Ile kosztuje zycie u UK ?

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 10 cze 2016, 08:57 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Monaruss,myslalam,ze na tym forum wypowiadaja sie tylko polacy-moj blad.Jak na czeszke,to Twoj polski jest perfekcyjny :roza: na zgode.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 10 cze 2016, 09:47 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Tak coś podejrzewałem przez
Monaruss napisał(a):Mozecie napisac na privat
że Czechy :)

Alex0007 napisał(a):ale jak czytam takie teksty,i teksty,ze ktos zarabia wiecej niz sam dyrektor,jakiej to tu nie zrobil kariery ,to poprostu rece mi opadaja

Ale Monaruss nic tutaj nie chciała się chwalić czy udowodnić, bardziej jest to po prostu wprowadzenie że trafiła do fabryki nie dlatego, że nie ma żadnego wykształcenia czy historii pracy, a że normalni ludzie też zaczynają od fabryk :)
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 10 cze 2016, 10:38 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

ludzik50 napisał(a):PrimoPL - żałuję że się w ogóle udzielałem ignorancie.
Chciałem uświadomić cię, że dla niektórych ludzi 'normalne' jest siedzenie we 3 na jednym pokoiku i wcinanie fasolki zmieszanej z kulkami mocy, dla mnie normalne życie wygląda całkowicie odmiennie.
Chwalić się średnimi krajowymi... przed ludźmi których nie znam.....- nieważne- rób co chcesz, dla mnie bez różnicy...


W zwiazku z przeprowadzka troche mnie nie bylo ale widze ze kolega sie rozbrykal.
Kogo i z czym chciales uswiadamiac? Masz jakąś średnią normalności? Bo po wcześniejszym twoim poście można rozpoznać że definiujesz normalność tylko i wyłącznie na swoim przykładzie.
Dodatkowo stwierdzenie, że za 1200-1600 to nie życie tylko wegetacja? Nie chcę cię obrażać ale ignorantem to jesteś ty, a jak już chcesz robić wyliczanki to nie obraż sie ale gdyby zarobki ustalały status społeczny to musiałbyś mówić mi dzieńdobry sir.

Nie pisz bzdur że za 1200 - 1600 to jest wegetacja itp. Rozumiem że jak przyjechałeś do tego kraju to od razu dostawałeś 2k funtów miesięcznie, służbowe auto, garnitur, obiadki biznesowe a własna sekretarka robiła ci loda co godzine.
Prawda jest zgoła inna. Znając życie zap.....es az pomalutku udalo cie sie do czegoś dojść. Tak jak autor tematu. Chce się tu osiedlić, pyta o koszty i jak każdy z nas przyjedzie tu z małą kwota pieniędzy bo dla niektórych wysupłanie w PL kasy na godny start tu jest bardzo ciężkie.

Tak więc ludziku troche ogłady i pokory bo takie krowki co duzo mucza to malo mleka dają.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 10 cze 2016, 11:14 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

TroyaN, Rozumiem że jak przyjechałeś do tego kraju to od razu dostawałeś 2k funtów miesięcznie, służbowe auto, garnitur, obiadki biznesowe a własna sekretarka robiła ci loda co godzine. -dobre. :oops:.Znając życie zap.....es az pomalutku udalo cie sie do czegoś dojść. TroyaN,skad wiesz,czy on do czegos wogole doszedl,znasz go osobiscie.Moze jedyne do czego doszedl,to jego kawalek podlogi w jakiejs fabryce i MW na payslipie.Ciekawa tendencja sie zrobila na tym forum.sami wysokoplatni,wyksztalceni,robiacy wielka kariere ludzie sie wypowiadaja.A gdzie Ci wszyscy,ktorzy pracuja za MW-nie oszukujmy sie sa fabryki,gdzie 80% zalogi stanowia polacy,od lat za MW.Acha CI sie nie udzielaja,bo oszczedzaja i nie maja nawet neta.G..no prawda,moge sie zalozyc,ze wiekszosc co tak krzyczy,ze zarabiaja po 2k,w rzeczywistosci ma MW,albo troche powyzej.Ja nie wstydze sie napisac,ze zarabiam tylko troche powyzej MW.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 10 cze 2016, 11:29 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Nie wiem czy do czegos doszedl, bazuje na tym co napisal :)

Wielu z nas pracowalo i pracuje za MW. Co w tym zlego? Najsmieszniejsze jest to ze najbardziej szydza Ci co najwiecej udaja.
Nie wiem skad sie to bierze w Polakach za granica ale to jest cos do czego chyba trzeba przywyknac. Takie piekne zasciankowe myslenie.

Ja nie wstydze sie powiedziec ze zaczynalem tu od pracy za MW, a zdarzylo sie nawet ze robilem w 2 robotach na raz (nocki i dzienne zmiany). Co w tym zlego? Swoje zrobilem, poszedlem wyzej i mam teraz lepiej ale dlaczego mialbym sie smiac z kogos kto jest na tym etapie na ktorym ja bylem na poczatku?

Zapomnial wol jak cielaczkiem byl?

Jak juz napisalem w innym temacie kiedys ze wiadomo ze apetyt rosnie w miare jedzenia. Kazdy z nas jak juz zacznie zarabiac wiecej to zacznie kombinowac co zrobic zeby bylo mu lepiej. A to lepsze autko, mieszkanie w lepszej dzielnicy, jakies wczasy. Ale nie mozna zapominac o tym jak to bylo na poczatku bo gdzies sie to wszystko zaczelo. Jest to skierowane do kolegi ludzika50 ktory zarabia 2k (nie wspominajac juz o kolejnych 2k jego malzonki) i 1200-1600 to dla niego smieci po ktore nei warto sie schylac na ulicy.

Takie male stwierdzenie do Ciebie ludzik50. Pamietaj, ze czy wyzej wejdziesz tym bardziej du....a bedzie bolala jak spadniesz.

Alex0007
"Ciekawa tendencja sie zrobila na tym forum.sami wysokoplatni,wyksztalceni,robiacy wielka kariere ludzie sie wypowiadaja.A gdzie Ci wszyscy,ktorzy pracuja za MW"

Niema. Tu kazdy jest dyrektorem, bankierem itp. Kazdy szprecha fluent po anglijsku, ze juz nie wspomne o tych willach które sie mija przejezdzajac przez West Brom. Potem jada takie Dzesiki do Polski odwiedzic rodzine, swiezo zeszla ze zmywaka az 5f na godzine. Wchodzi do domu i mowi Hi mom bo ja juz 5 months w Grejt Britajn wiec ja Forgot Polski Langlidz.

Po co to? A po to zeby bylo smieszniej :) W internecie kazdy jest kims wielkim :)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 10 cze 2016, 11:43 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

TroyaN, -masz ode mnie jedna zielona lapke do gory,bo myslimy podobnie. Alex0007
"Ciekawa tendencja sie zrobila na tym forum.sami wysokoplatni,wyksztalceni,robiacy wielka kariere ludzie sie wypowiadaja.A gdzie Ci wszyscy,ktorzy pracuja za MW"

Niema. Tu kazdy jest dyrektorem, bankierem itp. Kazdy szprecha fluent po anglijsku, ze juz nie wspomne o tych willach które sie mija przejezdzajac przez West Brom. Potem jada takie Dzesiki do Polski odwiedzic rodzine, swiezo zeszla ze zmywaka az 5f na godzine. Wchodzi do domu i mowi Hi mom bo ja juz 5 months w Grejt Britajn wiec ja Forgot Polski Langlidz.

Po co to? A po to zeby bylo smieszniej :) W internecie kazdy jest kims wielkim :)
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 10 cze 2016, 20:17 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Mialem sie nie wypowiadac, ale zabawne z was ludziki wiec jeszcze jeden wpis dodam:)
Troyan- 'Rozumiem że jak przyjechałeś do tego kraju to od razu dostawałeś 2k funtów miesięcznie' -nie pamietam ile na reke, pamietam ze mialem 23k za pierwszy rok ale to bylo z paroma nadgodzinami.
Wiem ze bajkopisarzy nie brakuje, posadzicie mnie ze znowu sie chwale ale mam to gdzies- ponizej aktualny stan konta:

http://i.imgur.com/qfXNFEs.jpg

samo current account, bez cash isy itd- wymazalem tylko co nie powinniscie widziec- a teraz fight :)

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 10 cze 2016, 20:38 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Fight?
Ale o co?

Tym oto wpisem potwierdziles wszystko co o Tobie napisane :)

:D :D :D :D :D :D

Moze to do Ciebie nie dociera, moze pochodzisz z malej miescowosci gdzie Passat soltysa byl boskim wehikulem czasu wiec postaram sie wytlumaczyc ci to dosadniej. Nikogo tu nie obchodzi kto ile zarabia, kto ile ma. Temat powstal zeby podac przyblizone koszta zycia a ty pokazujesz jaki to jestes (wg ciebie) "bogaty".

Zadnych wojen nie bedzie. A jak juz bedzie to chyba jedynie wojna o to kto glosniej Cie wysmieje :) Chcesz to przy pomocy pdf writera moge Ci nawet statement zrobic do twojego obrazka moj ty multimilionerze (zaraz po tym jak jan przyniesie mi wieczorna Tea :)))) )

Brak Ci oglady ale to w sumie i dobrze. Zycie samo Cie nauczy :)
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Kowal123 » 10 cze 2016, 21:36 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

ludzik50 napisał(a):
http://i.imgur.com/qfXNFEs.jpg



ładne konto, ale żeby już się tym chwalić publicznie to trzeba coś mieć nie tak z głową ;d

Kowal123
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 10 lis 2014, 20:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez JarekPiwko » 10 cze 2016, 22:26 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

ludzik50 napisał(a):Mialem sie nie wypowiadac, ale zabawne z was ludziki wiec jeszcze jeden wpis dodam:)Troyan- 'Rozumiem że jak przyjechałeś do tego kraju to od razu dostawałeś 2k funtów miesięcznie' -nie pamietam ile na reke, pamietam ze mialem 23k za pierwszy rok ale to bylo z paroma nadgodzinami.Wiem ze bajkopisarzy nie brakuje, posadzicie mnie ze znowu sie chwale ale mam to gdzies- ponizej aktualny stan konta:http://i.imgur.com/qfXNFEs.jpgsamo current account, bez cash isy itd- wymazalem tylko co nie powinniscie widziec- a teraz fight


To żeś się pochwalił :D

Czekaj , czekaj , ile przelałeś na komunie Karoliny? 20 czy 30 funtów? Niezły podarunek....... jak na takiego BOGACZA

Zastanawia mnie panie "mądry" dlaczego wymazałeś swoje nazwisko przecież ono i tak jest dostępne publicznie i dla wszystkich. Pozostawiałeś w necie tyle informacji o sobie że na Twoim miejscu bym nie pokazywał ile masz na koncie.

Swoja drogą, ludzie pomyślcie zanim udostępnicie jakieś informacje, do Internetu, pare minut wystarczy aby zdobyć wasz adres, nazwisko ....... no i w przypadku niektórych.... stan konta
Załączniki
Przechwytywanie.PNG

JarekPiwko
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 3 cze 2015, 21:10
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 11 cze 2016, 04:20 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Program graficzny zrobi wszystko.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 11 cze 2016, 06:44

Jednego możemy być pewni Ludzik i inni nowo bogatccy nie zależnie od salda na koncie (może być chwilowe i ulotne) posiadania nieruchomości czy też nie napewno jeździ jakim A6, a może a8 być może rzucił się na meśka czy bmw. Fakt ze 3 latek i na zegarze juz 180k mil. Ale jak Zależdza do Polski to jest Królem wioski :-D

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 11 cze 2016, 07:30 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Normalnie,az mi kapcie spadly z wrazenia.Takiego buraka jak ludzik50,mam nadzieje,ze nigdy nie spotkam osobiscie.Moglabym w tym miejscu uzyc duzo epitetow,okreslajacych jego stan umyslowy,ale poprostu mi sie nie chce.Znudzilo sie,zakompleksionemu czlowieczkowi,jezdzic na recznym,to szaleje w necie,na tym forum-swoimi durnymi wpisami,obrazkami.Jak dla mnie,to moze faktycznie miec na koncie tyle,2,3 razy wiecej.Nikogo to nie interesuje. ::stop:: ::stop:: ::stop::. ludzik50,-zaloz nowy watek,strone internetowa,bloga.Moje sukcesy i osiagniecia w Uk i tam ukaz ogrom swojej wyobrazni.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 11 cze 2016, 08:42 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Wow a co to jest???
Ludzik już teraz zostało Ci wybrać tą kasę z konta rozrzucić ją na łóżku położyć się między nią z klatą na wierzchu, zrobić zdjęcie i wrzucić tutaj http://www.wiocha.pl/

Klasyczny przykład emigranta zarobkowego. Prawda jest taka, że większość z nas w Polsce żyła skromnie tutaj zarabiamy "lepiej" nieważne 1000, 2000 czy 10000, ale nie każdy potrafi sobie z tym poradzić.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez PrimoPL » 13 cze 2016, 15:04 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

Trochę mnie "przeraziło wyliczenie" od Edmun.
By wychodziło, żeby w miarę skromnie zamknąć miesiąc trzeba mieć około 1400.
U nas by pewnie doszły jakieś bilety do szkoły i inne z tym związane koszty.

Wiem, że początki są trudne ale my możemy nie ogarnąć miesiąca we 4 osoby (dzieci 13 i 16lat)
Jeżeli Anglia wyjdzie 23.06 z EU i spełni obiecanki, że każdy dopiero po 4 latach pobytu będzie mógł
się starać o pomoc państwa, to my leżymy ... Jeżeli ja wyląduje na początku we fabryczce a moja żona nic nie znajdzie (całkowity brak języka) do roboty to mamy grubo przechlapane :/

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za poświęcony czas na wyliczenia.

Musimy z żoną mocno przemyśleć za i przeciw :D

Stawiam piwko wszystkim pomocnym :)
Ostatnio edytowano 13 cze 2016, 15:31 przez PrimoPL, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
PrimoPL
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 3 maja 2016, 14:11
Reputacja: 2
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE