Neapol

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

KobietaPostNapisane przez kamila.zie » 11 sty 2013, 20:00 Neapol

Witam , interesują mnie informacje na temat Neapolu, mam zamiar sie tam niebawem udać i jeśli ktos z was był tam to napiszcie co warto zwiedzić itp :)
Avatar użytkownika
kamila.zie
Rozeznany
 
 
Posty: 104
Dołączyła: 29 maja 2011, 21:34
Lokalizacja: Szczecin/Wolverhampton
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 12 sty 2013, 09:18 Re: Neapol

Bylam kiedys w Neapolu, bylo to dosc dawno i Neapol nie byl celem podrozy a jedynie kilkudniowym przystankiem po drodze na Sycylie.
Znajdziesz tam sporo zamkow, kosciolow, palacow, muzeow.
Sporo miejsc zwiedzilam we Wloszech , pasjonuje mnie historia architektury i sztuki, ale zaden z neapolitanskich zabytkow nie zapadl mi specjalnie w pamieci
Dwie sprawy wyrozniaja to miasto I maja szanse zostac w pamieci na dlugo:
- okoliczne Pompeje- antyczne miasto zniszczone przez erupcje wulkanu.
- unikalna atmosfera miasta- przewodnik, ktory mielismy ze soba trafnie okreslil Neapol "wielkim arabskim bazarem" .Pomimo, ze miesci sie tak blisko Rzymu nie przypomina miast wloskiej polnocy. Jest przeludniona metropolia.
Jak w wielu wloskich miastach wszedzie wkolo nad glowami przechodniow suszy sie pranie, jezdzi duzo skuterow, w inny niz do tego przywyklismy sposob traktuje sie przepisy ruchu drogowego. Tyle tylko ze w Neapolu wszystko to wystepuje w duzo wiekszym natezeniu. Idac spokojnie chodnikiem mozna byc potraconym przez skuter, ktory slalomem probuje pokonac korek, w ktorym utknal. Wszyscy wkolo krzycza, gestykuluja. Nawet w srodku nocy trudno jest nie slyszec dzwieku wszedobylskich klaksonow samochodowych. Trudno przejsc sto metrow nie napotykajac sie na kapliczke Matki Boskiej wmurowana w lica kamienic. Kapliczki sa bardzo bogato zdobione, kolorowe, ozdabiane kwiatami, czesto w nocy podswietlane. Zdarza sie ze bezposrednio nad nimi susza sie czyjes spodnie.

Ogolnie bardzo polecam, z uwagi wlasnie na niepowtarzalna atmosfere, ktora zaskakuje na kazdym kroku.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy


Powrót do TURYSTYKA

cron