2 kraje/kultury -1 zwiazek

Poznajmy się, umówmy się na spotkanie;

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 12 lip 2010, 18:44 Re: 2 kraje/kultury -1 zwiazek

ja od ponad 3 lat jestem w zwiazku ze Slowakiem-chociaz to moze byc malo ciekawe jak to jed napisal ;) oczywiscie nie ma przepasci kulturowych czy jakiejs wiekszej bariery jezykowej, ale mimo wszystko spotykalam sie z nietolerancja-i wyobrazcie sobie, ze byla to nietolerancja ze strony Slowakow! A przede wszystkim ze strony slowackich dziewczyn. Oj nasluchalam sie, ze nie powinnam wiazac wiekszych nadzei z tym zwiazkiem, bo Slowak zawsze bedzie chcial wrocic na Slowacje, a mnie tam ciagnac nie bedzie, bo i tak sobie pracy nie znajde. Latwiej mu byc ze slowaczka,bo bedac w zwiaku z nia nie bedzie mial dylematu co zrobic gdyby zachcialo mu sie wracac do rodzimego kraju :roll: troche sie denerwowalam, a teraz moga mnie wszyscy w moje siedzenie pocalowac, bo my dobrze wiemy, ze to czego chcemy to byc razem. Ludzie przechodza rozne kryzysy w zwiazkach, a na ich drodze pojawiaja sie wieksze problemy niz to w jakim kraju zamieszkac. Przeciez to nie jest tak, ze ja jestem z Ksiezyca, a on z Chin, prawda?

Male problemy ze zrozumieniem tez mielismy na poczatku. Ale tak to jest jak faceci udaja, ze wszystko doskonale wiedza, rozumieja i za kazdym razme kiwaja glowa na "tak" jesli sie ich pyta czy wiedza o co chodzi :-)

A moze slowczki sa zle, ze im taka dobra "sztuke" podebralam :?:
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez olivka » 12 lip 2010, 19:45 Re: 2 kraje/kultury -1 zwiazek

StepByStep napisał(a):A moze slowczki sa zle, ze im taka dobra "sztuke" podebralam
moze hihihi
nie przejmuj sie, jak Wam jest dobrze i jestescie szczesliwi to to jest najwazniejsze.
Przemek78 napisał(a):Polki są łatwe i gorące ( tu bym polemizował)

niby sa trudne i zimne? hihi
pewnie sa i takie i takie
jak w kazdej narodowosci
ale generalnie i moze staroswiecko troche, uwazam ze Polki sa fajne dziewczyny,madre,czyste,ciche.rodzinne,pracowite.....nie kazdy zasuguje na taka fajna "zone" ;) ale kazdy o takiej marzy ;)


( :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 12 lip 2010, 21:11 Re: 2 kraje/kultury -1 zwiazek

StepByStep, powiedz zazdrośnicom, że kokociny trepią ;)
U mnie na chacie jest polski facio i słowacka babeczka i jest bardzo wporzo i kupa śmiechu jak się po polsko-słowacku gada ;]
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez karen » 12 lip 2010, 22:30 Re: 2 kraje/kultury -1 zwiazek

jed napisał(a):Iran, moja droga, tak sie sklada ma mnostwo kultury. To Pers a nie Arab:*


Dokladnie :) Niektorzy nawet nie odrozniaja krajow i narodowosci. Wystarczy,ze ktos ma ciemna karnacje i juz jest nazwany ci..a.

Ja jestem w zwiazku z Persem od ponad dwoch lat. Bylo ciezko ale wiemy co to kompromisy i dogadujemy sie super.
Znam wiele mieszanych par i wyobrazcie sobie,ze sa to szczesliwe zwiazki. Nie mozna z gory zakladac,ze dziewczyna bedzie traktowana jak smiec i sluzaca.
Nawet w zwiazku z Polakiem mozesz sie tak czuc.
Jakies pytania? a moze wyzwiska? ... nie zdziwilabym sie :) pozdrawiam!

karen
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączyła: 10 lis 2008, 17:46
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jed » 12 lip 2010, 23:48 Re: 2 kraje/kultury -1 zwiazek

Ehhh, trace swoja moc chyba, skoro nikt juz nie traktuje moich glupot powaznie. :(

@Step: jak dobra sztunia to zmieniam zdanie i faktycznie jest to ciekawe. ;)

@Karen: ja mam pytania, bo nigdy wlasciwie nie rozgryzlem jak oni moga byc rozni od Arabow? Nie ten jezyk, kumam, ale definicja Araba tez do mnie nie przemawia. Poza tym: co ten Twoj mysli o zacnym Mahmudzie oraz jak to jest wlasciwie z tymi Kurdami? No i moglabys tez bazgrnac kto sie czyjego jezyka uczy. Acha, no i czy on ma mlodsza siostre. ;) To tyle.

jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 14 lip 2010, 05:49 Re: 2 kraje/kultury -1 zwiazek

jed napisał(a):Poza tym: co ten Twoj mysli o zacnym Mahmudzie oraz jak to jest wlasciwie z tymi Kurdami? No i moglabys tez bazgrnac kto sie czyjego jezyka uczy. Acha, no i czy on ma mlodsza siostre.


to i ja się podepne... czyją religię będą miały wasze dzieci? kto będzie po ślubie pracował a kto w domu siedział? Jak będziesz traktowana, gdy urodzisz córkę? :) narazie tyle aby Ciebie do końca nie straszyć... Miałem dosyć dużą styczność z parami mieszanymi o dużo dłuższym stażu niż Twój karen, i uwierz, że twój zachwyt przeminie z dniem ślubu lub narodzin dziecka :)

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Agaa » 14 lip 2010, 12:42 Re: 2 kraje/kultury -1 zwiazek

hanoka77 napisał(a):tez mi sie kilka razy zdazylo uslyczec cos wulgarnego od bialego inaczej ale czy naprawde myslisz ze oni znaja te slowa od polskich dziewczyn??
nie wydaje mi sie ze polki prowadza sie gorzej od angielek ale to o nas kraza te wszystkie historie przekazywane z ust do ust przez naszych polskich panow.


Tak oczywiscie, polscy faceci maja zla opinie przez polskich facetow i polskie kobiety maja zla opinie rowniez przez polskich facetow ah... jak wygodnie jest wytlumaczyc sobie cos takiego i odrazu lzej na duszy, litosci

Poza tym jezeli nasi panowie sa az tacy zli to ciekawa jestem dlaczego nie ma w Polsce organizacji charytatywnych pomagajacych bestialsko krzywdzonym kobietom jak to ma miejsce w kraja muzulmanskich na przyklad w Pakistanie, na filmie poniezej wiedac ze sa dotego duze powody.

http://www.youtube.com/watch?v=a5fVE1p6YOo&NR=1

Agaa
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączyła: 1 kwi 2010, 18:37
Reputacja: -6
Wyśmiewca

KobietaPostNapisane przez karen » 14 lip 2010, 14:19 Re: 2 kraje/kultury -1 zwiazek

[/quote]to i ja się podepne... czyją religię będą miały wasze dzieci? kto będzie po ślubie pracował a kto w domu siedział? Jak będziesz traktowana, gdy urodzisz córkę? :) narazie tyle aby Ciebie do końca nie straszyć... Miałem dosyć dużą styczność z parami mieszanymi o dużo dłuższym stażu niż Twój karen, i uwierz, że twój zachwyt przeminie z dniem ślubu lub narodzin dziecka :)[/quote]

Dzieci beda mojej religi i beda ochrzczone. Teraz obydwoje pracujemy full time a jak beda dzieci no to napewno ja bede na urlopie macierzynskim.
Co masz na mysli mowiac o tym jak urodze corke? Myslisz,ze moj maz nie bedzie zadowolony ?? Z tego co wiem to jest mu bez roznicy czy bedzie syn czy corka.
Skad masz pewnosc ze moj zachwyt minie po slubie lub narodzinach dziecka? Nawet polskie pary maja kryzys po slubie wiec nie wiem dlaczego Ty od razu zakladasz, ze wszystko sie zmieni po slubie.

karen
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączyła: 10 lis 2008, 17:46
Reputacja: 5
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 14 lip 2010, 14:49 Re: 2 kraje/kultury -1 zwiazek

karen, dlatego, że znam ich religie lepiej niż się Tobie wydaje... Rozmawiałaś z nim o tym, czy dziecko będzie Twojej religii? Myślisz, że on się zgodzi mimo, iż teraz tak mówi? Jak bardzo wierzy w swoją religię? U nich wielki nacisk mają od strony ich "przywódców" religijnych. Nawet jeśli on się zgodzi na chrzest dziecka to będzie piętnowany przez resztę i odsunięty na bok. Córka w ich wyznaniu to gorsza część społeczeństwa, która nie ma żadnych praw, jeśli jak wspomniałem, jest on mocno wierzący to sama się przekonasz co mam na myśli. U nich narodziny syna to jak dla Ciebie znalezienie garnka złota. Jest jeszcze tego trochę, ale pożyjesz to się przekonasz... Poza tym, któ udzieli chrzest Twojemu dziecku, jeśli nie będziesz miała ślubu z partnerem? Bo nasz kościół tego nie robi (chyba, że dasz łapówkę jakiemuś klechowi od siedmiu boleści). Twój partner zmieni wyznanie, aby wyjść za Ciebie?

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez karen » 14 lip 2010, 15:04 Re: 2 kraje/kultury -1 zwiazek

Tak,rozmawialismy o religii dziecka i On sam zaproponowal zeby bylo mojej religii bo jak twierdzi bedzie dla dziecka lepiej w przyszlosci bo wszyscy mysla, ze muzulmanin to terrorysta. Nie wydaje mi sie , zeby po slubie nagle zmienil zdanie i zmusil mnie do tego ,zebym zgodzila sie na inna religie dziecka.
On jest w Uk juz 10 lat i nie zyje wg zasad jakie sa w jego religi. Zyje jak kazdy z nas. Nie jest az tak bardzo wierzacy. Jego rodzina, szczegiolnie mama jest wierzaca bo wiadomo to juz jest strasza kobieta ale Ona sama bedac tutaj w odwiedzinach powiedziala,.ze nie ma nic przeciwko temu zeby dziecko bylo mojej religii.
Bierzemy slub w urzedzie stanu cywilnego. On mowil,ze moglby zmienic religie po to zeby wziasc slub w kosciele ale szczerze mowiac mnie az tak bardzo na tym nie zalezy.
I tak jak powiedzialam wczesniej , dla niego nie ma znaczenia czy to corka czy syn . On naprawde nie zachowuje sie jak prawdziwy wierzacy muzulmanin.

karen
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączyła: 10 lis 2008, 17:46
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Przemek78 » 14 lip 2010, 15:29 Re: 2 kraje/kultury -1 zwiazek

olivka napisał(a):ale kazdy o takiej marzy


ja nie. Mam Słowaczkę i nie zamienię jej na żadną Polkę
Avatar użytkownika
Przemek78
Rozeznany
 
 
Posty: 139
Wiek: 46
Dołączył: 13 maja 2007, 17:01
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez hanoka77 » 14 lip 2010, 18:08 Re: 2 kraje/kultury -1 zwiazek

Agaa napisał(a):Tak oczywiscie, polscy faceci maja zla opinie przez polskich facetow i polskie kobiety maja zla opinie rowniez przez polskich facetow ah... jak wygodnie jest wytlumaczyc sobie cos takiego i odrazu lzej na duszy, litosci


chyba nie zrozumialas o co mi chodzilo
napisalam ze kilka razy uslyszalam POLSKIE wulgaryzmy z ust czarnego i jak dla mnie jest oczywiste ze on znal je od polskich facetow.


Agaa napisał(a):Poza tym jezeli nasi panowie sa az tacy zli to ciekawa jestem dlaczego nie ma w Polsce organizacji charytatywnych pomagajacych bestialsko krzywdzonym kobietom


moze i nie ma organizacji charytatywnych ale napewno w Polsce jest wiele kobiet krzywdzonych przez swoich mezow bo jak w kazdej nacji tak i u nas wystepuja czarne owce :evil:
Avatar użytkownika
hanoka77
Stały Bywalec
 
 
Posty: 314
Wiek: 46
Dołączyła: 5 lut 2009, 15:23
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez jed » 14 lip 2010, 18:23 Re: 2 kraje/kultury -1 zwiazek

@Agaa: bez sprawdzania widać jak bardzo to jest naciągane. Kiedy Ty ostatnio byłaś w Pakistanie?

jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez olivka » 14 lip 2010, 21:45 Re: 2 kraje/kultury -1 zwiazek

Przemek78 napisał(a):
olivka napisał(a):ale kazdy o takiej marzy


ja nie. Mam Słowaczkę i nie zamienię jej na żadną Polkę

hihi nikt cie do tego nie zmusza ;)
mi bardziej chodzilo o przymiotniki jakie uzylam ze kazdy marzy o takiej fajnej dziewuszynie.... ;)

niemam nic do Slowaczek i nie mowie im zeby kokociny trepaly czy jakos tak ;)
(kolega wyzej nas tu uczy takich kokocin ;) )
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez hanoka77 » 14 lip 2010, 21:55 Re: 2 kraje/kultury -1 zwiazek

Draco napisał(a):to i ja się podepne... czyją religię będą miały wasze dzieci? kto będzie po ślubie pracował a kto w domu siedział? Jak będziesz traktowana, gdy urodzisz córkę?


draco nie bardzo rozumiem czemu tak Cie interesuje jej(karen) zycie prywatne??
chcialbys zeby ktos wtykal nos w twoje sprawy??
wypytujesz ja o rzeczy ktore nie powinny Cie obchodzic bo nie maja zadnego zwiazku z Toba.
Avatar użytkownika
hanoka77
Stały Bywalec
 
 
Posty: 314
Wiek: 46
Dołączyła: 5 lut 2009, 15:23
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 20
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TOWARZYSKIE