Niesłusznie zawyżony dochód

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez jackrussel » 24 sie 2016, 18:05 Niesłusznie zawyżony dochód

Witam mam problem z zawyżonym dochodem nie wiem w jaki sposób ale między innymi tax office ma informację o moim dochodzie za zeszły rok podatkowy niesłusznie wyższym o ponad 4 tysiące funtów niż wynika to z moich p45 i p60,juz drugi raz skladam korektę apelację a palanty dalej tkwią w przekonaniu o swojej sluszności a ja jestem w 100 % przekonana że mam rację oprócz ww dokumentów sprawdziłam też dochody ze swojego konta i wychodzi ewidentnie na moje ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić jakies Citizen Advice Bureau???

jackrussel
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 25 maja 2015, 18:45
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marek55 » 29 sie 2016, 16:55 Re: Niesłusznie zawyżony dochód

A nie bylas moze na zasilku dla bezrobotnych to tez sie wlicza do dochodu

marek55
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Dołączył: 23 maja 2010, 21:04
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Obywatel gc » 29 sie 2016, 19:45 Re: Niesłusznie zawyżony dochód

Cześć. Żebym dobrze zrozumiał Ciebie. To jak się domyślam to HMRC chce podatek od tych "dodatkowych" 4 tysięcy? Czyli około 800 funtów. Zgadza się? Bo przypuszczam że sprawdziłaś dochody brutto za poprzedni rok podatkowy. Ważne są dochody brutto z wszystkich prac w danym roku podatkowym. I tak na przykład ty masz wszystkie p45 i p60 na 15 tys. brutto a według HMRC zarobiłaś 19 tys. brutto. Prawda?
Podam Ci z własnego doświadczenia że miałem podobną sytuację 11 lat temu. Któregoś piątku dostałem 9 funtów tygodniówki bo resztę zabrał Inland Revenue. Co się stało? Okazało się że zsumowali moje dochody z dwóch lat podatkowych. Zaniosłem wszystkie papiery do urzędu ( wtedy jeszcze były one normalnie otwarte, teraz są chyba wszystkie pozamykane). I wyjaśniłem dwa razy babajom że zrobili błąd zsumowując moje dochody z dwóch lat. Oczywiście nic nie odkręcili. Dopiero za trzecim razem wyjaśniłem kumatej Angielce błąd urzędu podatkowego. I po dwóch dniach dostałem wyrównanie.
Może podobnie jest w twoim przypadku że coś zsumowali z poprzedniego roku podatkowego. Nie miałaś jakiegoś p45 na 4 tys. w poprzednim roku podatkowym?

Obywatel gc
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 45
Dołączył: 23 sty 2010, 16:40
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE