wspolne wyjazdy....

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

KobietaPostNapisane przez vanilia » 12 lut 2017, 11:30 Re: wspolne wyjazdy....

W ostatni weekend maja od 27-29ego bedziemy zwiedzac Snowdonie. Jesli ktos ma ochote wybrac sie z nami to zapraszamy. W planie zdobycie Tryfanu. Zatrzymujemy sie w Talyllyn, Tal-y-llyn, LL36 9AJ, w pierwszym dniu bedziemy zwiedzac okolice i pobliskie ruiny zamku http://www.walesdirectory.co.uk/Walks/A ... e_Walk.htm, wodospady Dolgoch Falls. Na drugi dzien z samego rana wypad na Tryfan.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Passworder » 13 lut 2017, 07:25 Re: wspolne wyjazdy....

Pomysl Ciekawy, co prawda Na snowdonii bylem juz wiele razy, ale okolic nie zwiedzalem. Zobaczymy co sie wydarzy do tego czasu, poniewaz maj to dla mnie zbyt odlegla data abym byl w stanie sie okreslic a do tego czasu sporo moze sie stac, w kazdym razie na dzien dzisiejszy jestem zdecydowanie zainteresowany.
Pozdrawiam

Passworder
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 21 cze 2012, 17:23
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 13 lut 2017, 15:44 Re: wspolne wyjazdy....

My zdecydowanie planujemy z gory, bo pozniej rezerwacja pokoju w hotelu graniczy z cudem :). W kazdym badz razie jesli ktos nie ma transport a ma ochote sie z nami wybrac to mamy 2 wolne miejsca w aucie.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez jutrzenka » 19 lut 2017, 12:33 Re: wspolne wyjazdy....

Witam, z chęcią również wybralibyśmy się, mam jednak pytanie, a mianowicie jak dokładnie ma wyglądać ten wypad. Pytam ponieważ z Talyllyn do Tryfanu jak sprawdzałam jest dość daleko ok. 50 mil (chyba że o inny Tryfan lub Talyllyn chodzi) , nie lepiej jest nocować gdzieś bliżej. Rozumiem również że chodzi o kontakt z naturą itp. :) ale ta odległość chyba trochę mija się z celem, albo ja czegoś nie rozumiem, to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu. Z góry dzięki. Pozdrawiam

jutrzenka
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączyła: 26 lut 2015, 12:05
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 21 lut 2017, 16:26 Re: wspolne wyjazdy....

jutrzenka, z poczatku mielismy spedzic caly weekend w Tal-y-llyn Tywyn, ale stwierdzilismy ze skoro mamy niecale 1,5h jazdy na Tyrfan (z Bham trzeba jechac kolo 3h) to zrobimy go na drugi dzien :). Mamy zarezerwowane 2 noce w hotelu naprzeciw jeziorka Talyllyn wiec szkoda zeby tylko zwiedzac najblizsza okolice. Kolo Tyrfanu niestety nie znalezlismy hotelu ktory by nam odpowiadal, a zadne hostele nie wchodza w gre. Wpisz sobie LL36 9AJ o ten Tal-y-llyn chodzi, wiem ze jest jeszcze drugi w kolo Brecon Beacons National Park, ale to nie ten :).
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 21 lut 2017, 21:59 Re: wspolne wyjazdy....

vanilia, polecam Cadair Idrys, dużo bliżej hotelu w którym się zatrzymujecie. Może nie tak znany jak tryfan ale według mnie równie ciekawy,
poniżej podaję link do trasy, może cie zainteresuje.
https://www.walkingenglishman.com/wales14.html
poz
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 22 lut 2017, 09:45 Re: wspolne wyjazdy....

zaratrusta, faktycznie piekne miejsce, dziekuje :). To moze to tez zachaczymy, w koncu mamy jeszcze dlugi weekend na przelomie kwietnia i maja :). Tryfan jednak jest u nas na liscie od dluzszego czasu wiec z niego raczej nie zrezygnujemy.

Dodano: -- 17 mar 2017, o 11:26 --

Macie jakies plany na dlugi weekend 29/04/2017-01/05/2017? Z checia dolaczymy sie do wycieczki - mamy checi i auto :P tylko pomyslu brak.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 21 mar 2017, 18:42 Re: wspolne wyjazdy....

Witam,

krótko i na temat ;)

niedziela 26 marca godz 9.00
lokalizacja LL36 9AJ
https://www.google.com/maps/place/D%C3% ... imb%2Fwalk)/@52.6869134,-3.8788933,278m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x6d778aac290f1012!8m2!3d52.6869134!4d-3.877799?hl=pl

propozycja trasy (może ulec lekkim zmianom w zależności od pogody, i możliwości uczestników)
https://pl.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=16878660

pozdrawiam i zapraszam
Załączniki
cadairidristheminfforddpath.jpg
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 22 mar 2017, 20:44 Re: wspolne wyjazdy....

zaratrusta to czekam na relacje :). Udanego wypadu!
Fajna aplikacja :). Udalo mi sie znalezc ciekawa trase
http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=7856048 (30F: Cadair Idris and Mynydd Pencoed) at #wikiloc
Powiedz mi jak ta apka dziala w terenie? Nadaje sie?
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 23 mar 2017, 15:52 Re: wspolne wyjazdy....

vanilia napisał(a):Powiedz mi jak ta apka dziala w terenie? Nadaje sie?


W telefonie działa jak każdy GPS , nie ma z tym żadnych problemów. Zanim pobierzesz tylko wybraną trasę lepiej najpierw ściągnij sobie mapę danego kraju na telefon i zrób to w miejscu gdzie masz dobre połączenie z internetem, będzie szybciej ;)
Ja ją bardzo lubię głównie za to, że mogę dosyć łatwo rysować swoje trasy, ale można też ściągać ślady które ktoś już zamieścił.

Pamiętaj tylko że ocena trasy łatwy, średni ... itp jest mało przejrzysta każdy klika co chce :roll:
W takich magazynach jak Trail skala oceny jest lepiej opisana i łatwiej się można zorientować czego można się spodziewać po danej trasie.
pozd i życzę udanych wypadów w teren
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 23 mar 2017, 16:05 Re: wspolne wyjazdy....

zaratrusta, dzieki pieknie za wyczerpujaca odp :). Pozdrawiam
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 25 mar 2017, 08:57 Re: wspolne wyjazdy....

hej ludziska, niedziela się zbliża :D
Cadair Idris czeka na swoich zdobywców ;)

zapowiada się niezła pogoda do chodzenia ;) słonecznie ale nie za gorąco
http://www.netweather.tv/index.cgi?acti ... =#forecast
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Czilla » 25 mar 2017, 11:36 Re: wspolne wyjazdy....

Jedziemy, jedziemy ;-)
Zew słońca zbyt silny!
Avatar użytkownika
Czilla
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączyła: 21 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 25 mar 2017, 12:55 Re: wspolne wyjazdy....

Witam

super dziewczyny że też się wybieracie :)
niedaleko parkingu przy trasie jest Tŷ Te Cadair Tea Room. Są tam ławki, stoliki ustalmy że tam się spotkamy.

Jak się ktoś nudzi to część trasy można sobie "pochodzić" :D :D :D tutaj:
https://www.google.co.uk/maps/@52.69152 ... 704!8i4352
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Czilla » 25 mar 2017, 15:01 Re: wspolne wyjazdy....

Mmm... tea room..? To liczę na kawałek ciasta marchewkowego także ;-D
Avatar użytkownika
Czilla
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączyła: 21 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 9
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TURYSTYKA