Grecja Zakhytnos

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

KobietaPostNapisane przez vanilia » 15 sty 2013, 14:48 Grecja Zakhytnos

Na przełomie sierpnia i września chcemy pojechać na Zakhyntos i tu pytanie do ludzi, którzy byli na tej wyspie: który kurort będzie lepszy Laganas czy Tsilivi. A może ktoś się też tam na wakacje wybiera ? Pozdr i z góry dzięki za odp.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 15 sty 2013, 19:13 Re: Grecja Zakhytnos

czesc vanilia, wlacze sie w dyskusje i chetnie sie dowiem jakie sa wrazenia innych z pobytu tam bo tez planuje akurat w to miejsce sie wybrac
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez milka26 » 15 sty 2013, 19:52 Re: Grecja Zakhytnos

:grin: Ja Wam mogę kilka słów opowiedzieć o tej wyspie bo byłam tam we wrześniu zeszłego roku,akurat w ośrodku Laganas.

Dodano: -- 15 sty 2013, o 20:01 --

Ośrodek można powiedzieć czysty i przyjazny dla wczasowiczów,bardzo dobre jedzenie choć minusem były typowo angielskie śniadania ale obiady i kolacje naprawdę dobre,odrobina ich greckiej kuchni,pyszne kalmary i codziennie inne desery. Codziennie mieli dostawy świeżych warzyw .

milka26
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 7 sie 2010, 21:59
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 15 sty 2013, 20:19 Re: Grecja Zakhytnos

milka26, dzieki za wyczerpujace informacje o jedzeniu ;) a jak Twoje wrazenia ogolnie jesli chodzi o wyspe?
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez milka26 » 15 sty 2013, 20:22 Re: Grecja Zakhytnos

Ośrodek znajduje się jakieś 800 metrów od plaży. Plaża jest piaszczysta choć bez leżaków niezbyt komfortowa. Na plaży maja swoje miejsca lęgowe żółwie i w związku z tym można rozkładać się tylko przy linii brzegowej a tam niestety piach jest mocno ubity. Wyspa piękna najlepiej ja zwiedzić wykupując wycieczkę. Można też wynająć samochód ,nie sposób się tam zgubić ,wyspa jest niewielka.

Dodano: -- 15 sty 2013, o 20:24 --

Jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem. Planowanie wakacji to miła odskocznia od codzienności...

milka26
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 7 sie 2010, 21:59
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 15 sty 2013, 21:42 Re: Grecja Zakhytnos

relentless, wyspa jest ciekawa na 100% wpisz w google Navagio Beach Blue Caves to najpiękniejsze miejsca jakie widziałam i ze względu na nie chce jechać o i jeszcze Porto Limonias... Kiedy chcesz się tam wybrać?
milka26, a jak tam ze sportami wodnymi w Laganas? Czy są tam jakieś łodzie wycieczkowe czy ze względu na żłowie jest zakaz? A i czy to prawda że po zmroku nie można wychodzić na plażę ze względu na żłówie? Ja znalazłam dwa hotele jeden w Laganas Poseidon hotel nad samą plażą a drugi w Tsilivi Corali Beach. Bardziej nastawiam się na bed and breakfast albo self catering bo w hotelu będę dosłownie na noc. Planujemy same wycieczki więc nudy nie będzie
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 15 sty 2013, 22:15 Re: Grecja Zakhytnos

vanilia, :grin: wlasnie kiedy pierwszy raz zobaczylem juz duzo wczesniej shipwreck czyli navagio beach na zdjeciu to od razu chcialem tam jechac, mam nadzieje tylko ze czas pozwoli na zrealizowanie planow w tym roku. Zgadzam sie ze to piekne miejsce, tez jest popularne wsrod ludzi uprawiajacych base jumping. pozdrawiam
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez vanilia » 16 sty 2013, 12:18 Re: Grecja Zakhytnos

relentless, ja miałam tak samo jak zobaczyłam zdjęcie gdzieś w necie tej plaży to odrazu musiałam znaleźć gdzie to jest, niestety zdjęcie nie miało opisu więc się naszukałam... Jak pokazałam swojemu to tak mu się spodobało, że postanowiliśmy wybrać się tam na wakacje. Potem zaczęłam szukać innych atrakcji, np Blue Caves czy nurkowanie w Keri i jak dla mnie to bomba :). Wybierzemy się chyba do Laganas, bo hotel nam bardziej pasuje, ma dobre opinie na Trip Advisor. Pozdr i mam nadzieję, że uda Ci się odwiedzić wyspę. P.S. Jak będziesz kupował wakacje to najtaniej wychodzą na http://www.hotels4u.com , a lot bezpośrednio na stronie Thomas Cook jest mniej więcej taniej o 40f na osobę za sam lot, a hotel wychodzi taniej 40-50f na tej stronie co podałam.

Dodano: -- 16 sty 2013, o 12:36 --

relentless, ja miałam tak samo jak zobaczyłam zdjęcie gdzieś w necie tej plaży to odrazu musiałam znaleźć gdzie to jest, niestety zdjęcie nie miało opisu więc się naszukałam... Jak pokazałam swojemu to tak mu się spodobało, że postanowiliśmy wybrać się tam na wakacje. Potem zaczęłam szukać innych atrakcji, np Blue Caves czy nurkowanie w Keri i jak dla mnie to bomba :). Wybierzemy się chyba do Laganas, bo hotel nam bardziej pasuje, ma dobre opinie na Trip Advisor. Pozdr i mam nadzieję, że uda Ci się odwiedzić wyspę. P.S. Jak będziesz kupował wakacje to najtaniej wychodzą na www.hotels4u.com , a lot bezpośrednio na stronie Thomas Cook jest mniej więcej taniej o 40f na osobę za sam lot, a hotel wychodzi taniej 40-50f na tej stronie co podałam.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez milka26 » 16 sty 2013, 16:40 Re: Grecja Zakhytnos

Owszem,są łodzie wycieczkowe, miedzy innymi są przystosowane do oglądania żółwi,maja przezroczyste dna. Można było też wypożyczyć motorówkę i samemu opłynąć wyspę....co do zakazu wychodzenia po zmroku nic mi nie wiadomo. My spacerowaliśmy ale dość blisko restauracji i nikt nam nic nie powiedział, poza tym spacerowało tam sporo osób.Moze jedynie w wyznaczonych miejscach jest zakaz. Co do self cateringu to świetny pomysł ,jedzenie w pobliskich knajpkach jest stosunkowo tanie, do każdego posiłku dają dzbanek wina a człowiek nie czuje się uwiązany ,ze sie spóźni na obiad czy kolację :) no cóż każdy musi zdecydować co mu bardziej odpowiada...

milka26
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 7 sie 2010, 21:59
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 17 sty 2013, 20:58 Re: Grecja Zakhytnos

vanilia, ja zobaczylem zdjecie pierwszy raz na youtube i przez komentarze szybko dowiedzialem sie gdzie to jest :grin: dzieki za info odnosnie organizacji. pozdrawiam
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez szumel » 7 cze 2013, 10:17 Re: Grecja Zakhytnos

Ja też wybieram się z dziewczyną na Zakyntos pod koniec sierpnia początek września ;) a dokładnie do Laganas. Znajomi mówią, że to fajne miejsce, super imprezy. Co do hotelu to mamy B&B ponieważ z tego co czytałem to jedzenie w hotelach nie jest za dobre, a na mieście można dobrze i tanio zjeść.

szumel
Początkujący
 
 
Posty: 25
Wiek: 34
Dołączył: 5 sie 2009, 10:17
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 8 cze 2013, 00:14 Re: Grecja Zakhytnos

szumel, my też wybraliśmy b&b ale bardziej z tego względu że nastawiamy się na wycieczki. Mamy już rozpisane gdzie jechać. Na trip advisorzr możesz znaleźć gdzie najlepiej jadać i co polecają spróbować turyści. Którego macie wylot?
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 8 cze 2013, 11:57 Re: Grecja Zakhytnos

szumel napisał(a):Ja też wybieram się z dziewczyną na Zakyntos pod koniec sierpnia początek września ;) a dokładnie do Laganas. Znajomi mówią, że to fajne miejsce, super imprezy. Co do hotelu to mamy B&B ponieważ z tego co czytałem to jedzenie w hotelach nie jest za dobre, a na mieście można dobrze i tanio zjeść.


Laganas jest przepiekne. Tam sa najladniejsze plaze.
My bylismy na ALL w hotelu Anastasia Beach- jedzenie bylo przepyszne.
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 8 cze 2013, 12:11 Re: Grecja Zakhytnos

ann11281, a poza Laganas gdzie byliście? Czy mogłabyś coś polecić? Z tego co się dowiadywałam najpiękniejsz plaża na Zakynthos jest w Tsilivi. Otrzymała nawet niebieską flagę. Nurkowaliście tam może?
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 8 cze 2013, 12:24 Re: Grecja Zakhytnos

my bylismy z dzieckiem, wiec dla nas najlepsza plaza to taka,gdzie jest piaseczek, dlugo plytko i nie ma fal :D
bylismy na ogladaniu zolwi, na wycieczce do Zatoki Wraku i objechalismy wyspe autem.
nie nurkowalismy nigdzie :D
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TURYSTYKA