Jakby to bylo znac chociaz troszke NLP??

Poznajmy się, umówmy się na spotkanie;

MężczyznaPostNapisane przez yy46 » 8 gru 2007, 22:13 Jakby to bylo znac chociaz troszke NLP??

Witam

Jestem tutaj nowy. Bardzo mi sie podoba to forum bo uwazam ze daje bardzo duze mozliwosci poznania wielu interesujacych i ciekawych ludzi.

Pomyslalem sobie czy ktos z was moze napisac mi czy wie cos na temat NLP. Czy ktos z was mial kiedykolwiek z tym "czyms" do czynienia?

Czekam wiec na wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam

yy46
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 8 gru 2007, 10:43
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez pawlooo » 8 gru 2007, 23:26 Re: Jakby to bylo znac chociaz troszke NLP??

ello,
znalazlem cos co oswieltli czym jest ten program,jesli to o program chodzi. moja mama sie tym interesuje z tego co wiem. psychologiem jest i mowila mi o tym.
milego czytania. skopiowane z netu.

Czym jest NLP?

Definicji i określeń NLP jest przynajmniej tak wiele, jak dziedzin życia i aktywności człowieka w których metodę tą się wykorzystuje. Najpowszechniejsze z tych definicji mówią, iż NLP jest:
• Wiedzą (modele i techniki) na temat subiektywnego doświadczenia i tworzenia indywidualnej doskonałości
• Modelem skutecznej komunikacji inter- i intrapersonalnej
• Kodem językowym / symbolicznym podświadomego umysłu człowieka

Co oznacza skrót NLP?

NLP to skrót od słów Neuro – Lingwistyczne Programowanie. Skąd wzięła się ta na pozór skomplikowana nazwa?

• Neuro – każde nasze doświadczenie zachodzi dzięki pracy naszego układu nerwowego
• Lingwistyczne – nasze doświadczenie kodujemy, przechowujemy i przetwarzamy za pomocą języka
• Programowanie - odnosi się do cybernetyki i oznacza sterowanie, czyli celowe oddziaływanie na bieg procesów w systemie (gdzie wszystkie części powiązane są zależnościami).

Kiedy i jak powstało NLP?

NLP powstało na początku lat siedemdziesiątych, dzięki współpracy Johna Grindera (docenta, później profesora lingwistyki) i Richarda Bandlera (matematyka i terapeuty Gestalt). John i Richard postanowili zbadać metody, którymi posługiwali się czołowi terapeuci ich czasów. Byli to: Fritz Perls (twórca terapii Gestalt), Virginia Satir (terapeutka rodzinna) i Milton H. Erickson (światowej sławy hipnoterapeuta).
Terapeuci ci używali różnych metod, jednak Bandler i Grinder na podstawie ich obserwacji odkryli szereg procesów, pozwalających na przyspieszenie i ulepszenie pracy terapeutycznej.


Czym jest „modelowanie”?

Podstawą NLP jest modelowanie ludzkiej doskonałości, czyli badanie procesów, które doprowadziły daną osobę do osiągnięcia wysokiego stopnia doskonałości w danej dziedzinie oraz tworzenie metod umożliwiających innym ludziom zbliżanie się do podobnego poziomu doskonałości.

W jakich dziedzinach życia można zastosować / przydaje się NLP?

NLP, jako sztuka całościowego rozwoju osobistego, ma zastosowanie w każdej sytuacji:

• W psychoterapii i autoterapii – leczeniu fobii, kontroli stresu, nauce samokontroli emocjonalnej itp.
• W komunikacji i tworzeniu dobrych kontaktów z ludźmi
• W biznesie, reklamie i perswazji
• W szybkiej i skutecznej nauce
• W twórczości (kreatywności), nauce…

pawlooo
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączył: 10 paź 2007, 22:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez yy46 » 9 gru 2007, 10:14 Re: Jakby to bylo znac chociaz troszke NLP??

Dziekuje Pawloo za krotki opis czym jest NLP.

Moze powinenem zapytac inaczej w pierwszym poscie...Moze powienenem zapytac sie wprost ze szukam kogos kto to zna, chcialbym poznac osoby o podobnych zainteresowaniach.Sam skonczylem Praktyka.

Tak wiec jesli poznaliscie cos, prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam

yy46
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 8 gru 2007, 10:43
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mio » 9 gru 2007, 11:33 Re: Jakby to bylo znac chociaz troszke NLP??

Wiekszosc ludzi nie ma pojecia czym jest NLP wiec ciezko Ci bedzie kogos znalezc a powyzszy opis to tylko wierzcholek gory lodowej.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
mio
Stały Bywalec
 
 
Posty: 494
Dołączył: 1 paź 2006, 22:10
Lokalizacja: Mars
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez olivka » 9 gru 2007, 18:14 Re: Jakby to bylo znac chociaz troszke NLP??

moze jest malo ludzi znajacych NLP
ale...jak ktos lubi psychologie to moze sie zainteresuje tematem.
mysle ze temat ciekawy.

zycze zeby sie rozkrecil :mrgreen:
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TOWARZYSKIE