobie ktora zobaczysz

asiunia141
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Wiek: 34
Dołączyła: 13 sie 2009, 14:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 13 lip 2010, 09:13 Re: |Birmingham , trudne miejsce do zycia i pracy !

gwarantuje ci ze ciezkich przezyc w anglii nie mialam (uwazaj co piszesz)

strach się bać...

dalej nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie... no nic do szkoły dziecinko, do szkoły!!
pozdrawiam
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

jak chcesz to moge tobie zagwarantowac ciezkie przezycia. napisalam uwazaj co piszesz bo nie myslisz przy tym wez sobie pod uwage to ze sa osoby ktore mialy przezycia takie jak gwalt, pobicia itd itp mozna wymieniac w nieskonczonosc. jak sie byle co je to sie byle co gada. (masz linka poczytaj sobie kilka przykladow jak nie wiesz jak o nas mowia inni: http://www.staypoland.com/polska_stereotypy.html)

asiunia141
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Wiek: 34
Dołączyła: 13 sie 2009, 14:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 14 lip 2010, 00:21 Re: |Birmingham , trudne miejsce do zycia i pracy !

jak chcesz to moge tobie zagwarantowac ciezkie przezycia

takie cytaty możesz pisać/mówić swoim psiapsiółkom (tak to się pisze w waszym gimnazjalnym slangu?)...

napisalam uwazaj co piszesz bo nie myslisz przy tym wez sobie pod uwage to ze sa osoby ktore mialy przezycia takie jak gwalt, pobicia itd

co ma piernik do wiatraka? przecież to nie o tym temat?...

(masz linka poczytaj sobie kilka przykladow jak nie wiesz jak o nas mowia inni: http://www.staypoland.com/polska_stereotypy.html)

link nie działa, wywal nawias...
takie stereotypy można przykleić chyba do większości narodów na świecie, ja wolę się kierować opiniami bezpośrednio od ludzi innych narodowości i Tobie też tak radzę (tylko najpierw znajdź tego nauczyciela od angielskiego, bo możesz źle zrozumieć i dalej wypisywać takie głupoty jak wypisujesz teraz)...
... więc asiunia!! do podstawówki!! albo chociaż do gimnazjum!!
pozdrawiam

PS.
W świadomości wielu cudzoziemców funkcjonuje obraz Polski jako biednego komunistycznego kraju, krainy wiecznych mrozów, gdzie białe niedźwiedzie przechadzają się po ulicach. Na mapie geopolitycznej obcokrajowca Polska znajduje się bardziej na wschód niż wynika z jej faktycznego położenia, w samym sercu Środkowej Europy. Polska jest nieraz mylona ze swoim wschodnim sąsiadem - Rosją, a język polski bywa uważany za dialekt języka rosyjskiego.


podajesz linka do artykułu, który pisał jakiś idiota, gdy mnie się pyta Anglik skąd jestem, to nie wystarcza mu już odpowiedź POLSKA, tylko wymienia mi miasta i pyta, z którego pochodzę... biedny komunistyczny kraj? właśnie w weekend rozmawiałem z kumplem, opowiadał mi, że jego "mate" był w Polsce i wrócił zachwycony, nie wspominał mi nic o komunie czy o wielkiej biedzie... raczej o pięknych miastach, zabytkach i morzu...

dalej...
Polakom każdy język obcy
Rzeczywiście znajomość języków obcych nie jest naszą mocną stroną - w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej wypadamy dosyć blado. Według najnowszych badań jedynie 8% Polaków deklaruje znajomość przynajmniej jednego języka obcego (w przypadku osób młodych ten wskaźnik jest zdecydowanie wyższy). Sytuacja nie jest jednak tak dramatyczna, jak by się wydawało. Młodsze pokolenie zna język angielski co najmniej na poziomie komunikatywnym, zaś starsi często potrafią posługiwać się językiem rosyjskim, obowiązkowym przez wiele lat w naszych szkołach. Nauka języków obcych, ostatnio także egzotycznych, np. japońskiego, jest dziś w modzie czego dowodem są liczne szkoły językowe i popularność studiów językowych. Ogólnie uważa się, że Polacy osiągają lepsze efekty w nauce języków niż Włosi czy Hiszpanie, jednakże brakuje nam ich śródziemnomorskiej łatwości i pewności siebie w wyrażaniu się w innym języku.

koleś w drugiej części wypowiedzi zaprzecza pierwszej, ale to szczegół dla Ciebie oczywiście...

dalej...
Polacy lubią wódkę

my lubimy vodkę a Anglicy whisky i browary... wypominamy im to? nie... oni nam też tego nie wypominają... to my Polacy sami o sobie tak mówimy, a później twierdzimy, że tak nas widzą inni... każdy naród ma swój trunek alkoholowy, Niemcy browar, Japońce sake, Francuzi wino, nawet Indianie Amazonii masato (nie chciałabyś wiedzieć jak powstaje).. itd... itd...
nie chce mi się dalej komentować takiego gówna... przeczytaj coś uważnie zanim zaczniesz wklejać takie brednie i naucz się konfrontować z rzeczywistością bezsensowne artykuły...
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez erka » 14 lip 2010, 16:39 Re: |Birmingham , trudne miejsce do zycia i pracy !

Widze Mahol ze pojechales kolezance :D lol oj lepiej uwazaj , uwazaj hehe
faber est quisque suae fortunae

erka
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączyła: 13 cze 2010, 12:29
Reputacja: -7
Wyśmiewca

mahol napisał(a):(tak to się pisze w waszym gimnazjalnym slangu?)

chciałam nadmienić ze jestem po technikum logistycznym, no chyba ze ty jedynie po podstawówce.
mahol napisał(a):link nie działa, wywal nawias...
takie stereotypy można przykleić chyba do większości narodów na świecie, ja wolę się kierować opiniami bezpośrednio od ludzi innych narodowości i Tobie też tak radzę

wiesz jak skasowanie nawiasu sprawia ci taka trudność to sorki, nikt nie mówił ze będzie lekko. widzę ze twój krąg znajomych jest wąski bo ja od wielu anglików słyszałam tego typu i inne również stereotypy. zacznij brać hormony albo odstaw te które bierzesz.
mahol napisał(a):najpierw znajdź tego nauczyciela od angielskiego, bo możesz źle zrozumieć i dalej wypisywać takie głupoty jak wypisujesz teraz

nie wiem czemu ale zdaje mi się że próbujesz ze mnie gamonia zrobić ale ci się nie uda jak czytałeś tamten temat to nie było mowy o tym ze nie umiem angielskiego tylko ze chciałabym się nauczyć LEPIEJ a rozumiem wszystko

" nie powiedzialam ze wogole nie mowie po angielsku. tylko ze chialabym sie bez problemu dogadywac z anglikami. glupio sie czuje jak z anglikiem mam gadac a mowie tylko i wylacznie haslami a jak czegos nie umiem to gestykuluje. dlatego chcialabym sie jezyka uczyc bo nie moge nawet powiedziec ze dobrze angielski znam."

mahol napisał(a):więc asiunia!! do podstawówki!! albo chociaż do gimnazjum!!

widzę ze ci za szkolą tęskno collage są tu możesz iść ale radziłabym do primary school :twisted:

[ Dodano: Sro Lip 14, 2010 20:32 ]
mahol napisał(a):podajesz linka do artykułu, który pisał jakiś idiota, gdy mnie się pyta Anglik skąd jestem, to nie wystarcza mu już odpowiedź POLSKA, tylko wymienia mi miasta i pyta, z którego pochodzę... biedny komunistyczny kraj? właśnie w weekend rozmawiałem z kumplem, opowiadał mi, że jego "mate" był w Polsce i wrócił zachwycony, nie wspominał mi nic o komunie czy o wielkiej biedzie... raczej o pięknych miastach, zabytkach i morzu...

udało ci się trafić na angoli którzy byli w Polsce ? no to super masz się czym chwalić ale nie wiem czy wiesz ale większość jeszcze do niedawna nie wiedziała gdzie leży (do momentu kiedy zaczęli mówić o o przykrej sytuacji z 10.04.2010)
mahol napisał(a):koleś w drugiej części wypowiedzi zaprzecza pierwszej, ale to szczegół dla Ciebie oczywiście...

nie umiesz czytać ze zrozumieniem ale to już nie mój problem :twisted:
mahol napisał(a):przeczytaj coś uważnie zanim zaczniesz wklejać takie brednie i naucz się konfrontować z rzeczywistością bezsensowne artykuły...

napisalam ze tam sa przyklady ale nie powiedzialam ze tam sa wszystkie stereotypy podane ani ze z wszystkimi sie zgadzam... Ale madrala wie lepiej (pajaca z siebie tylko robisz)
erka napisał(a):Widze Mahol ze pojechales kolezance :D lol oj lepiej uwazaj , uwazaj hehe

Widze ze jestes tak samo inteligentna jak twoj kolega :twisted:

asiunia141
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Wiek: 34
Dołączyła: 13 sie 2009, 14:40
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 14 lip 2010, 19:46 Re: |Birmingham , trudne miejsce do zycia i pracy !

asiunia141, daruj juz sobie dzicinko bo mleko masz jeszcze pod nosem a udajesz strasznie zyciowa. poza tym nie spodobalo mi sie twoje straszenie kolegi. zwyczajne podejscie polaczka, jak slow mi brakuje to go nastrasze... bo co, nie wolno mi... bez urazy ale sama robisz z siebie posmiewisko a pozniej mowisz jak angole odbieraja polakow. W twoim towarzystwie napewno naszego narodu dobrze nie odbiora. Prowadze czasem szkolenia na maszyny cnc, poznalem wielu anglikow przez to i kazdy wiedzial gdzie jest polska, kazdemu sie rowniez ona bardzo spodobala. Moze wyjdz ze slamsow i pogadaj z normalnymi anglikami?

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez erka » 15 lip 2010, 17:46 Re: |Birmingham , trudne miejsce do zycia i pracy !

Ciekawe kto Ci tak najechal na odcisk ze tyle w Tobie jadu asiunia141. Co rozczarowalo sie dziecko rzeczywistoscia? Czy niespelnione ambicje?
faber est quisque suae fortunae

erka
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączyła: 13 cze 2010, 12:29
Reputacja: -7
Wyśmiewca

Draco napisał(a):asiunia141, daruj juz sobie dzicinko bo mleko masz jeszcze pod nosem a udajesz strasznie zyciowa. poza tym nie spodobalo mi sie twoje straszenie kolegi. zwyczajne podejscie polaczka, jak slow mi brakuje to go nastrasze... bo co, nie wolno mi... bez urazy ale sama robisz z siebie posmiewisko a pozniej mowisz jak angole odbieraja polakow. W twoim towarzystwie napewno naszego narodu dobrze nie odbiora.


Nie wiesz nic o mnie czlowieku wiec sie na moj temat nawet nie mozesz wypowiedziec.

erka napisał(a):Ciekawe kto Ci tak najechal na odcisk ze tyle w Tobie jadu asiunia141. Co rozczarowalo sie dziecko rzeczywistoscia? Czy niespelnione ambicje?


wiesz co zal mi cie i tylko tyle ci powiem. dzieckiem nie jestem wiec sie dziewczyno ogarnij

asiunia141
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Wiek: 34
Dołączyła: 13 sie 2009, 14:40
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 19 lip 2010, 08:14 Re: |Birmingham , trudne miejsce do zycia i pracy !

asiunia141 napisał(a):Nie wiesz nic o mnie czlowieku wiec sie na moj temat nawet nie mozesz wypowiedziec.


wypowiadam się na temat tego, co sobą reprezentujesz poprzez posty, jakie tu piszesz...

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez kucza21 » 20 lip 2010, 08:13 Re: |Birmingham , trudne miejsce do zycia i pracy !

Wracając do tematu :

"There" is no better a place than "here." When your "there" has become a "here", you will simply obtain another "there" that will again look better than "here"
'Iść Swoją Drogą Nie Dać Satysfakcji Wrogom'

PSTRYK PSTRYK PSTRYK :)

kucza21
Rozeznany
 
 
Posty: 115
Wiek: 37
Dołączył: 4 mar 2008, 01:45
Lokalizacja: Walsall / Silesia
Reputacja: 7
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA