Na Everest - i to w jeden dzień

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

MężczyznaPostNapisane przez Was » 11 mar 2010, 23:01 Na Everest - i to w jeden dzień

Znalazłem to na stronie ścianki wspinaczkowej i tak mi się ten pomysł spodobał, że pomyślałem podam go dalej:


"17 marca 2010 4 dzielne drużyny zamierzają podjąć się czegoś, co wydawać by się mogło niemożliwym. Chcąc wesprzeć England and Wales Mountain Rescue, członkowie the University of Birmingham Mountaineering Club postanowili wspiąć się na wysokość szczytu Mount Everest liczoną od poziomu morza w jeden dzień...... w cieplarnianych warunkach Redpoint Climbing Centre Birmingham.

Każda drużyna będzie musiała pokonać 10,5m ściankę wspinaczkową 843 razy aby uzyskać wysokość zbliżoną do Mount Everest".

Fajnie, nie? :) A do tego cel szlachetny.

Pomyślałem, że może rodzimi górołazi i wspinacze zechcą się przyłączyć :)

Więcej info tutaj:

http://www.redpointclimbi...e257a0776c8016b

Was
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączył: 5 cze 2007, 17:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 12 mar 2010, 10:05 Re: Na Everest - i to w jeden dzień

Coś Twój link nie działa. To jest działający link.

Może idea jest dobra na rozpromowanie Red Point, ale z Mt Everest nie ma nic wspólnego.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Was » 12 mar 2010, 17:41 Re: Na Everest - i to w jeden dzień

VA napisał(a):Może idea jest dobra na rozpromowanie Red Point, ale z Mt Everest nie ma nic wspólnego.


Dzieki za wklejenie działającego linka.
Masz rację, że ze wspinaniem na Everest ten pomysł ma niewiele wspólnego. Ale nie wiem czy zauważyłeś, ci ludzie robią coś takiego żeby zebrać fundusze na England and Wales Mountain Rescue. A to chyba szlachetne.

A ponieważ sam znam na tym forum ludzi, którzy w górach i skałkach lubią przebywać więc pomyślałem, że może jako potencjalni (czego oczywiście nikomu nie życzę) "klienci" Mountain Rescue zechcą się do akcji włączyć. To wszystko.

VA Ty chyba też się wspinasz przecież co? ;)

Was
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączył: 5 cze 2007, 17:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 12 mar 2010, 20:29 Re: Na Everest - i to w jeden dzień

Was napisał(a):VA Ty chyba też się wspinasz przecież co? ;)

Oczywiście!

Sam pomysł mi się podoba, sam bym się przyłączył. Chciałem tylko zaznaczyć, że to z Everestem łączy ten pomysł tylko długość drogi w pionie.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Was » 12 mar 2010, 20:57 Re: Na Everest - i to w jeden dzień

VA napisał(a):Chciałem tylko zaznaczyć, że to z Everestem łączy ten pomysł tylko długość drogi w pionie.


I o to chodzi! O to chodzi :)
Zamiast organizować kosztowne charytatywne wyjazdy np. na Kilimandżaro, czy w inne egzotyczne miejsca i wydawać część zebranych pieniędzy na sprawy organizacyjne, lepiej zestawić coś co jest chwytliwe i ambitne (Everest) z banalnie tanim substytutem (ścianka). Przecież to jest genialne :)
To tak jak w dzieciństwie: koc, poduszki, miejsce pod stołem i już miałeś namiot który wyobraźnia rozbijała na najbardziej niedostępnych urwiskach :)
Nigdy wcześniej nie myślałem, że można wejść na wysokość 8848 m. wspinając się na sztucznej ściance.

VA napisał(a):sam bym się przyłączył


Zasponsoruj kogoś :roll:

Was
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączył: 5 cze 2007, 17:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 12 mar 2010, 21:35 Re: Na Everest - i to w jeden dzień

Was napisał(a):
VA napisał(a):Zamiast organizować kosztowne charytatywne wyjazdy np. na Kilimandżaro, czy w inne egzotyczne miejsca i wydawać część zebranych pieniędzy na sprawy organizacyjne
Obawiam się, że i to mogłoby nie wystarczyć.

Bardziej mi chodziło że bym się przyłączył do fizycznej części tego wydarzenia :twisted: :-D
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TURYSTYKA