praca kierowcy

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez siwy » 7 sty 2008, 16:53 Re: praca kierowcy

a gdzie najlepiej szukac pracy na busa (B) ??

siwy
Początkujący
 
 
Posty: 43
Wiek: 38
Dołączył: 6 sty 2008, 11:17
Lokalizacja: Ostrołęka
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 7 sty 2008, 17:53 Re: praca kierowcy

znaczy na vana?? kategoria 'b'. jezeli radzisz sobie z jezykiem zapytaj w best connection na arcade balcony w walsall, ewentualnie zobacz post 'agencje pracy dla kierowcow' i podzwon do tamtych. wszystkie agencje maja takich klientow, tyle, ze ci***ak tym jezdza i jest konkurencja. sporo jezdzi takimi busikami w firmach kurierskich / paczkowych typu city link. musisz miec nawigacje, i troche doswiadczenia w jezdzie po uk.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez malinkalive » 8 sty 2008, 11:14 Re: praca kierowcy

To może i ja sie podepnę. Niedawno zrobiłem kat C+E oraz dodatkowe szkolenia, kursy. Ustawiłem sie z polskim pracodawcą że weźmie mnie na 3 miesięczny staż no i wszystko było spoko dopóki nie przyszło co do czego. Kiedy przyszedł termin rozpoczęcia stażu okazało się że są jakieś problemy z samochodem i przez najbliższy miesiąc nie rozpocznę szkolenia. W związku z powyższym mam pytanie czy mogę liczyć na pracę w bham bez doświadczenia ??

malinkalive
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 8 sty 2008, 11:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Zagora » 8 sty 2008, 12:47 Re: praca kierowcy

Witam!

@malinkalive :idea:
Kazdy pracodawca , szuka pracownika z doswiaczeniem w danym zawodzie , ktory masz wykonywac(Wiadomo)Indywidualna sprawa kazdego pracodawcy jest czy zatrudni takiego pracownika bez doswiadczenia . Jezeli nie posiadasz pisemnego potwierdzenia o stazu , a czujesz sie pewnie i wiesz ,ze podolasz wyzwaniu(za kolkiem) to powinienes szukac pracy w tym kierunku.Badz w przekonaniu ,ze wkoncu kiedys zdobedziesz ten staz.
Kwalifikacje masz , to juz jest piewszy krok, troche szczescia i wytrfalosci w szukaniu powinno zaowocowac tym ,ze ktos da Ci szanse. Zycze powodzenia!

Zagora
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 6 sty 2008, 23:54
Lokalizacja: Handsworth
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez malinkalive » 8 sty 2008, 19:54 Re: praca kierowcy

Zagora napisał(a):Witam!

@malinkalive :idea:
Kazdy pracodawca , szuka pracownika z doswiaczeniem w danym zawodzie , ktory masz wykonywac(Wiadomo)Indywidualna sprawa kazdego pracodawcy jest czy zatrudni takiego pracownika bez doswiadczenia . Jezeli nie posiadasz pisemnego potwierdzenia o stazu , a czujesz sie pewnie i wiesz ,ze podolasz wyzwaniu(za kolkiem) to powinienes szukac pracy w tym kierunku.Badz w przekonaniu ,ze wkoncu kiedys zdobedziesz ten staz.
Kwalifikacje masz , to juz jest piewszy krok, troche szczescia i wytrfalosci w szukaniu powinno zaowocowac tym ,ze ktos da Ci szanse. Zycze powodzenia!


dokładnie pytanie tylko gdzie starać się zacząć w Polsce czy od razu na obczyźnie??

malinkalive
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 8 sty 2008, 11:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Jacob » 9 sty 2008, 17:30 Re: praca kierowcy

witaj malinkalive, ja jestem w podobnej sytuacji co ty, mam swiezo zrobione prawojazdy kat C i zamierzam od polowy przyszgo miesiaca szukac pracy. Ja jestem dobrej mysli, moze na poczatku nie bedziem pracowac za najwyzsze stawki ale z czasem nabierzemy doswiadczenia i sie to zmieni. Mam znajomego ktory zaczynal kilka miesiecy temu jak my i teraz przebiera w ofertach, a znalezienie pierwszej pracy zajelo mu ok 2 tygodni...
pozdr
Avatar użytkownika
Jacob
Rozeznany
 
 
Posty: 140
Wiek: 42
Dołączył: 3 sty 2007, 20:31
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 10 sty 2008, 11:24 Re: praca kierowcy

zobaczcie sobie temat 'agencje pracy dla kierowcow'. sa firmy ktore przyjma kaczora donalda z agencji jezeli tylko ma wazne prawo jazdy. wiadomo, ze trzeba troche posciemniac, i przede wszystkim czuc sie na silach. problem raczej polega nie na braku doswiadczenia, tylko na porze roku. styczen i luty to tradycyjnie prawie martwe miesiace. agencje walcza o kazda godzine dla swoich stalych ludzi, zeby utzrymac ich pzry zyciu. dodatkowo 3663 we fradley starcilo ubieglej jesieni jeden z duzych kontraktow, i przechodzi mala restrukturyzacje. sprawy rozkrecaja sie od marca, i wtedy mozna liczyc na wieksze zapotrzebowanie na kierowcow agencyjnych, a co za tym idzie, na mniejsza wnikliwosc w doswiadczenie. jezeli nie tutaj, to podpowiem zeby dowiedziec sie ktore z agencji w bham maja kontrakt z 3663 w banbury. jest to spory dojazd, ale po pierwsze tamci przyjmuja kazdego, a po drugie mozna natrzaskac godzin w dobrej stawce.

zycze powodzenia, i jesli moge sluze pomoca

pozdr

pe

KA i PE
 
 

PostNapisane przez Guest » 10 sty 2008, 12:13 Re: praca kierowcy

Ja wlasnie jestem w trakcie robienia C+E ale mam zalatwiona robote na 80% u kumpla w firmie, 4 z przodu wiec zle nie bedzie, ale jeszcze musze troche poczekac poniewaz robie prawko w polsce zwiazane to jest czasem, prawdopodobnie odbiore prawko kolo czerwca hihi.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Zagora » 14 sty 2008, 07:09 Re: praca kierowcy

Witam ponownie!!
Nie wiem czy musze edytowac posty ale....l

@malinkalive Tutaj to przyznaje , ze nie wiem czy bedzie Ci lepiej zaczac prace :Czy na obczyznie , czy w kraju. Osobiscie przebywam juz 10 lat na wygnaniu i nie wiem jaki jest teraz rynek pracy w Polsce. Na wyspach jest bardzo duzo pracy, rozne sa stawki wynagrodzenia.


Wyzej ktos pisal , ze na poczatek trzeba sie wdrazyc w braze (racja). Po czasie czlowiek staje sie pewniejszy i sam dostrzega , czy sprawdza sie w danym fachu.
Na samym koncu jest wynagrodzenie , jezeli dobrze wykonujesz swoja prace , pracodawca powinien to dostrzec i nalezycie wynagrodzic : Jezeli , konto bankowe nie jest zasilane takimi pieniazkami , zmieniasz prace .... Pozdro

Zagora
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 6 sty 2008, 23:54
Lokalizacja: Handsworth
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez malinkalive » 15 sty 2008, 08:07 Re: praca kierowcy

Dziekuje za odzew co myślicie o takiej ofercie ??

Kod: Zaznacz cały
ROZPOCZNIJ KARIERĘ KIEROWCY W ANGLII !!!!!

Agencja Infinity HR Ltd może także zaoferować pracę niedoświadczonym kierowcom C+E
Wystarczy że masz ukończone 25 lat (ze względu na ubezpieczenie) i posiadasz prawo jazdy kat. C+E, możesz rozpocząć pracę jako kierowca w Wielkiej Brytanii.
Znajomość j. angielskiego wymagana jest w stopniu podstawowym.

Oferujemy:
- rozpoczęcie pracy w terminie do kilku dni od przyjazdu do Anglii
- nieograniczony okres zatrudnienia
- 2 tygodniowe szkolenie
- zarobki tygodniowo od ok. 300 GBP netto
- możliwość nadgodzin i awansu
- pomoc w znalezieniu zakwaterowania

Po kilku miesiącach jak zdobędziesz doświadczenie i poprawisz swój angielski zaoferujemy ci jeszcze lepiej płatną pracę.
Wszelkich informacji można uzyskać pod polskim numerem telefonu
+48 505 701 838 lub +48 791 059 615

malinkalive
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 8 sty 2008, 11:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Brabus23 » 15 sty 2008, 16:25 Re: praca kierowcy

Witam

To ogłoszenie to najprawdopodobniej ŚCIEMA!!!! W Gazecie Wyborczej z 10grudnia 2007 ( jestem w Polsce ) jest napisane właśnie o takich firmach. Naciągają chcących wyjechać do UK. Jeden co dał się nabrać o mało tego życiem nie przypłacił.

Brabus23
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 39
Dołączył: 8 sty 2008, 14:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mustafa75 » 16 sty 2008, 13:55 Re: praca kierowcy

Zarejstrowalem sie w NHS i napierwszej wizycie zapytalem o Medical Examination Report D4 pielegniarka poszla do lekarza a ten zażyczyl sobie za te badanie 100 pounds nie wiem czy cena jest zbyt wysoka pielegniarka tlumaczyla ze jako polkowi nie przysluguje mi zadna refundacja i z tad takie koszta. CZY KTOS PRZECHODZIL TAKIE BADANIE I ILE ZAPLACIL :?: prosze o jakies info :!:
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." (Stanisław Lem)

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 114
Dołączył: 27 lut 2007, 22:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 16 sty 2008, 20:26 Re: praca kierowcy

Mustafa75 napisał(a):Medical Examination Report D4


czy to ten formularz ktory lekarz wypelnia kiedy wysylasz wniocek o uczniowskie (provisional) 'C' ?????

jesli tak, to normalnie kosztuje 40 - 50F i nie jest refundowane NIKOMU. jesli pielegniarka powiedziala ci ze ci nie przysluguje JAKIEKOLWIEK swiadczenie NHS, dlatego ze jestes polakiem, to podaj mi numer tej przychodni, bardzo chetnie przeszkole pania w zakresie swiadczen medycznych dla obywateli EU mieszkajacych na stale w UK :-)

pozdrawiam

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Mustafa75 » 16 sty 2008, 22:58 Re: praca kierowcy

Nie wiem ja wymieniam polskie prawko C+E na angielskie i dostalem ten druk w dvla ale chyba bede musial zaplacic ta stowke bo nie widze alternatywy :cry: ta pielegniarka jest calkiem mila nawet powiedziala ze ten lekarz jest pazerny na kase he he
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." (Stanisław Lem)

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 114
Dołączył: 27 lut 2007, 22:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 17 sty 2008, 08:05 Re: praca kierowcy

stary, pierwsze slysze, ze trzeba robic badania przy wymianie prawa jazdy z polski. bierzesz druk D2 (o ile pamietam), wypelniasz, dolaczasz zdjecie i stare prawko, no i oczywiscie czek na oplate, i wysylasz...... jesli chcesz miec pewnosc ze jest dobrze wypelnione idziesz do DVLA w Edward House, na Edward Street (2 pietro) w centrum bham i tam prosisz kogos o pomoc. badania robisz jesli masz 'B' i chcesz w anglii robic 'C'.

jesli cos sie zmienilo to niech ktos mnie sprostuje, ale kilka dni temu rozmawialem z kolega ktory wymienial prawko, i pozyzsza procedura byla aktualna.

a jesli juz ktos musi zrobic badania, to oplata wynosi ja wyzej pisalem

pe

KA i PE
 
 

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA