Wypad w plener 01; 02 Marzec

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

Dlaczego nie jezdzisz z nami na wypady?

Nienawidze spoconych facetów, zdrowo walnietych w glowe
2
29%
Mój rózowy mis bardziej mnie stymuluje, niz jakies tam wyjazdy
2
29%
Szkoda mi 15 funtów, mlodosc przekladam na za 2 lata.
3
43%
 
Liczba głosów : 7

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 28 lut 2008, 08:55 Re: Wypad w plener 01; 02 Marzec

Skald wycieczki :

USS MAsturbator I

- Marcin ( kubica ) kierowca z pociagami sadomaso
- Kasia ( pilot ) - bez pociaguw, ale sie stara
- Moderator ( pazazer/ fotograf ) - dzieki za niekasowanie postów
- Jego Blondi ( pazazer - jest ok malo mówi i duzo sie smieje )
- Wolne miejsce ( laska Jolego? ) Jolly potwierdz czy jedzie

ZSRR Masturbator II

- Karol (kierowca) Jezdzi wolno i lubi drukowac notatki
- Jolly (swir - placi zebysmy go zabierali, wiec czego nie ?) potwierdzic obecnosc roweru
- Plazerman ( planuje skrecic kark , good luck mate ) potwierdzic obecnosc roweru
- Krzysiekk ( bedzie chrzczony !!!! masz jak dojechac do bham ??)
- Mariobmx ( bedzie chrzczony !!!! adres do odebrania) potwierdzic obecnosc roweru


Masturbator III

- Alek - kierwnica kreci
- Asia - troche mu przeszkadza
- Slawek - jak to slawek
- Kolezanka - nie znam ale poznam





Plazerman - jak nam sie wiecej swirów zglosi bedziemy cie prosic o zabranie swojego Masturbatora



Wyjazd jest w Niedziele 7 am wyjazd z bham, logicznym jest ze bedziemy u was przed 7.

Co zabrac:

-Kurtka od deszczu
-Rekawiczki
-Czapka
-Wygodne buty
-Prowiant
-Pare groszy na wahe

Karol - Pawel z Telford zasugerowal bysmy pojechali w okolice capel curig i zrobili górke Tryfan. Miejsce wyglada calkiem ok, tylko ze troche daleko jak na jednodniowy wyjazd.

Czekamy nadal na sugestie i potencjalnych chetnych
Ostatnio edytowano 28 lut 2008, 15:41 przez marcin.p, łącznie edytowano 6 razy
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Jolly » 28 lut 2008, 14:57 Re: Wypad w plener 01; 02 Marzec

znam miejsce wyjazdu powiem tyle ze bedzie fajnie i extremalnie raczej odradzam branie roweru(sam nie biore) z mojego doswiadczenia wywnioskowalem ze trzeba bedzie ubrac sie dosyc cieplo ale lekko i przeciwwietrznie bo bedzie wialo i to grubo moze spac deszcz albo snieg ale i tak bedzie cieplo bo bedzie trudny teren i duzo chodzenia wiec apeluje o zabranie jak najwiekszej ilosci wody albo stymulantow nawadniajacych i energetycznych i moze jakis niezbednik wrazie jak bysmy sie zgubili i szukali drogi przez dwa dni hihihihihihihih

mysle ze bedzie fantastycznie dozobaczenia w gorach.

podaj linka do przydatnych informacji nie musicie brac wszystkiego ale jest tam pare przydatnych informacji:) http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/ekwipunek.htm
Avatar użytkownika
Jolly
Stały Bywalec
 
 
Posty: 528
Wiek: 39
Dołączył: 3 cze 2007, 00:11
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 28 lut 2008, 15:50 Re: Wypad w plener 01; 02 Marzec

Do wszystkich uczestników !!!!!!!!!!!!



Naszym celem jest zdobycie najwyzszego szczytu Snowdoni góry Tyrfan.

krótki opis http://www.cumc.uk.com/posts/show/195


Ta sa góry moi drodzy,wiec nie ma mowy zebyscie tam wychodzili w adidasach i bez odpowiedniego ubioru.


Buty trekingowe sa konieczne, najprawdopodobniej w okolicach szczytu bedzie troche sniegu i lodu. Prognoza na niedziele jest dosc niepokojaca:
Temperatura: od 4- 9 stopni
Opady : Nad ranem lekkie opady, przejasnienia w ciagu dnia,
Wiatr 15 - 17 MPH - to oznacza wiatr nawet do 30 MPH na górze
Mozliwe lekkie opady sniegu




Jesli wszyscy sie nastawia na górski zimowy wyjazd bedzie ok. Górka ma ponad 1000 mnpm, wydaje sie nieduzo ale moze byc niebezpiecznie. Angielska pogoda potrafi sie diametralnie zmienic w przeciagu 30 minut i raczej nas nie stac na ewakuacje helikopterem.

Zasady :

Prosimy nie wybierac sie w adidasach, bez zimowej przeciwdeszczowej kurtki.
Prosze w miare mozliwosci zabrac termos z czyms goracym
Prowiant wysokoenergetyczny wskazany ( o jednym bananie nie da rady )
Osoby nie czujace sie na silach moga wybrac lzejsza trase ( 2 opcje beda )
To nie bedzie 2 godzinny spacer tylko byc moze 6- 8 godzinna pólwspinaczka.

Pozdrawiam
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogunia » 28 lut 2008, 15:58 Re: Wypad w plener 01; 02 Marzec

dzięki Marcin - nie często zdarza mi się usłyszeć, że mało mówie - a wrecz przeciwnie, najwidoczniej mnie onieśmielasz ;)

poszperałam trochę po mapie i może faktycznie na jeden dzień powinniśmy pojechać troche bliżej. Peak district jest duży, więc może tam tylko w inne miejsce.

Plazio - a Dorota nie jedzie???

bogunia
Administrator
 
 
Posty: 548
Wiek: 43
Dołączyła: 16 kwi 2006, 09:27
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Jolly » 28 lut 2008, 18:10 Re: Wypad w plener 01; 02 Marzec

mysle ze damy rade w jeden dzien
Avatar użytkownika
Jolly
Stały Bywalec
 
 
Posty: 528
Wiek: 39
Dołączył: 3 cze 2007, 00:11
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mariobmx » 28 lut 2008, 18:26 Re: Wypad w plener 01; 02 Marzec

z tego co widze jedziecie raczej chodzic po gorach a nie jezdzic wiec ja odpadam moim planem na ten weekend jest spedzenie go na rowerze a mysle ze jak narazie te gory sa za zimne.
moze nastepym razem jak bedziecie planowali jezdzic to sie z wami wybiore. Dzieki za propozycje miejsca w aucie.

mariobmx
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączył: 16 lut 2008, 20:31
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 28 lut 2008, 18:36 Re: Wypad w plener 01; 02 Marzec

boguchnia napisał(a):
Plazio - a Dorota nie jedzie???


Spoko spoko jadę ja, Dorotka i Marcin, the Polishboy moim zielonym plaziochodem. Dajcie jakieś miejsce zbiórki. Jeszcze okaże się czy BoB i Damian pojadą drugim Demjuchodem z rowerami.

MarcinP: dawaj te rysunki log to może zdążę jeszcze sieknąć.
I nie zapomnieć zabrać aparatów fot. z bateriami i pustymi kartami pamięci kto ma.

Pozdrawiać ;)
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 28 lut 2008, 18:52 Re: Wypad w plener 01; 02 Marzec

marcin.p napisał(a):Naszym celem jest zdobycie najwyzszego szczytu Snowdoni góry Tyrfan.

:DDDDDD :??????
chyba jakies słabe notatki tym razem
Tyrfan 915 m
Snowdon 1085m
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Jolly » 28 lut 2008, 18:59 Re: Wypad w plener 01; 02 Marzec

tak sie skalda ze mam dokladna mape terenu w ktory jedziemy i juz studjuje:)

zamieszczam zeskanowany i wyciety kawalek mapy ktora mam mam nadzieje ze to jest ta Góra.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/700 ... bb6ed.html
Avatar użytkownika
Jolly
Stały Bywalec
 
 
Posty: 528
Wiek: 39
Dołączył: 3 cze 2007, 00:11
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krzysiekk » 28 lut 2008, 20:43 Re: Wypad w plener 01; 02 Marzec

hej,
myśle, że nie będę miał problemu z dojazdem, pociągi kursują co 30min,
jak będzie problem to się skontaktuje z Karolem,
pozdr

krzysiekk
Początkujący
 
 
Posty: 45
Dołączył: 27 lut 2008, 20:44
Lokalizacja: mk
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mariobmx » 28 lut 2008, 22:44 Re: Wypad w plener 01; 02 Marzec

mozecie mi napisac ile osob jedzie z rowerami

mariobmx
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączył: 16 lut 2008, 20:31
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 29 lut 2008, 07:16 Re: Wypad w plener 01; 02 Marzec

Adam napisał(a):
marcin.p napisał(a):Naszym celem jest zdobycie najwyzszego szczytu Snowdoni góry Tyrfan.

:DDDDDD :??????
chyba jakies słabe notatki tym razem
Tyrfan 915 m
Snowdon 1085m


no wlasnie moze by wiecej poczytac zanim sie tam zdazycie wybrac?!? bardzo latwo rzucic haslo "jedziemy..."

marcin.p napisał(a):Prognoza na niedziele jest dosc niepokojaca:
Temperatura: od 4- 9 stopni
Opady : Nad ranem lekkie opady, przejasnienia w ciagu dnia,
Wiatr 15 - 17 MPH - to oznacza wiatr nawet do 30 MPH na górze
Mozliwe lekkie opady sniegu


prognoza niepokojaca?!

temperatura jest podawana na wysokosci jednego metra nad poziom gruntu! a nie dla wyokosci 900m... jesli ktos wie jak sie zmienia temperatura powietrza wraz z wysokoscia to polecam sobie przeliczyc.
opady a co za tym idzie chmury?! tydzien temu o godz 10 chmury pelzly na wysokosci nie wiekszej niz 400m, kto byl ten pamieta... gora ma 900m, wiec kilkaset metrow wspinasz sie w chmurze?!? ojej a ma ktos pojecie ktoredy isc?
wiatr 30mph na gorze (jak uda sie dojsc) + temperatura = zdolnosc chlodzaca powietrza... powiem tyle przy wietrze 17mph i temperaurze 5'C temperatura odczuwalna to okolo -2'C
snieg tak tak, to jeszcze sezon zimowy! wchodzil ktos na gore albo jeszcze lepiej schodzil, kiedy pada marznacy deszcz!? powiem tyle... nie mozna sie niczego zlapac bo sie przymarza...

do tego dorzuce planowany czas wejscia 6-8h tzw "polwspinaczki" i jestescie na gorze! pikus... z gory przepiekny widok na chmurami, co motywuje do zaczerpniecia lyku goracej herbatki.

oczywiscie moze sie okazac ze pogoda bedzie rewelacyjna, slonce i ksiazkowe warunki na wejscie na szczyt. niestety rozsadek podroznika zawsze zmusza mnie do rozpatrzenia "za i przeciw" i w tym wypadku jest wiecej "przeciw". dlatego tez jestem zmuszony odlaczyc sie od wycieczki lub ewentualnie zaproponowac jakies bardziej racjonalne rozwiazanie. moze nie bedzie az tak ekstremalnie ale bedzie bezpiecznie...

wiec jesli ma ktos ochote to 4 miejsca w aucie sa dostepne. moja alternatywa bedzie w okolicach aberdyfi mapa tutaj lub calkiem blisko long mynd druga mapa obie lokalizacje nadaja sie rewelacyjnie na rowery :)

sory marcin.p ale nie moge przymykac oka na to co sie dzieje tutaj...

ps. jutro, tj w sobote jade do coventry pobawic sie latawcem, jesli ktos ma ochote to zapraszam. zabiream deske i duzo adrenaliny- dysponuje miniaturka paralotni i powiem ze malenstwa (2,5 oraz 5m2) maja sile... pozszywam tez inne latawce, mniej rwace lol

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 29 lut 2008, 08:37 Re: Wypad w plener 01; 02 Marzec

Karol

Analiza jak najbardziej przydatna, nie ma to jak spojrzenie z perspektywy. Smigamy rrazem na wyjazd, to jest jedyna pewna sprawa, lokalizacje byly do ustalenia koncowe decyzje nie zostaly podjete. Patrzylem na twoje mapki, ja jestem za.


Latawce jak najbardziej, ja jeszcze nie kupilem swojego , caly czas mnie ktos na ebay przebija.


Do zobaczyska w sobote , obgadamy wyprawe
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 29 lut 2008, 09:56 Re: Wypad w plener 01; 02 Marzec

Spoko - może być inna lokalizacja. Faktycznie ostatnio jak właziliśmy na ten Snowdon to pomimo super gorącej i słonecznej pogody - na szczycie już pizgało niemiłosiernie, widoczność przez chmury była na metr do przodu i było mokro.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez pamart » 29 lut 2008, 09:58 Re: Wypad w plener 01; 02 Marzec

Karol przyznaje całkowitą racje prognoza wyglada kiepsko a tam w taka pogode moze byc nieciekawie Gory napewno nieuciekną pozdrawiam i udanego wypadu

pawel

pamart
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Dołączył: 25 sty 2008, 19:47
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TURYSTYKA