Czy musze mieć firme

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez pilip1983 » 27 wrz 2012, 19:10 Czy musze mieć firme

Sprzedaje różne rzeczy na ebay ludzie płaca mi poprzez paypal byl tam limit 1900f na rok i zablokowali mi konto w celu potwierdzenia moich danych.Nie wiem co mam robic bo rzeczy ktore sprzedaje sa legalne ale nie mam na nie rachunku. Co mam zrobić żeby uniknąć problemu z revenue.Oprócz tego jestem zatrudniony u pracodawcy i tam place ubezpieczenia,podatki.Z góry bardzo dziękuje

pilip1983
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 3 wrz 2012, 18:59
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 27 wrz 2012, 21:04 Re: Czy musze mieć firme

to nie reveniu zablokował ci rachunek tylko paypall wystarczy zweryfikowac konto w kilku prostych podanych przez nich krokach
podatek zostaje odprowadzany do Luxemburga przy kazdej transakcji wiec nie obawiaj sie kontroli z urzedu podatkowego moga sobie to sami sprawdzic w siedzibie głownej paypalla
chodzi tylko o to ze paypall musi miec pewnosc ze nie pierzesz brudnych pieniedzy dlatego przy przekroczniu limitu 1900 zaklada blokade i sprawdza twoja wiarygodnośc;) moja juz sprawdzali ;) nie bój nic odblokuja;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez giowanni77 » 28 wrz 2012, 04:44 Re: Czy musze mieć firme

przeczytaj dokładnie na swojej stronie paypall co masz zrobić aby Ci konto odblokowali, tam jest wszystko opisane dokładnie krok po kroku, to jest ich zabezpieczenie przed praniem brudnych pieniędzy, nie ma strachu też to przerabiałem, a cała procedura trwała ok. miesiąca

giowanni77
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Wiek: 47
Dołączył: 11 cze 2010, 12:42
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 28 wrz 2012, 09:58 Re: Czy musze mieć firme

Zgadzam sie z osobami ktore wypowiedzialy sie powyzej.

Niemniej jesli to staly dochod i sprzedajesz nowe rzeczy warto pomyslec o odprowadzaniu podatku od tego dochodu.

W tym celu musisz sie zarejstrowac jako samozatrudniony i do 31 stycznia po zakonczeniu kazdego roku podatkowego wypenic on-line deklaracje podatkowa, ktora uwzgledni zarowno dochody i koszty wlasne ze sprzedazy przez Ebay jak i zarobki i oplacone podatki i skladnki NI poprzez Twojego pracodawce.

Trudno ukryc dochod z Ebaya, gdyz jest ksiegowany przez Ebay, paypal i banki.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez pilip1983 » 28 wrz 2012, 12:49 Re: Czy musze mieć firme

Nie chodzi mi paypl bo odblokowałem od razu tylko czy sprzedając muszę mieć firmy żeby było to legalne bo w pl to od razu cie zamykają

pilip1983
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 3 wrz 2012, 18:59
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kokon » 28 wrz 2012, 18:23 Re: Czy musze mieć firme

Mialem ten sam przypadek co ty. Niestety dostalem 13 miesiecy paki :( i 100 godz robot spolecznych. Teraz juz bede wiedzial. Polak madry po szkodzie. Zal mi ciebie brachu !

kokon
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 15 gru 2008, 09:58
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mattx22x » 28 wrz 2012, 19:16 Re: Czy musze mieć firme

kokon napisał(a):Mialem ten sam przypadek co ty. Niestety dostalem 13 miesiecy paki :( i 100 godz robot spolecznych. Teraz juz bede wiedzial. Polak madry po szkodzie. Zal mi ciebie brachu !


Nie strasz ludzi!

mattx22x
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Wiek: 40
Dołączył: 15 lut 2007, 23:07
Lokalizacja: Moseley
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kapik » 29 wrz 2012, 08:06 Re: Czy musze mieć firme

kokon, a za co ty dostales ta odsiadke ?
pozdrawiam

kapik
Początkujący
 
 
Posty: 38
Dołączyła: 6 paź 2010, 11:35
Reputacja: -1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE