Koniec roku podatkowego...

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez Lola » 27 kwi 2007, 20:08 Re: Koniec roku podatkowego...

emcia04 napisał(a):a oto jak nasz kroj uprzyjemnia nam takie sprawy http://wiadomosci.polska.pl/gospodarka/ ... om,rss.htm


Jezeli o to chodzi to wydaje mi sie ze wystarczy byc rezydentem podatkowy albo po prostu rezydentem i nic nie moga za bardzo zrobic :lol:
Amicus certus in re incerta cernitur.
Avatar użytkownika
Lola
Rozeznany
 
 
Posty: 233
Wiek: 44
Dołączyła: 1 gru 2006, 22:32
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez tom c » 27 kwi 2007, 22:06 Re: Koniec roku podatkowego...

wystarczy się wymeldować (było to zrobić w chwili wyjazdu({prawo jest ciężkie ale trzeba je czytać}).ja tego się nauczyłem i służę pomocą

tom c
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 1 sie 2006, 22:50
Lokalizacja: mieroszów
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Kaliszanin81 » 27 kwi 2007, 23:29 Re: Koniec roku podatkowego...

Bartsun napisał(a):jesli mialem dwie prace w jednym roku podatkowym (2006-07) musze od zeszlego pracodawcy tez pobrac P60 do ubiegania sie o tax return... na pejslipach drugiej pracy gdzie aktualnie pracuje jest tylko wykaz zarobkow i podatku tej tylko firmy (niejest sumowane)


Niekonieczne jest posiadanie P60 w celu ubiegania się o zwrot podatku, sam osobiście miałem 2pracodawców w zeszłym roku podatkowym i mając dwa formularze P45 bez problemu można iść do Inland Revenue, wypełnić dwa formularze na miejscu wraz z danymi pracodawców oraz jak długo się dla nich pracowało etc, no i wystarczy czekać 6-8 tyg na rozliczenie podatkowe.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Kaliszanin81
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 42
Dołączył: 2 lut 2007, 14:45
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 27 kwi 2007, 23:47 Re: Koniec roku podatkowego...

Kaliszanin81 napisał(a):sam osobiście miałem 2pracodawców w zeszłym roku podatkowym i mając dwa formularze P45 bez problemu można iść do Inland Revenue, wypełnić dwa formularze na miejscu wraz z danymi pracodawców oraz jak długo się dla nich pracowało etc, no i wystarczy czekać 6-8 tyg na rozliczenie podatkowe.
Pozdrawiam


czy pobierany tax credit pomniejsza kwote zwrotu ?
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Kaliszanin81 » 28 kwi 2007, 23:34 Re: Koniec roku podatkowego...

Nie bardzo rozumiem pytanie..
Avatar użytkownika
Kaliszanin81
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 42
Dołączył: 2 lut 2007, 14:45
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 29 kwi 2007, 07:29 Re: Koniec roku podatkowego...

jezeli ktos pobieral benefity to czy kwota zwrotu podatku zmniejszona bedzie o kwote benefitow ktore tak czy tak ciagniete sa z nadplacanego przeznas podatku :)
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 29 kwi 2007, 07:52 Re: Koniec roku podatkowego...

no chyba nie dokonca tak jest jak myslisz, ja na poczatku myslalem , ze working trax credit, to jest jakas forma kredytu i przez jakis czas bronil;em sie przed tym, az kolega mnie uswiadomil, ze z kredytem to nie ma nic wspolnego, poza nazwa
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 29 kwi 2007, 13:45 Re: Koniec roku podatkowego...

a noto sie ciesze no to w tym roku sie przekonam :)
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marfefka26 » 30 kwi 2007, 05:17 Re: Koniec roku podatkowego...

Kaliszanin81 napisał(a):Niekonieczne jest posiadanie P60 w celu ubiegania się o zwrot podatku, sam osobiście miałem 2pracodawców w zeszłym roku podatkowym i mając dwa formularze P45 bez problemu można iść do Inland Revenue, wypełnić dwa formularze na miejscu wraz z danymi pracodawców oraz jak długo się dla nich pracowało etc, no i wystarczy czekać 6-8 tyg na rozliczenie podatkowe.
Pozdrawiam


a jak długo trzeba czekac na p60 od byłego pracodawcy? albo p45?

marfefka26
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 42
Dołączyła: 26 lut 2007, 09:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Kaliszanin81 » 30 kwi 2007, 09:30 Re: Koniec roku podatkowego...

P45 powienien pracodawca wydać z dniem zakończenia pracy
Avatar użytkownika
Kaliszanin81
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 42
Dołączył: 2 lut 2007, 14:45
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 30 kwi 2007, 11:02 Re: Koniec roku podatkowego...

no ja dostalem listownie a wiec max dwa dni puzniej


bo by nie stracic ciaglosci urlopu itp (w sumie chyba oto chodzi ) pokazujesz ten swistek nastepnemu pracodawcy

mi np.przydal sie przy rejestracji w agencji :)

znaczy u posrednika w agencji pracy no :P
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE