27/08-01.09

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

KobietaPostNapisane przez martizzo » 20 sie 2010, 23:04 27/08-01.09

hejo, mam moze nietypowe pytanie, ale... tak sie zastanawiam gdzie mozna sie wybrać zeby ciekawie i aktywnie spedzić czas majac troche wolnego?:)

mysle nad Snowdonią lub Cardiff`em, ale z checia posluchalabym innych propozycji... :)
Avatar użytkownika
martizzo
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Wiek: 35
Dołączyła: 18 cze 2010, 18:16
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kamilka2000 » 21 sie 2010, 09:23 Re: 27/08-01.09

To zależy czy samemu czy z dziećmi ja np: z dziećmi to chodzimy basen,kino ale to nic nadzwyczajnego :-)
z chęcią bym się dowiedziała gdzie sie znajduje Snowdownia i Cardiff może też bym sie wybrała.
Teraz mam zamiar wybrać sie do National space centre,Alton Towers,muzeum FAF w Cosford albo cos dla miodzików Cadbury World fabryka czekolady. :-D

kamilka2000
Początkujący
 
 
Posty: 16
Wiek: 45
Dołączyła: 14 mar 2010, 18:48
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 21 sie 2010, 10:00 Re: 27/08-01.09

kamilka2000 napisał(a):(...)muzeum FAF w Cosford (...)

Muszę tam pojechać i obejrzeć to muzeum Funny Air Force :D:D:D
Jak na razie dziś wybieram się do muzeum Royal Air Force w Cosford. Po raz 3ci zresztą :D

A jeszcze mi się marzą Kornwalia i Szkocja. Może, kiedyś....

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 21 sie 2010, 10:56 Re: 27/08-01.09

Jeżeli ma być 3 dni aktywnie, to na pewno nie Cardiff. Snowdonia jak najbardziej. Może również Lakeland - góry i jeziora, jest wiele możliwych aktywności. Niedaleko jest najdłuższa w UK jaskinia turystyczna White Scar - sam jeszcze tam nie byłem, ale planuję się wybrać.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Was » 21 sie 2010, 12:18 Re: 27/08-01.09

3 i pół dnia - akurat wystarczy, żeby się wspinać nauczyć i popróbować swoich sił gdzieś w skałach. Żeby połączyć to z czymś innym, rzeczywiście może być północna Walia i jakieś fajne górskie spacery. Ewentualnie Lake District. Można też pomyśleć o jakimś spływie rzeką...

Was
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączył: 5 cze 2007, 17:15
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez martizzo » 21 sie 2010, 14:42 :)

bardzo dziekuje za sugetie i czekam na dalsze:)

zdecydowanie ma to byc relaksująco-aktywny weekend:)

hm... prawdopodobnie wyprawa "solo" bo do takich jestem przyzwyczajona:D (nie lubię jak mi ktoś za długo marudzi nad uchem a gdziekolwiek jadę to poznaje "miejscowych" więc i tak i tak czasu sama za dlugo nie spędzam a jadą z kimś to trochę inaczej już jest....:D)

chyba skuszę się na Snowdonię...... :D

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 17:01 ]
a w ogole to... autobusem jak mozna dotrzeć do Snowdonii?:D bo orientując się po NE to z Londynu mam jak dojechać, a tak to z Bham dość ciężko.... jakieś sugestie?...

ps. konkretniej dotrzeć do Llanberis.. bo wydaje mi się najatrakcyjniejsze... wszędzie blisko... ;)

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 17:05 ]
VA: co do tej jaskini to daj znać jak się będziesz wybierać-akurat tam bałabym się sama ruszyć a mieszkam z niekoniecznie "aktywnymi".....:D
Avatar użytkownika
martizzo
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Wiek: 35
Dołączyła: 18 cze 2010, 18:16
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 21 sie 2010, 17:46 Re: 27/08-01.09

martizzo, nie wiem kiedy się tam wybiorę, ale na pewno kiedyś to nastąpi :-P Najprawdopodobniej przy okazji jakiegoś większego wypadu, bo nie chciałoby mi się tam jechać tylko na zwiedzanie jaskini. Postaram się nie zapomnieć, że jesteś zainteresowana.

Zapomniałaś napisać jaki rodzaj aktywności Cię interesuje. Sportowy (i jakie sporty), czy może zwiedzanie w dużej ilości, a może jakieś inne udziwnienia?
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez martizzo » 21 sie 2010, 17:51 Re: 27/08-01.09

udziwnienia?;)

ależ ja nie jestem wymagająca:D

mam w planach tylko i wyłącznie "sport" w stylu zwiedzania, oglądania pięknych widoków, chodzenia po górach bądź po zimnej już o tej porze roku angielskiej lub walijskiej plaży...
żadnych sportów ekstremalnych póki co;)

cokolwiek gdzie można dobrze trafić autobusem:D
Martizzo
Avatar użytkownika
martizzo
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Wiek: 35
Dołączyła: 18 cze 2010, 18:16
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 21 sie 2010, 18:15 Re: 27/08-01.09

martizzo napisał(a):mam w planach tylko i wyłącznie "sport" w stylu zwiedzania, oglądania pięknych widoków, chodzenia po górach bądź po zimnej już o tej porze roku angielskiej lub walijskiej plaży...

Więc Snowdonią się nie zawiedziesz, chodzenie i pięknych widoczków Ci nie zabraknie, a do plaży też nie daleko. Lakeland Ci się też spodoba, również Peak District, Brecon Beacons, Yorkshire Dales i jeszcze parę innych ciekawych miejsc by się znalazło.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Jolly » 28 sie 2010, 08:40 Re: 27/08-01.09

martizzo napisał(a):udziwnienia?;)

ależ ja nie jestem wymagająca:D

mam w planach tylko i wyłącznie "sport" w stylu zwiedzania, oglądania pięknych widoków, chodzenia po górach bądź po zimnej już o tej porze roku angielskiej lub walijskiej plaży...
żadnych sportów ekstremalnych póki co;)

cokolwiek gdzie można dobrze trafić autobusem:D


Jakies dwa lata temu wybralem sie samotnie w podroz do Snowdoni, a dokladnie mojim celem byl Tryfan. Dojechalem tam pociagiem tzn. do miasteczka Llanrwst, a pozniej msialem przejsc jakies 15 mil do dosc znanego pola namiotowego http://www.gwerngofisaf.co.uk/. Bardzo piekne miejsce, a u samych stop tego pola namiotowego jest Tryfan duzo chodzenia, wspinania. Polecam to miejsce.
Avatar użytkownika
Jolly
Stały Bywalec
 
 
Posty: 528
Wiek: 39
Dołączył: 3 cze 2007, 00:11
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 2
Neutralny


Powrót do TURYSTYKA