Teneryfa

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

MężczyznaPostNapisane przez STIF14 » 16 lut 2012, 19:53 Teneryfa

Witam serdecznie, otóż na przełomie maj/czerwiec mamy zamiar polecieć na tygodniowe wczasy na Teneryfe. Będzie to nasz pierwszy wypad w tamten region i nie bardzo wiem jaki hotel wybrać. Planujemy wybrać coś z oferty internetowej strony OnTheBeach.
Może ktoś z Was ma jakiś sprawdzony hotel na urlop w tamtym rejonie,może jakieś inn sugestie.
Skłanialem się w kierunku hotelu-Laguna II ,odnalazłem kilka opini w necie,rożnych opini,i jestem w tzw.kropce.
Proszę o jakieś podpowiedzi ,linki stron z ofertami.
Z góry dziękuje i pozdrawiam...... :)
STEFAN
Avatar użytkownika
STIF14
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Dołączył: 19 sty 2007, 22:53
Lokalizacja: GDYNIA/BIRMINGHAM
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 16 lut 2012, 20:05 Re: Teneryfa

Zdecydowanie przedewszystkim musi to byc poludniowa czesc wyspy poniewaz jest mniej wietrzna, cieplejsza i suchsza.
Zobacz strone travelrepublic.com
2 lata temu placilismy za tydzien w maju 320funtow za osobe.
Jesli planujesz wypozyczyc samochod mozesz to zrobic to na miejscu, doba 30f, tydzien 140.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 16 lut 2012, 21:05 Re: Teneryfa

Mieszkałem w lagunie 2 - spoko warunki. Żarcie okej ale bez szału. Taki szwedzki stół niskich lotów. Ale za to tanio. Ja brałbym coś na północy wysepki jednak, bo tam większe miasta ciekawsze, jest plaża do surfowania no i imprezowni pełno. Co do wejścia na szczyt wulkanu to trzeba wcześniej zdobyć pozwolenie, inaczej nie będzie wstępu na samą górę. Polecam wwziąć jeepa - można nieźle po piachu wulkanicznym pośmigać jak się zapnie tył :D są też skutery do pożyczenia za taniochę. Koniecznie też polecam spróbować żarcia w lokalnych smażalniach ryb. Mniam! W Santa Cruz masz sztuczną piaszczystą plażę (znaczy z piaskiem żółtym - import z egiptu).
Ja jak śmigałem po terenie to uzbroiłem się w widelce dwa i torbę i obrywałem te owoce z kaktusów czerwone - ale wyżera potem w chacie była. Palce lizac ;p

Chaw fan! I nie zapomnij Kazika Staszewskiego pozdrowić! :D

EDIT/ my nie braliśmy z żadnego biura - sami wybraliśmy lot, dowóz, hotel itd. Wyszło ponad 100 fu taniej na osobie niż z biurem podróży.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 16 lut 2012, 22:05 Re: Teneryfa

Nadal stawialbym na poludnie wyspy, a gdy najdzie Cie ochota na zwiedzanie w godzine przejedziesz z poludnia na polnoc wyspy.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 18 lut 2012, 11:04 Re: Teneryfa

Macie juz termin itp? Tez chcemy gdzies poleciec z dziewczyna to moze dopasujemy jakies terminy i miejsca.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 18 lut 2012, 11:28 Re: Teneryfa

Byłem kilka razy,pierwszy hotel to dunas paradiso został sprzedany innej firmie obecna nazwa hotelu to ClubHotel Riu Buena Vista polecam naprawdę ładny czysty hotel jedzonko super nie wiem ja teraz czy zmiany był bo byłem tam 2 lata temu ale była kuchnia europejska dodatkowo mała restauracji gdzie można było zjeść kuchnie włoską na przemian co wieczór kuchnią chińską okolica spokojna na uboczu do centrum handlowego co dzień autobus z pod hotelu tak że niema problemu ale jak kolega wyżej pisał dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie samochodu można sobie wyspę zwiedzić.Dysponuje fotkami jak co .
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 18 lut 2012, 12:11 Re: Teneryfa

.. a jak się zejdzie z głównych traktów turystycznych to i hiszpańską kuchnie podziwiać można. Tylko wypada co nieco umieć zagaić po hiszpańsku bo tubylcy nie koniecznie będą znali angielski. Ale bardzo mili ludzie swoją drogą :)
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez aniacz24 » 18 lut 2012, 17:20 Re: Teneryfa

Czesc ! Ja z mezem kupowalam wycieczke rowniez z OnTheBeach i mam takie male rozeznanie nie bierz pod uwage zdjecia z tej strony bo sa piekne i wogole , ale za to sprawdz sobie opinie na http://www.tripadvisor.co.uk/ tam sa opinie ludzi niezalezych wczasowiczow:)
Pozdrawiam i zycze udanego odpoczynku:) :mrgreen:

aniacz24
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 11 cze 2011, 18:27
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 18 lut 2012, 22:33 Re: Teneryfa

Odnosnie w/w stony, fakt bardzo pomocna ale nie bierz sobie do serca tak bardzo negatywnych opini bo najczestrze negatywne opinie sa wydawane przez nie zadowolonych anglikow. Np. negatyw za to ze szklanki do drinkow byly za male.
Ze w dwu gwiazdkowym hotelu nie bylo klimy w pokoju. Piasek na plazy nagrzewal sie za mocno. Czy nie bylo porzadnej brytyjskiej kuchni (haha).
Czesto przez takie smieszne opinie punktacja calkiem fajnych resortow jest zanizona.
Warto wiec czytac opinie.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez justynauk » 29 lut 2012, 16:35 Re: Teneryfa

Witam wszystkich forumowiczow leci ktos moze z dziecmi na teneryfe pod koniec marca?? My lecimy z nasza corka i fajnie byloby spotkac polakow i wspolnie cos zwiedzic. My lecimy 26.03 a wracamy 03.04 na polnocna czesc teneryfy wiedz jezeli ktos leci jakos w tym czasie i ma ochote wspolnie cos zwiedzic to niech pisze

justynauk
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 29 lut 2012, 16:03
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 29 lut 2012, 20:51 Re: Teneryfa

Sorki , ja tak trochę nie o Teneryfie , ale dzięki temu tematowi dowiedziałam się o tej stronec Onthebeach i kupiłam wczasy. Moje pytanie brzmi , podali mi nr rezerwacji i jakiś nowy adres meilowy by dokonać odprawy on-line na samolot. Nie wiem do jakiej strony jest ten email i czy mogę z niego jakoś skorzystać czy tylko podać do odprawy a drukować odprawę ze strony , bo nie mam żadnego hasła ani nic . Może troche głupie pytanie ale pierwszy raz się spotykam z takim czymś że mimo że podałam swój email ustalili mi inny.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 29 lut 2012, 21:29 Re: Teneryfa

Tez wybieram sie z dziewczyna na Teneryfe ale raczej koniec wrzesnia. Thomas i mam do Ciebie pytanko jak bys mogl mi powiedziec jak to jest z wypozyczeniem auta. Co masz na mysli piszac na miejscu to znaczy na lotnisku, w hotelu? Jak bys mogl polecic jakas firme. Trzeba im zaplacic depozyt? Mozna gotowka czy trzeba karta? No i jak z poruszaniem sie po wyspie potrzeba jakas mape? Czy da rade sie ogarnac bez?

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez moloqu » 29 lut 2012, 23:10 Re: Teneryfa

sprawdz sobie economy car hire. w miare dobre ceny i nie jestes obciazony zadnymi dodatkowymi oplatami podczas zadrapan lakieru lub jesli miales wypadek ze swojej winy (no excess). ja u nich bralem na ibizie gdzie calkowicie rozwalilem przod auta a po 2ch godzinach mialem juz nowy samochod bez dodatkowych oplat, do tego zaplacilem za forda ka a dali mi fieste tez bez doplaty.

samochod odbierasz na lotnisku i tez tam je oddajesz (sa specjalne poziomy parkingowe przy lotniskach rezerwowane tylko dla wypozyczalni) jedyne co to godziny odbioru/zdania - biuro moze byc zamkniete wiec ktos przyjezdza i odbiera klucze (czasami za jakas doplata)

moloqu
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Dołączył: 12 paź 2010, 08:14
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 1 mar 2012, 18:03 Re: Teneryfa

xxxx napisał(a):Tez wybieram sie z dziewczyna na Teneryfe ale raczej koniec wrzesnia. Thomas i mam do Ciebie pytanko jak bys mogl mi powiedziec jak to jest z wypozyczeniem auta. Co masz na mysli piszac na miejscu to znaczy na lotnisku, w hotelu? Jak bys mogl polecic jakas firme. Trzeba im zaplacic depozyt? Mozna gotowka czy trzeba karta? No i jak z poruszaniem sie po wyspie potrzeba jakas mape? Czy da rade sie ogarnac bez?


Samochod mozna wypozyczyc doslownie wszedzie. Na lotnisku, znajdziesz mase miejsc na deptaku na miejscu czy w swoim lub pobliskim hotelu.
My wzielismy z hotelu i jesli mnie pamiec nie myli to cena sa corse bylo cos kolo 120€ na 5 dni ale pod koniec wrzesnie zapewne nie bedzie juz takiego tloku tym bardziej ze to zaden bank holiday wiec ceny moga byc nawet nizsze.
I jeszcze jedno, nie wiem czy cos sie zmienilo ale jak bylem w zeszlym roku na Majorce to chcieli ode mnie autoryzacje do karty kredytowej lub 300€ zwrotnego depozytu.
Ale nie wiem czy to tylko na majorce czy ogolnie cos sie w Hiszpani pozmienialo

Tak na margiesie, tym razem w Maju bede zwiedzal TURCJE;)

Dodano: -- 1 mar 2012, o 18:09 --

moloqu napisał(a):sprawdz sobie economy car hire. w miare dobre ceny i nie jestes obciazony zadnymi dodatkowymi oplatami podczas zadrapan lakieru lub jesli miales wypadek ze swojej winy (no excess). ja u nich bralem na ibizie gdzie calkowicie rozwalilem przod auta a po 2ch godzinach mialem juz nowy samochod bez dodatkowych oplat, do tego zaplacilem za forda ka a dali mi fieste tez bez doplaty.

samochod odbierasz na lotnisku i tez tam je oddajesz (sa specjalne poziomy parkingowe przy lotniskach rezerwowane tylko dla wypozyczalni) jedyne co to godziny odbioru/zdania - biuro moze byc zamkniete wiec ktos przyjezdza i odbiera klucze (czasami za jakas doplata)


Dobry pomysl jest wypozyczyc samochod na lotnisku bo zaoszczedzisz na transwerze.
Jesli chodzi o zadrapania czy wypadek, my zawsze bierzemy dodatkowe ubezpieczenie ktore dodatkowo zabezpiecza cie przed takimi zdarzeniami.
Ostatnio placilem chyba 2€ za dzien.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 3 mar 2012, 07:28 Re: Teneryfa

dzieki za odpowiedz na moje pytania

Guest
 
 

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TURYSTYKA