CZy sa tu jacys narciarze

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

KobietaPostNapisane przez ankacyganka » 3 sty 2013, 15:13 CZy sa tu jacys narciarze

W ramach postanowien Noworocznych chce wrocic do kilku zaniedbanych pasji, jedna jest narciastwo.

Podzilcie sie prosze swoimi doswidczeniami w organizacji wyjazdu narciarskiego:
- raczej wypad samolotem niz autem, choc jesli jakas mila ekipa zaproponuje dolaczenie sie do wiekszej wyprawy, to czemu nie
- pakiet turystyczny czy planowanie wszystkiego samodzielnie?
- jacy opertorzy turystyczni
- zawsze lubilam Wlochy, ale moze warto rozwazyc inne kierunki?
- kupowac sprzet czy wypozyczac na miejscu ?

z gory wielkie dzieki za wszelkie spostrzezenia i sugestie

ankacyganka
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 17 cze 2007, 08:32
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zigi » 3 sty 2013, 16:42 Re: CZy sa tu jacys narciarze

cudze chwalicie swojego nie znacie :D ja osobiscie polecam wyjazd na narty do Polski :) moim ulubionym miejscem jest Krynica Gorska obfitujaca w roznorodnego rodzaju stoki z tego dwa najwieksze to jaworzyna i slotwiny bardzo dobra atmosfera i przyjaznie nastawieni gorale ;) w krynicy znajduje sie takze lodowisko takze jak ktos lubi lyzwy moze sobie posmigac :) do tego bardzo ciekawe miejsca na spedzenie wieczoru polecam jezeli dalej istnieja korona wegierska bardzo fajna resteuracja i czarny kruk night club ;) cenowo takze nie jest zle duzo hoteli i prywatnych kwater takze ceny sa konkurencyjne :) ja zawsze wracalem z krynicy zadowolony :P nie sa to alpy ale na moje umiejetnosci narciarskie w sam raz :D
Avatar użytkownika
zigi
Początkujący
 
 
Posty: 17
Wiek: 40
Dołączył: 15 lip 2007, 07:18
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ankacyganka » 5 sty 2013, 19:41 Re: CZy sa tu jacys narciarze

Dzieki za odpowiedz,
To nie tak ze cudze chwale, a swojego nie znam
Dosc dawno nie bylam na wyjezdzie narciarskim, w Polsce zdarzalo mi sie wielokrotnie szusowac w Korbielowie (Pilsko), Karkonoszach (Hala Szrenicka), Bialce Tatrzanskiej.
Niemniej w pewnym momencie w Polsce ceny zaczely byc tak wysokie, ze praktycznie porownywalne z alpejskim osrodkami.

A w Alpach gdzie sie nie obejrzysz to:
- tras wiecej, nie trzeba smigac ta samym szlakiem przez caly tydzien
- gwarancja sniegu jest
- kolejek do wyciagow nie ma wiec jezdzic mozna caly czas, a nie komitety kolejkowe zakladac
- zwykle pozostala czesc infrastruktury turystyczniej lepiej przygotowana.

Takie sa moje doswiadczenia sprzed dobrych kilku lat.
Moze moglbys napisac wiecej na temat kosztow spedzenia tygodnia w Krynicy.
Ile za kwatere trzeba dac, ile za Skipass, jedzenie?
Gdzie jest najblizsze lotnisko?
Czy z kwater latwo dostac sie na stok ogolnie dostepnym transportem? Kiedys w polskich gorach trudno bylo sie poruszac bez wlasnego auta, przeladowane narciazami i ich sprzetem PKSy nie jezdzily zbyt czesto

ankacyganka
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 17 cze 2007, 08:32
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez valdi77777 » 17 sty 2013, 23:19 Re: CZy sa tu jacys narciarze

witam :) :) jestem milosnikiem snowboard i tez dawno nie jezdzilem :grin: Polecam zaj...te miejsce na szalenstwo w sniegu :twisted: http://ski.visitscotland.com/conditions/glenshee/ w szkocji porostu czad!!! i wypass!!!.
wiesz no lepiej jest miec swoj sprzet ,ale jak raz do roku sie wybierac to wypozyczenie jest najlepsze w tym przypadku.Noclegi oplaca sie organizowac w grupach tutaj bo sa poprostu tansze.Uwazam ze pociagi sa dobra komunikacja tutaj wiec proponuje pociag.(rezerwacja online tansza jak zmowisz 3 tyg. wczesniej bilet) .Sam bym sie wybral :D
pozdrawiam

valdi77777
Początkujący
 
 
Posty: 17
Wiek: 43
Dołączył: 17 sty 2013, 13:23
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TURYSTYKA