Debet lub pozyczka

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 6 lip 2013, 05:45 Re: Debet lub pozyczka

5 wpływów - mało na cokolwiek.
Zero historii kredytowej.

Nie liczyłbym na cokolwiek.
A na firmy pożyczające nie radzę nawet zerkać. Koszą jak za zboże.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 6 lip 2013, 10:25 Re: Debet lub pozyczka

efka74, pierwsza rzecza ktora powinien zrobic to zapisac sie na electoral register (jesli nie jest juz zarejestrowany), zeby sprawdzic czy jest na liscie musi zadzwonic do lokalnego councila. Po tym niech odczeka minimum miesiac. Pozniej niech sprawdzi jakie info jest trzymane na niego przez equifax i experian. Zalezy tez jak dlugo jest w uk (nie napisalas tego) i jak dlugo pod danym adresem,czesta zmiana adresu ma zly wplyw na to. Do tego zle by bylo gdyby mial obecnie jakies dlugi. Wazna rzecza jest to zeby nie zrobil bledu przez ciagle aplikowanie o pozyczke itp. po poprzednim odrzuceniu w przeciagu ktorkiego okresie czasu...to tylko bardzo popsuje mu credit score a firmy beda to widzialy jako cos w stylu ze jest w klopotach i desperacko szuka pozyczki aplikujac wszedzie na raz. W zaleznosci od tego jak gospodaruje pieniedzmi moze rozwazyc opcje aplikacji o karte kredytowa z promocja 0% purchase na kilka-kilkanascie miesiecy, placic duza wiekszosc dziennych wydatkow karta, splacac co miesiac tylko minimum, a zarobki odkladac. Pozniej 1-2 miesiace przed uplywem promocji zaaplikowac o kolejna karte tym razem z promocja 0% na balance transfer, splacic karte purchase w calosci i kontunuowac splacanie minimum na nowa karte. Jesli chodzi o pozyczke o dobre oferty w tej chwili maja Sainsbury's na przedzial od 5£K do 7,5£K i Derbyshire na pozyczke w przedziale 7,5K£-15£.

Poki co jesli nie ma zbudowanej historii kredytowej to jak napisalem pierwszym,najwazniejszym krokiem jest zapisanie sie na electoral register....po tym czasie warto jest odczekac minimum miesiac. Zastanow sie czy nie ma innego wyjscia i czy rzeczywiscie potrzebna jest pozyczka. Sa tez tzw. 'bad credit loans' czyli pozyczki dla osob ze slaba historia kredytowa - http://www.money.co.uk/loans/bad-credit-loans.htm
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 6 lip 2013, 13:27 Re: Debet lub pozyczka

relentless napisał(a):(...)Zalezy tez jak dlugo jest w uk (nie napisalas tego)(...)


efka74 napisał(a):(...)mąz ma konto w lloydsie, ale krótko , ok 5 wpływów obecnie , (...)


Założyłem, że Lloyds to 1szy bank. I jak dla mnie to jest bycie 5 tygodni. Albo miesięcy. Tak czy siak dużo za krótko.
Jestem w UK 7 lat. Od początku Barclays. Rok temu zmieniłem oddział. Przedwczoraj się pytałem o możliwości kredytu na samochód. I dowiedziałem się, żeby przyjść za miesiac, bo minie ROK odkąd mam konto u nich i wtedy będa mogli mi coś zaproponować...
Poza tym dowiedziałem się, że nie przy każdym koncie obliczają możliwości kredytowe. I ja właśnie miałem to pierwsze konto - podstawowe. Bezpłatne. I przy nim nie było możliwości pożyczek. Dopiero jak zmieniłem oddział i upgradeowąłem konto to zaczęło mi obliczac moją zdolność kredytową.

Pozdrawiam
PS. Minęły te czasy gdzie banki dawały pożyczki każdemu kto się zgłosił. Gość znikał w rodzinnym kraju - i po kasie.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 7 lip 2013, 18:45 Re: Debet lub pozyczka

tez jestem z barclays od 8lat ale nie wiedzialem o tym...pewnie dlatego ze nigdy nie zastanawialem sie nad pozyczka akurat w barclays. Przypuszczam ze posiadales wczesniej basic cash card account na ktory nie jest podobno sprawdzana historia kredytowa a jednym z kryteriow zeby moc ubiegac sie o pozyczke w barclays jest posiadanie regular current account przez ponad 9 miesiecy...
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Betty » 7 lip 2013, 22:13 Re: Debet lub pozyczka

Efka, to zalezy jakiej wysokosci Twoj maz ma zarobki i czy ma staly kontrakt z pracodawca i ile czasu jest w UK w dzisiejszej dobie kryzysu banki nie sa takie wyrywne do udzielania pozyczek (z karta debetowa powinno byc latwiej). Oszczednosci starczy Wam na jakies kilka miesiecy 3-4 jak znam zycie, najwazniejsze zebys i Ty szukala pracy to bedzie Wam lzej.
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączyła: 10 maja 2007, 08:04
Lokalizacja: pól godziny od centrum
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez efka74 » 7 lip 2013, 23:13 Re: Debet lub pozyczka

Ja pytam orientacyjnie jest krótko od maja , pracuje przez angencję , więc pewnie i tak nie ma szans. A chidziło by o 500-1000 funtów max ,żebym nie kmusiał czekac aż odłozy tylko mogła przyjechać żeby było na wynajęcie czegoś na mieisąc, a pracę to bym miałą od zaraz jak bm przyjechała

efka74
Początkujący
 
 
Posty: 31
Dołączyła: 17 cze 2013, 22:23
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 8 lip 2013, 05:41 Re: Debet lub pozyczka

kredyty tutaj dostaniesz jak masz w porządku historię kredytową. A tą się buduje.
Więc jedyny sposób to jakiś provident albo podobna instytucja z wysokimi procentami. Ale to też buduje historię.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE