Wallia

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

KobietaPostNapisane przez Czarna123 » 1 lip 2013, 12:18 Wallia

witam chcialabym sie wybrac w sierpniu z rodzina do Walli i oto moje pytanko..jakie miasta sa godne polecenia,kazdy z was pewnie byl gdzies w Walli.wiec jakie miasto polecacie...??? czekam na liste uroczych miejsc-miasteczek.bylismy juz w Llandudno....prosze o propozycje z gory dziekuje :)

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 1 lip 2013, 13:16 Re: Wallia

Czarna123, na Walii polecam Barmouth i Aberystwyh, oba miasteczka są maleńkie, ale bardzo urocze z pięknymi plażami i widokami na góry. http://www.barmouth.org.uk/ http://www.aberystwyth.com/
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 1 lip 2013, 14:52 Re: Wallia

Byłem w pierwszym z wymienionych przez Vanile miasteczek i jest fajne takie na niedzielny wypad nad moze poleniuchowac na plazy przy ładnej pogodzie tylko trzeba sie tam wiarę wcześniej wybrać bo moze być problem ze znalezieniem miejsca parkingowego byłem tez w Llandundo i zdecydowanie bardziej podoba mi sie Barmouth. Niedaleko masz wodospad Pistyl Rhaeard tak na oko około 75-100m wysokości, a także wiele górskich tras turystycznych po drodze nad wodospad jest tez tama i jezioro, w które powstało w wyniku zalania wioski i przy niskim poziomie wody można zobaczyć dawne budynki mieszkalne (mimo, ze byłem kilka razy nad tym jeziorem z nadzieja zobaczenia tych budynków nigdy nie miałem tej szansy, a wiem o tym z opowieści mieszkańców wioski i filmu, ktory można tam obejrzeć o tej okolicy).

Snowdon ja preferuje piszą wędrówkę, a dla leniwych jest tez kolejka piszesz, ze chcesz sie wybrać z rodzina jeśli z małymi dziećmi to piesza wędrówkę odradzam. Nie wiem jaki jest dokładnie Twój plan ale do okoła Snowdonu jest dużo fajnych kampingow z których bezpośrednio można wyruszyć na snowdon. Ja byłem na takim fajnym z jeziorem i widokiem na gory ale jak on sie nazywał i jak tam trafić to nie mam pojęcia trafiłem tam przez przypadek.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Czarna123 » 1 lip 2013, 16:55 Re: Wallia

Barmouth i Aberystwyh o tych miasteczkacch wiedzialam tutaj z polonii ze zdjec...chodzi mi o takie miastezko gdzie wlasnie jest plaza,klify,gory takie piekne malownicze widoki...:) mam 2 synow jeden 5 lat -uwielbia chodzic po gorach a 2gi synek ma 7msc ale niebedzie problemu wsadzamy go w nosidelko i mozna wedrowac :) my niechcemy jechac na jedno popoludnie tylko na min.2 noce i spac w B&B nie interesuje mnie zaden kamping.nie musi byc to koniecznie Wallia moze to byc Konwalia tak do 3h jazdy w 1 strone...poprostu chcemy odpoczac w pieknym malowniczym miasteczku zdala o tego paskudnego ci..a Bham :) wiec nadal czekam na propozycje :)

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kylu » 1 lip 2013, 18:40 Re: Wallia

Aberdovey i Swansea są tam duże piaszczyste plaże :) jesli chcesz pochodzic i popodziwiac widoki to polecam wodospad - namiar na google 52.854944,-3.376989 , do Aberdovey jedz końcową trasą B4405 - super widoki :)
pozdro...
Avatar użytkownika
kylu
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 3 wrz 2007, 09:19
Lokalizacja: wolverhampton
Reputacja: -10
Wyśmiewca

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 1 lip 2013, 20:27 Re: Wallia

Polecam Pembrokeshire w polodniowej Walii.
My zakochalismy sie w campingu Milford Haven, dla ktorego juz kilka razy zlamalismy zasade nie wracania dwa razy w jedno wakacyjne miejsce.
Sa tam klify, piaszczyste plaze, da sie dojechac w 3 godziny z hakiem, a w razie brzydkiej pogody mozna sie w Pembroke Port zaszyc.

Jesli przy okazji wypadu do Llandudno nie zachaczyliscie o Conwy, to warto sie tam specjalnie wybrac: https://www.google.co.uk/search?safe=ac ... 0QWziYDgCA

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 1 lip 2013, 20:54 Re: Wallia

Kurcze i zrobił sie bardzo ciekawy temat. Koniecznie muszę odwiedzić to Conwy mam nadzieje, ze wkoncu zacznie dopisywac pogoda i można będzie ruszyć. Ktosienka, a wiesz moze ile kosztuje wejsciowka do zamku???

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Czarna123 » 1 lip 2013, 21:00 Re: Wallia

Ktosienka oczywiscie ze jak bylismy w llandudno to odwiedzilsmy zamek w Conwy- piekne widoki sa z tego zamku :) xxxx kurcze nie pamietam dokladnie jaka byla cena biletow ale ok 10f bodajrze dla doroslego.

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 1 lip 2013, 21:06 Re: Wallia

Cena super koniecznie muszę odwiedzić to miejsce tylko ta pogoda. Dzięki za info

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Czarna123 » 3 lip 2013, 21:34 Re: Wallia

Hallo co taka cisza :( malo interesujacy temat dalam??co tacy skromni Jestescie I nikt niechwali sie fajnym miejscem ktore moze polecic na odpoczynek z rodzinka...przeciez napewno Duzo z was gdzies bylo... Nadal czekam na odzew ... :)

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 4 lip 2013, 07:37 Re: Wallia

Czarna123 napisał(a):Hallo co taka cisza :( malo interesujacy temat dalam??co tacy skromni Jestescie I nikt niechwali sie fajnym miejscem ktore moze polecic na odpoczynek z rodzinka...przeciez napewno Duzo z was gdzies bylo... Nadal czekam na odzew ... :)

Może i mógłbym coś interesującego napisać gdyby nie to:
Czarna123 napisał(a):...chodzi mi o takie miastezko gdzie wlasnie jest plaza,klify,gory takie piekne malownicze widoki...:) mam 2 synow jeden 5 lat -uwielbia chodzic po gorach a 2gi synek ma 7msc ale niebedzie problemu wsadzamy go w nosidelko i mozna wedrowac :) my niechcemy jechac na jedno popoludnie tylko na min.2 noce i spac w B&B nie interesuje mnie zaden kamping.nie musi byc to koniecznie Wallia moze to byc Konwalia tak do 3h jazdy w 1 strone...poprostu chcemy odpoczac w pieknym malowniczym miasteczku zdala o tego paskudnego ci..a Bham :) wiec nadal czekam na propozycje :)

Na wyspie brytyjskiej nie znajdziesz w jednym miejscu plaż, gór i klifów.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez mam37 » 4 lip 2013, 10:45 Re: Wallia

VA, znajedziesz jest pelno takich miejsc tyle że plaże wtedy bardziej kamieniste
ja bylam n tydzień temu w Brynowen piekne widoki ale plaża porażka wodospad może i piękny ale przejść go to wysiłek ekstrymalny najpierw idziesz po kamienistych schodach w dół a potem ostro w góre i jeszcze za wstep płacisz hehe
ja mam lęk wysokości był to dla mnie hoorroorr i myślę ze z małymi dziećmi dość niebezpiecznie
ja polecam plaże w bournemouth przepiekne miasteczko cudowna piaszczysta plaża fajne zakątki do zwiedzenia piękny park kolo plazy naprawde super
jest tam polska knajpa gdzie w niedziele płacisz 1 funt za 10 dkg talerz naprawdę z 2 mieskami ziemiaczkami i 3 surówkami wyszedł nas 3 f poleCAM wybierasz sam co chesz

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez vanilia » 4 lip 2013, 19:33 Re: Wallia

mam37, a w którym miejscu i jak się nazywa ta knajpka?
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 11 lip 2013, 14:33 Re: Wallia

A byl ktos z Wam w okolicach Durdle Door?

Dodano: -- 11 lip 2013, o 14:34 --

http://www.thefullplaterestaurant.co.uk/

moze to ta?
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 11 lip 2013, 19:14 Re: Wallia

ann11281, super dzięki. Ja byłam w Durdle Door. Śliczne miejsce. Tam kręcili Piratów z Karaibów. Co prawda to nie Walia. Warto tam wybrać się na kemping. Miejsce jest niesamowicie romantyczne, kamienista plaża, białe klify i te formacje skalne. Cudeńko
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

Następna strona

Powrót do TURYSTYKA