Jak rozliczyć podatek?

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez Seb20 » 25 lut 2013, 20:52 Jak rozliczyć podatek?

Witam, mam zamiar wyjechać z Anglii niedługo i potrzebuje obliczyć ile zwrotu podatku dostanę. Wiem, że są kalkulatory, ale nie wiem dokładnie jak policzyć z payslipów
Dostaje stałą kasę 250.74 do ręki tygodniowo
Mam co tydzień na payslipie
Total Gross Pay: 297.12
Paye TAX: 28.20
National Insurance: 18.18

więc np.
Przychód przed podatkiem: (250.74 x 52) = 13038.48
Zapłacony podatek = ?
Wpisywać Paye Tax +NI czy samo Paye Tax?

Z góry dziękuje za pomoc
Avatar użytkownika
Seb20
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 33
Dołączył: 5 lip 2011, 20:57
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 25 lut 2013, 21:20 Re: Jak rozliczyć podatek?

Najprościej idź do taxowni Dla Walsall to Pattison house. Jak to wygląda w B-ham to nie wiem ale niech Ci wyliczą z P60. Na zwrot składa się wiele rzeczy , Twój kod podatkowy,roczny dochód, kwota wolna od podatku. Zwrot przysługuje od rocznej kwoty wyliczenia a nie miesięcznej lub tygodniowej.
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Seb20 » 25 lut 2013, 23:37 Re: Jak rozliczyć podatek?

Tak, jak wiem o tym wszystkim. Dziękuje oczywiście za odpowiedź
Rzecz w tym, że pracuje tutaj cały rok podatkowy, zacząłem przed 5 kwietnia 2012 a mam zamiar skończyć po 5 kwietnia 2013, wiec pełny cały rok podatkowy :)
Avatar użytkownika
Seb20
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 33
Dołączył: 5 lip 2011, 20:57
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 26 lut 2013, 11:06 Re: Jak rozliczyć podatek?

A ja zadam moze zbyt oczywiste pytanie ... Czemu myslisz ze nalezy Ci sie jakis zwrot ?? Z tego co wiem jak jestes platnikiem PAYE to raczej wszystko jest dokladnie obliczane ?

Co innego jak miales jakies inne prace w przeciagu tego roku albo przez jakis czas miales "emergency" tax code.

Tygodniowa kwota wolna od podatki to £155 wiec twoj podatek jest naliczany od kwoty ponad czyli £142.12 przy stawce podatkowej 20% jest to £28 czyli na moje nie masz nic nadplaconego podatku ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 26 lut 2013, 12:10 Re: Jak rozliczyć podatek?

Najlepiej będzie jak udasz się do taxowni.W uk podatek naliczany jest za pierwszy rok pracy plus pół drugiego.przez co w roku kolejnym musisz dopłacić do kolejnego roku gdyż podatek jest prognozowany za kolejny rok podatkowy a nie jak ma to miejsce w pl za rok w tył.
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 26 lut 2013, 12:25 Re: Jak rozliczyć podatek?

Wiesz co znaczy PAYE ? Pierwsze slysze o jakims naliczaniu za nastepne pol roku ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 26 lut 2013, 12:26 Re: Jak rozliczyć podatek?

Wiesz co znaczy PAYE ? Pierwsze slysze o jakims naliczaniu za nastepne pol roku ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 26 lut 2013, 12:28 Re: Jak rozliczyć podatek?

Spróbuj sie zatrudnić jako self employer to poznasz zasady rozliczen podatku.Jak w drugim roku sieknie Cie podatek to sie nie pozbierasz.duzo firm oferyje odzyskanie podatku dla pracujacych za granica.Poczytaj troche
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 26 lut 2013, 12:55 Re: Jak rozliczyć podatek?

Hunteros30, Ale On nie napisał nigdzie , że był self employer to po co mu rady dotyczące podatku dla samo zatrudninych ?
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 26 lut 2013, 12:56 Re: Jak rozliczyć podatek?

Hunteros30 napisał(a):Spróbuj sie zatrudnić jako self employer to poznasz zasady rozliczen podatku.Jak w drugim roku sieknie Cie podatek to sie nie pozbierasz.duzo firm oferyje odzyskanie podatku dla pracujacych za granica.Poczytaj troche


Czytaj ze zrozumieniem... w pierwszym poscie jest napisane ze pytajacy jest platnikiem PAYE i nie rozmawiamy tu o rozliczeniach podatku self employed na ten temat tez moglbym ci troche powiedziec ale nie bede robil OT...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 26 lut 2013, 18:38 Re: Jak rozliczyć podatek?

Alzak to napisz mądre rzeczy a nie pieprzysz glupoty.Niby nie wiesz o nadplacaniu podatku corocznie zreszta.Wejdz sobie na strone revenue i poczytaj a nie wciskasz ciemnote.Żenada...
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 26 lut 2013, 18:50 Re: Jak rozliczyć podatek?

Przeciez pisalem wyraznie ze przy PAYE nie ma zadnego nadplacania podatku i nie musisz sie wogole rozliczac...
Jeszcze raz prosze czytaj wyraznie bo seb20 nie pyta placenie podatku jak jestes self employed.

I zenada jest pisanie na temat nie zwiazany z pytaniem ... Tylko po to zeby pisac
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 26 lut 2013, 21:16 Re: Jak rozliczyć podatek?

Alzak napisał(a):Przeciez pisalem wyraznie ze przy PAYE nie ma zadnego nadplacania podatku i nie musisz sie wogole rozliczac...
Jeszcze raz prosze czytaj wyraznie bo seb20 nie pyta placenie podatku jak jestes self employed.

I zenada jest pisanie na temat nie zwiazany z pytaniem ... Tylko po to zeby pisac



Widzę że jesteś obeznany to może objaśnij po grzyba PAYE formularz P45 i P60? Zapraszam do dyskusji bo żenadą jest fakt że nie czytasz uważnie moich wcześniejszych postów a opierasz się wyłącznie na ostanich. http://www.hmrc.gov.uk/incometax/refund-reclaim.htm Poczytaj tutaj. Masz wszystko napisane a potem wciskaj ciemnotę!!!!!!
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 27 lut 2013, 08:54 Re: Jak rozliczyć podatek?

Hunteros30 napisał(a):
Alzak napisał(a):Przeciez pisalem wyraznie ze przy PAYE nie ma zadnego nadplacania podatku i nie musisz sie wogole rozliczac...
Jeszcze raz prosze czytaj wyraznie bo seb20 nie pyta placenie podatku jak jestes self employed.

I zenada jest pisanie na temat nie zwiazany z pytaniem ... Tylko po to zeby pisac



Widzę że jesteś obeznany to może objaśnij po grzyba PAYE formularz P45 i P60? Zapraszam do dyskusji bo żenadą jest fakt że nie czytasz uważnie moich wcześniejszych postów a opierasz się wyłącznie na ostanich. http://www.hmrc.gov.uk/incometax/refund-reclaim.htm Poczytaj tutaj. Masz wszystko napisane a potem wciskaj ciemnotę!!!!!!



P60 jest na zakonczenie roku podatkowego zebys wiedzial co i ile zaplaciles ...
https://www.gov.uk/paye-forms-p45-p46-p60-p11d/p60
P45 jest przy zmianie pracy dla nowego pracodawcy zeby mogl Ci odciagac prawidlowa ilosc
podatku i wiedzial jaki masz TAX code przydzielony czy masz jakies benefity lub pozyczke studencka ...
https://www.gov.uk/paye-forms-p45-p46-p ... 45-and-p46

Jestem tutaj 8 lat i nigdy nie rozliczalem sie z podatku bo nie ma takiej potrzeby to nie PL ze po zakonczonym roku podatkowym masz obowiazek rozliczac sie wystraczy ze kontrolujesz co miesiac i wiesz czy placisz odpowiednia ilosc podatku.(tyczy sie to tylko platnikow PAYE systemu)

Hunteros30 napisał(a):Zapraszam do dyskusji bo żenadą jest fakt że nie czytasz uważnie moich wcześniejszych postów a opierasz się wyłącznie na ostanich.


Skoro na wczesniejsze posty juz Ci odpowiedzialem wyzej to jest oczywiste ze odpowiadam na Twoj ostatni post nie mam w zwyczaju sie powtarzac i odp kilka razy na to samo pytanie ...

Prosze powiedz mi w ktorym miescu wciskam ciemnote bo nie rozumiem twojej wypowiedzi ktora nic konktetnego nie wniosla do tematu ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 27 lut 2013, 17:55 Re: Jak rozliczyć podatek?

To nadal widze ze pomimo 8 lat tutaj malo wiesz.Pozdrawiam i koncze te sucha dyskusje.To co mialem napisalem w moim pierwszym poście.
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE