Birmingham i okolice - fajne lowiska i wspolne wypady

Poznajmy się, umówmy się na spotkanie;

MężczyznaPostNapisane przez wukasz » 15 wrz 2013, 18:36 Birmingham i okolice - fajne lowiska i wspolne wypady

Czesc mam 25 lat wedkuje w UK od roku, dopiero zaczynam i znam tylko kilka miejscowek gdzie mozna wybrac sie na ryby w poblizu Bham. Chetnie poznalbym nowe lowiska gdzie mozna milo spedzic czas na weekend. Najchetniej spedzam czas na "Packington Somers Fishery" (okolo 25 min od Bham w strone Coventry) gdzie czasami udaje mi sie zlapac nawet do 20-25 ryb dziennie( a czasmi mniej) . Wiekszosc z nich to karpie okolo 0,7 do 1,5 kg ale udalo mi sie zlapac dosc sporo 2kg i kilka sztuk powyzej 3kg (najwiekszy 3,6kg -66cm). Mozna tam rowniesz zlapac liny, karasie i leszcze. Jak napisalem w tytule szukam nowych miejscowek i ciekawych ludzi z ktorymi mozna by bylo wspolnie dzielic te hobby. Mam nadzieje ze tu w Bham jest nas sporo i moglibysmy stworzyc fajna paczke milosnikow tego sportu ktorzy w luznej atmosferze moglibysmy wspolnie wybierac sie na ryby. Prosze nie smiejcie sie z moich rekordow :P dopiero zaczynam.

Jestem otwarty na propozycje,Piszcie :D

wukasz
Raczkujący
 
 
Posty: 87
Wiek: 36
Dołączył: 11 wrz 2013, 18:20
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 2
Neutralny

witam kolege tez jezdze na karpie w tamte okolice tylko 3 kilometry dalej jakbys miał jakies pytania to pw

partizano
Początkujący
 
 
Posty: 15
Wiek: 52
Dołączył: 30 wrz 2008, 18:04
Reputacja: 0
Neutralny

hej. ja mieszkam okolo 1 mili od Somers Packington i czasami tam lowie wiec mozemy sie umowic w ktorys weekend. Polecenia godne jest tez Kingsbury water park, czasami niezle sie lowi na zbiornikach w earlswood - wszystki w zasiegu 20 min jazdy. Daj znac kiedy sie wybierasz znowu w okolice Meriden na rybki
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

Czesc "anirad"

Pojechalbym nawet w ta sobote jakby Tobie odpowiadalo. (zapowiada sie nienajgorsza pogoda)."Packington Somers Fishery" jest bardzo fajnym miejscem,godnym polecenia i bede tam napewno jeszcze nie raz, ale chcialbym poznac nowe miejsca tak wiec jakbys mial ochote w ta sobote pojechac w jedno z tych dwoch miejsc ktore zaproponowales to ja bardzo chetnie. Jakbys mial inne plany to napisz prosze troche wiecej info to moze sam sie wybiore albo ktos mialby ochote sie doloczyc ZAPRASZAM (napisz prosze ktore dokladnie ze zbiornikow w Earlswood jest godne polecenia, ktore pegi, na co i jakich ryb sie spodziewac)
Ja jesli pogoda bedzie dopisywac chcialbym jeszcze kilka razy w tym roku sie wybrac wiec bede sie odzywal jak tylko cos zaplanuje. Puki co chcialbym gdzies pojechac w ta sobote.

Z gory dzieki

wukasz
Raczkujący
 
 
Posty: 87
Wiek: 36
Dołączył: 11 wrz 2013, 18:20
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 2
Neutralny

W soboty niezbyt czesto moge bo pracuje ;-), z reguly jak robimy jakis wypad to w niedziele, ten weekend niestety odpada bo obiecalem swojej pani wypad do lasu na grzyby ( czy moze raczej rekonensans). ale za tydzien nie ma sprawy.

Kingsbury water park - bileciki dzienne, najfajniejsze miejsca sa nad Kingsfisher pool
http://countryparks.warwickshire.gov.uk ... ater-park/
Myslalem o wypadzie tam za tydzien na szczupaczki ;-)

Na zbiornikach w earlswood najlepsze miejsca sa na Engine pool od strony parkingu przy Malthouse lane park.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

na szczupaczki to sam chetnie bym sie kiedys wybral :)

V32Rob
 
 
Posty: 0
Dołączył: 17 wrz 2013, 19:47
Reputacja: 0
Neutralny

Dzieki za info "anirad"

Nic sie nie stalo,kolega "partizano" zaproponowal wyjazd na jedno z jego miejsc w ta sobote tak wiec wszystko jest OK.

Co do nastepnego tygodnia na te szczupaki to napewno sie odezwe w przyszlym tyg gdy bede wiedzial na 100 procent ze mam czas, teraz nie chce nic obiecywac.

A tak z ciekawosci jak wyglada tutaj sytuacja z grzybami, znajdujesz cos?
Milego zbierania :)

wukasz
Raczkujący
 
 
Posty: 87
Wiek: 36
Dołączył: 11 wrz 2013, 18:20
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 2
Neutralny

" V32rob" sledz tego posta to nastepnym razem jak sie bedziemy gdzies na szczupaki wybierac mozesz sie dolaczyc :)

wukasz
Raczkujący
 
 
Posty: 87
Wiek: 36
Dołączył: 11 wrz 2013, 18:20
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 2
Neutralny

bardzo chetnie :) narazie przyszly weekend mam zajety ale kolejne jak najbardziej jestem na tak :)

V32Rob
 
 
Posty: 0
Dołączył: 17 wrz 2013, 19:47
Reputacja: 0
Neutralny

ok boys ;-)

grzybkow troche nazbieralismy ;-), sobote 28/09 mam wolne wiec mozemy sie gdzies wyrzucic na caly dzionek ( moze gdzies na rzeke jak lubicie????)
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

Czesc "anirad"

W sobote bylismy na sugerowanym przez Ciebie lowisku na Earlswood.
Bardzo fajne miejsce, dzieki za sugestie. :)
Bez zadnego wiekszego necenia wyciagnelismy 3 karpie; 3,7kg, 4kg i 6kg i sporo leszczy.
ale to dopiero poczatek mojej przygody z tym lowiskiem i z karpiami.
(nawiasem mowiac to gosciu kolo nas, widac jakis profesjonalista lapal na trzy wedki i nieprzesadzajac co 15-20 wyciagal jakas sztuke tylko ze ostro necil i pewnie z kolkami trafil)

Jak poprzednio pisales ze chcesz tam na szczupaka sie wybrac to miales na mysli na martwa badz zywa rybke czy spining?

Earlswood polecam i czekam na wiecej sugesti i propozycji wspojnych wypadow :)

Dodano: -- 23 wrz 2013, 18:31 --

"anirad" Na ta rzeke to na co bys chcial sie wybrac? spining czy z gruntu?
Jeden kolega dosc dawno juz na pw sie odezwal i obiecalem za na spining w przyszla sobote sie z nim wybiore. Jakbys o spiningu myslal to moglibysmy razem i z wszystkimi innymi zainteresowanymi sie wybrac. jak nie na spining to w przyszly weekend ja bardzo chetnie. Sorki ze tak sie ulozylo

Lukasz

wukasz
Raczkujący
 
 
Posty: 87
Wiek: 36
Dołączył: 11 wrz 2013, 18:20
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 2
Neutralny

Widze ze temat się rozwija jak nigdy :) Jeśli będziecie organizować wypad spinningowy to może tez dolacze. :D
sleep
eat
go fishing

www.polishanglers.com

woblerus
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Dołączył: 5 sty 2011, 21:15
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 3
Neutralny

Czesc

Ostatnio bylem na Earlswood na karpiach i chcialbym sie podzielic wrazeniami:
Bezwatpienia polecam to lowisko, udalo nam sie wyciagna kilka fajnych sztuk, wiekszosc z nich to okolo 5 kg a trafily sie rowniez 6,5 kg 6,9kg i 8,9kg. (troche moje rekordy sie poprawily :) )Bylem tam juz trzy razy i za kazdym razem cos zlapalem. Jak pogoda pozwoli to wybralbym sie tam jeszcze w tym roku. Jak sa tu jacys milosnicy lapania karpi na kulki to piszcie, cos zorganizuje.

W ta Sobote wybieram sie z trzema znajomymi na spining nad rzeke Avon (Bedford) gdzie bylem tylko raz, ale udalo nam sie tam zlapac sandacza 70cm i kilka szczuplych najwiekszy 73cm (ze spiningiem naprawde dopiero zaczynam swoja przygode)
Jakby byl ktos chetny sie dolaczyc to zapraszam piszcie do jutra do popoludnia to ustalimy jakas godzine.(Jakby ktos znal jakas w miare sprawdzona miejscowke, do 20-30 mil od Bham to jestem otwarty na pojechanie tam by poznac nowe miejsce)

wukasz
Raczkujący
 
 
Posty: 87
Wiek: 36
Dołączył: 11 wrz 2013, 18:20
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 2
Neutralny

Witam,
Chciałbym odświeżyć temat wspólnych wypadów na rybki.
W chwili obecnej nie mam auta i szukam kogoś z Birmingham kto takowe posiada i lubi spiningować.
Do 15 czerwca jest okres ochronny na rzekach więc pozostaja tylko kanały. Ostatnio dostałem cynk, że warto pojechać na gloucester canal tam jest dużo sandacza i szczupaka.
Może jest ktoś chętny na weekendowe wypady?

piotrzu
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 14 kwi 2015, 06:46
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

Witam jestem z Brentford chetnie sie dolacze :) piszcie na pw
Avatar użytkownika
puni2
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 20 cze 2016, 08:50
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TOWARZYSKIE