Ile kosztuje zycie u UK ?

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez PrimoPL » 3 cze 2016, 22:48 Ile kosztuje zycie u UK ?

Hej mam pytanie odnosnie kosztow zycia w UK.
Jezeli dalby ktos rade zrobic rozpiske wydatkow bylbym wdzieczny.
Interesuje mnie przyklad rodziny 4 osobowej.

Jezeli wynajmowal bym flat/house za okolo 550 na msiesiac, ile pojdzie na reszte?

Podatek , woda , gaz , prad , jedzenie , internet i wszystko innne co trzeba placic ...

Ile by trza bylo miec netto zeby normalnie funkcjonowac?
Pozdrawiam i z gory dziekuje.
Avatar użytkownika
PrimoPL
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 3 maja 2016, 14:11
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 4 cze 2016, 07:54 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Przeczytaj sobie temat o trudnych poczatkach w UK.
Masz tam wszystko rozpisane.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 4 cze 2016, 11:34 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Nie wiem co wynajmiesz za 550, chyba jakiś garaż.
Dom w normalnej dzielnicy dla 4 osób to 700 do 900 funtow, jak nie masz historii w UK to z reguły musisz wpłacić kasę z góry za pół roku plus depozyt- z reguły 150% miesięcznego wynajmu.
Council ok 140 /mies, prąd i woda w zimę 150/mies, w lato 90/mies.
Woda ok 40 , internet i tv 40, zakupy (żywność i chemia) na 4 osoby jakies 800/mies czyli 200/ tydz (choc pewnie wpadnie zaraz fasolkowiec i powie, że żywi się za 5 funtów na tydzień.)
Oprøcz tego dojazdy do i z pracy, a i tak najdroższa będzie opieka dla dzieci jeśli będziecie potrzebować- w jakim wieku dzieci?

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Kowal123 » 4 cze 2016, 14:25 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

za 600 + rachunki to już są 2 bedroom flaty z lepszej półki
a przelicznik na jedzenie tu a w Polsce to jest nie duża różnica, jakieś 1.3 razy drożej
na 2 osoby wydajemy może z 50 funtow tygodniowo na jedzenie i mamy wszystko co chcemy

Kowal123
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 10 lis 2014, 20:28
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 4 cze 2016, 19:13 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Tak to wygląda w przypadku dwóch osób:

-dom 450 miesięcznie, (żeby nie było, że to jakiś garaż mieszkam w okolicach Cannock i nie znam cen w Birmingham)
-cansil tax 120 (band b płatne przez 10 miesięcy w roku)
-gaz i prąd około 300 funtów za 3 miesiące w sezonie grzewczym, około 100 za trzy miesiące w sezonie letnim
-jedzenie około 60-70 funtów tygodniowo (nie wliczam w to wyjść do restauracji, kebabów pizz itd... a w weekendy praktycznie nie gotujemy nic w domu)
-internet 25 miesięcznie
-komórka moja 25 miesięcznie (abonament 14, ale od około pół roku bardzo dużo dzwonię do Polski to pochłania około 10 funtów dodatkowo)
-komórka mojej kobiety 20 miesięcznie
-tv licence 150 na rok
-auto 1 145 road tax 560 ubezpieczenie 30 MOT wszystko rocznie
-auto 2 120 road tax 450 ubezpieczenie 30 MOT
-paliwo auto 1 około 120 miesięcznie
-paliwo auto dwa około 80 miesięcznie
-woda około 150 za pół roku

No i chyba to wszystko wszelkiego rodzaju środki czystości, proszki, szampony, mydła itd... kupuje moja kobieta sama raz na jakiś czas jak się skończy jedzie do sklepu i kupuje co tam potrzeba nie mam pojęcia ile to kosztuj no i do tego dochodzi rozrywka pasja, ale to już każdego indywidualna sprawa w zależności od zainteresowań różnie to kosztuje.

W Twoim przypadku też dojdą koszty w związku z wychowaniem dzieci ale nie wiem jakie nie mam dzieci i nie planuje ich mieć dlatego się tym nie interesuje.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 4 cze 2016, 19:16

Jak dla mnie xxxx najbliższy jest realistycznych kosztów ☺ Mam podobnie☺

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez emilgdansk » 4 cze 2016, 23:16 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Zaczałbym o szukania flata na początek, ponieważ dom jest drogi w utrzymaniu, później jak najbardziej dom.
U mnie koszty 1 bedroom flat przy dwóch osobach pracująch na full time, plus dziecko.
Flat 450
tax counsil 95 na miesiąc przez 10 miesięcy w roku płacone (można na raz zapłacić)
prąd plus gaz (klasa energetyczna mieszkania A+, to jest ważne przy szukaniu domu lub flata) z ogrzewaniem zimą 70 na miesiąc ( grzeje sobie na maksa bo lubię ciepło ale znam duże domy gdzie i 250 na miesiąc za prąd i gaz to mało), latem płacę 40 na miesiąc
woda 20 na miesiąc (trochę jej schodzi jak ma się dziecko i pierze codziennie :-)
net 25 na miesiąc
komórka moja 10, żony 10 na miesiąc,
paliwo do auta 100 na miesiąc(żona robi około 35 mil w obie strony dziennie), ja mam 10 min rowerem do roboty.
opiekunka 10 h tyg około 40 na tydzień czyli około 160 miesięcznie
tv licence 37 co 3 miechy
jedzenie u mnie 80 na tydzień czyli 320 na miesiąc razem z chemia
to wszystko nie ma tu oczywiście jakiś niespodzianek typu wypad do kina , zepsute auto, road tax, jakiś ciuch prezenty czasem pieniążki do polski.Oczywiście im większe mieszkanie tym koszty wyższe.
Avatar użytkownika
emilgdansk
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączył: 19 cze 2013, 09:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 5 cze 2016, 08:31 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

We trójkę siedzicie na 1 bedroom???
Ja o 4 osobach to miałem na myśli 3 bedroom house w dobrej dzielnicy, albo np Solihull gdzie z 700 nie zejdziesz...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez PrimoPL » 5 cze 2016, 09:05 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Analizując wasze wpisy doliczam się około 1300, może nawet 1400 funa trza by było mieć (około 320-350 tygodniowo). Teraz pytanie zasadnicze, jak to wszystko ludzie ogarniają jak pracuje jedna osoba w rodzinie? Przecież nie wszyscy od razu dostają 1600 na rękę, często jest to 1100 - 1200 na miesiąc. Znam wiele takich przypadków polaków w UK, pracuje jedna osoba w rodzinach 2+1 lub nawet 2+2 i "jakoś" funkcjonują. Tak szczerze to głodują czy po prostu dostają jakieś dodatki od państwa?

U mnie by doszły autobusy do szkoły, i inne koszty związane z dziećmi.

Oni dostają jakieś dodatki czy jak to jest?

Dzięki za każde info.
Avatar użytkownika
PrimoPL
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 3 maja 2016, 14:11
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 5 cze 2016, 09:57 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

No i doszlismy do sedna sprawy-czyli dodatki :D. :D :D.Tak oczywiscie rodziny o niskich dochodach otrzymuja dodatki.W tej chwili nie wiem,czy od razu po przyjezdzie mozna sie starac,czy trzeba jakis czas pracowac.Zaskocze Ci-mozecie sie starac o zasilek dla bezrobotnych szukajacych pracy,ktory dostaniecie po 3 miesiacach i bedzie wyplacany przez 3 mce.W zawrotnej kwocie max.73 funty/tyg.-na kazda aplikujaca osobe.Oczywiscie,jak podejmiecie jakas prace to zatrzymuja wyplate. :D.Moja rada-zadzwon do ktoregokolwiek biura,ktore zalatwia za pieniadze benefity,wypisywanie formularzy itd..Oni sa na biezaco,co ile i po jakim czasie mozna dostac.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nikolka0104 » 5 cze 2016, 11:27 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

My wynajmujemy 2 bed flat i mamy roczne dziecko:
flat 440
council 90
woda 30
prad w zimie ok 150/mies w lecie ok 70/mies
internet 20
telefony 55
zakupy (jedzenie, chemia i ubrania) to chyba z 150 tygodniowo jak nie wiecej
paliwo ok 100
no i mamy ubezpieczenie na zycie na siebie i dziecko ok.70

Nikolka0104
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 12 sie 2015, 11:07
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 5 cze 2016, 18:09 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Za 1200 czy nawet 1600 to jest wegetacja a nie życie.
Benefity to z tego co wiem przysługują po 3 czy 4 latach pracy- trzeba by było poczytać bo coś tam się pozmieniało.
My z żoną mamy 4k co miesiąc, nie mamy dzieci a odkładamy może raptem ze 400 funtów- choć zdaję sobie sprawę że nie powinniśmy być wzorem do naśladowania jak chodzi o finanse...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 5 cze 2016, 19:15 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

ludzik50 napisał(a):Za 1200 czy nawet 1600 to jest wegetacja a nie życie.
Benefity to z tego co wiem przysługują po 3 czy 4 latach pracy- trzeba by było poczytać bo coś tam się pozmieniało.
My z żoną mamy 4k co miesiąc, nie mamy dzieci a odkładamy może raptem ze 400 funtów- choć zdaję sobie sprawę że nie powinniśmy być wzorem do naśladowania jak chodzi o finanse...


Czyli 2k na osobę wychodzi,to ładnie musisz zapierniczać bo u mnie w firmie manager tyle nie zarabia.Czyli zero dnia wolnego + nadgodziny i całe życie minie w pracy.
Musisz pamiętać o tym że nie wszyscy mają ochotę mieszkać w Birmingham gdzie tanio nie jest,zarabiając 1600 w mieszkając w innym miejscu wcale nie jesteś skazany na wegetacje.Co do zasiłków to na dzieci otrzymasz rodzinne,dodatkowo jeżeli mały zarobek tax credit.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Kowal123 » 5 cze 2016, 19:34 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

ludzik50 napisał(a):choć zdaję sobie sprawę że nie powinniśmy być wzorem do naśladowania jak chodzi o finanse...


chyba rzeczywiście bo można zarabiać dwa razy mniej i odkładać 2 razy więcej niż Ty żyjąc normalnie

Kowal123
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 10 lis 2014, 20:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 5 cze 2016, 20:52 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Kowal123 napisał(a):
ludzik50 napisał(a):choć zdaję sobie sprawę że nie powinniśmy być wzorem do naśladowania jak chodzi o finanse...


chyba rzeczywiście bo można zarabiać dwa razy mniej i odkładać 2 razy więcej niż Ty żyjąc normalnie

"Normalnie" to pojęcie względne.
Dla jednego życie na parówkach i na najtańszym marketowym zarciu to norma dla innego nie, woli wybierać nieco zdrowsze produkty a co za tym idzie zdecydowanie droższe niestety.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE