Pozyczka zabezpieczona na dochodach

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez johnyd » 12 gru 2016, 01:16 Pozyczka zabezpieczona na dochodach

Witam.

Szukam pozyczki na kilka tysiecy funtow. Moj bank mi jej nie udzieli, gdyz jestem 4 tys funtow w plecy (overdraft+karta kredytowa). I gdyby nie to, mialbym swietna zdolnosc gdyz splacam wszystko w terminie i mam wysokie zarobki. Pozyczone pieniadze chce przeznaczyc na zakup przedmiotu kolekcjonerskiego (jak nie teraz to nigdy, druga taka okazja sie nie powtorzy) i nawet jestem gotowy przeplacic za sam przedmiot i za pozyczke, bo mam kolekcjonerskiego hopla :roll: Siedze w temacie kolekcjonerskich historycznych papierow wartosciowych.

Usiadlem dzisiaj przy komputerze i wrzucilem moje payslipy z ostatnich dwoch lat w Excel, zrobilem wykres ktory obrazuje wysoka zdolnosc do splacania rat, gdyz zarobki znaczaco mi wzrosly przez ten okres a ostatnio dostalem kolejna podwyzke - tylko czy pomoze mi to w jakikolwiek sposob przekonac pozyczkodawcow? Wszyscy sprawdzaja credit score i klapki na oczy, innych argumentow nie bierze sie pod uwage. Pieniedzy nie mam z przyczyn osobistych (rodzinnych), ale obracac nimi potrafie: najwyzsza stope zwrotu za pojedynczy przedmiot mialem, gdy kupilem za 300 euro i odsprzedalem za 2600 euro.
Dwa razy minalem sie z okazja zarobienia kilkunastu tysiecy euro. :rozwalkompa:
Obserwowalem na rynku antykwarycznym transkacje, na ktorych ktos zarabial pieniadze rzedu dziesiatek tysiecy euro. Ale i takie, na ktorych ktos tracil. Obie rzeczy duzo mnie nauczyly.

Docelowo szukam pozyczkodawcy lub miejsca, gdzie mialbym mozliwosc zareklamowania siebie jako pozyczkobiorcy, przedstawienia swoich atutow (brak nalogow, pracowitosc, wiedza i doswiadczenie w obrocie finansami). Swiat wyglada dokladnie odwrotnie niz go sobie wyobrazam; wszedzie wokol reklamuja sie firmy udzielajace pozyczek na lichwiarski procent. Pozyczkobiorcy nie maja w tym swiecie przestrzeni na reklame, a przeciez to oni powinni pierwsi skladac oferte. Serwisy spolecznosciowe peer-to-peer nie sa rozwiazaniem gdyz sa bezosobowe i nie ma tam miejsca na autoprezentacje. Swoja droga, ciekawy pomysl na witryne internetowa :idea::

Nie pije piwa, ale przy herbacie chetnie porozmawiam ;)
Avatar użytkownika
johnyd
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Dołączył: 8 paź 2013, 15:17
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 12 gru 2016, 10:14 Re: Pozyczka zabezpieczona na dochodach

Gdybys mial super zarobki, swietna zdolnosc kredytowa itd to nie powinienes miec problemu dostac kolejne 16 tys z banku- do 20k to sam mam mozliwosc wziecia pozyczki gotowkowej online, i to nawet nie musze miec poprzedniej splaconej- mozesz dobrac do tej kwoty.
Jako ze Twoj bank nie chce ci pozyczyc nic ponad 4k to podejrzewam ze wcale rozowo nie jest z Twoja sytuacja , albo wydaje ci sie ze dobrze zarabiasz albo cos tam jednak jest nie tak z tym credit score.

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez johnyd » 12 gru 2016, 10:49 Re: Pozyczka zabezpieczona na dochodach

Ludzik50, dziekuje za odpowiedz. Twoja sytuacja mnie nie dotyczy, gdyz nigdy wczesniej nie bralem kredytu w zadnym banku w Anglii. Rozmawialem wlasnie z przedstawicielem firmy, ktora procent bierze niemaly, a nie zgodzili sie na pozyczke wyzsza niz 2000 funtow wlasnie z tego powodu, ze przy moim koncie nie widnieje "loan repayment representation" i na tym stanelo. Widocznie inaczej wygladaja -4 tys funtow rozdzielone na karte kredytowa i overdraft, nawet przy splacanych odsetkach, a inaczej na tradycyjnym kredycie, podzielonym na raty. Credit score mam chwilowo bardzo zanizony z powodu wykorzystanej w 95% karty kredytowej - potrzebowalem pieniedzy i byla promocja 10 m-cy bez odsetek, to i skorzystalem. Moj blad, gdyz lepiej bylo wtedy wziac kredyt, ktory nie zanizylby mi rankingu. A zarobki mam na poziomie 29.000 funtow rocznie brutto, mysle ze to duzo choc niektorzy maja po dwa, trzy razy wyzsze. Plus co wpadnie z handlu, ale nie prowadze dzialalnosci gospodarczej i sa to pojedyncze okazje na rozne kwoty.

Dodano: -- 12 gru 2016, 16:21 --

Po tym co ludzik50 napisales, udalem sie do banku zeby zapytac, czy jest mozliwosc zamiany moich zobowiazan na kredyt z jednoczesnym dobraniem wiekszej sumy. Co sie okazalo: ani te 4 tys funtow, ani moj credit score (ktory sprawdzam w Experianie), ani zarobki nie sa tu problemem - powodem negatywnej decyzji jest moja umowa o prace, podpisana z agencja pracy - nie jest to staly kontrakt. System bankowy odrzuca z tego powodu moja aplikacje, choc spelniam wszystkie pozostale warunki. Nie pomaga to, ze jestem juz dwa lata z ta sama firma. Pozostaje mi czekac na ten kontrakt albo znalezc inna stala prace. Sprobuje jeszcze wziac kredyt w Polsce, ale tu tez szanse mam niewielkie.
Avatar użytkownika
johnyd
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Dołączył: 8 paź 2013, 15:17
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewelakr » 12 gru 2016, 17:16 Re: Pozyczka zabezpieczona na dochodach

Hej podepne sie pod ten post.
Tez mysle nad pozyczka max 20tys funa na 2-3 lata(z mozliwoscia szybszej splaty). Bank (barclays) da mi bez problemu ale oprocentowanie ma dosc wysokie od 12.9 - 16APR w zaleznosci na jaki okres .patrzac na inne banki i firmy na przegladarce cocompare oprocentowanie jest nawet 3APR czy ktos bral pozyczke z jakis innych firm/bankow oferujacych kredyt. Gdzie najlepiej probowac pozyczke zaciagnac. Na co najlepiej zwrocic uwage aby nie wpasc w tarapaty .Pozdrawiam

ewelakr
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 19 lis 2010, 12:09
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 12 gru 2016, 18:27 Re: Pozyczka zabezpieczona na dochodach

Witam,

ostatnimi czasy reklamowano taka stronkę:
https://www.clearscore.com/

myślę że warto z niej skorzystać bo:
1. jest za darmo :D
2. dzieli informacje z naszego raportu na pozytywne i negatywne
i najważniejsze
3.ma wbudowaną porównywarkę kredytów która uwzględnia naszą sytuacje kredytową i określa jakie mamy prawdopodobieństwo otrzymania kredytu. Dodatkowo wyszukiwania te nie spowodują obniżenia nam credit score.

pozdrawiam
i życzę miłego wydawania pieniędzy :D
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez johnyd » 12 gru 2016, 18:39 Re: Pozyczka zabezpieczona na dochodach

Dzieki Marku!

Rozmawialem telefonicznie z konsultantem jednego z polskich bankow i wstepnie moja ocena zdolnosci kredytowej jest bardzo wysoka, bez poreczycieli moge wziac kredyt na 100 tys zl, moze wiecej. W Polsce i Anglii sa odmienne zasady bankowosci, tutaj widac jak niewielka roznica ma wielkie znaczenie. W Polsce roczna stopa procentowa wynosi 9% (PKO BP), w Anglii mialbym rzedu 3,5%. I tutaj jest druga olbrzymia roznica miedzy tymi dwoma krajami.

Dziekuje za wskazowki.
Avatar użytkownika
johnyd
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Dołączył: 8 paź 2013, 15:17
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 12 gru 2016, 18:51 Re: Pozyczka zabezpieczona na dochodach

uważaj kolego na kredyty w innej walucie niż zarobki bo te 9% może ci sporo urosnąć za sprawą kursu wymiany.
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez johnyd » 18 gru 2016, 04:26 Re: Pozyczka zabezpieczona na dochodach

Celna uwaga Marku! Licze jednak na staly kontrakt w pracy, po trzech miesiacach okresu probnego bedzie umowa na stale, a wtedy otworzy mi sie droga do tanich kredytow w bankach angielskich. Nawet przy dobrym kursie funta 9% w skali roku przy tak duzej pozyczce to bardzo duzo odsetek!

Wybrane oferty na rynku (nalezy zwrocic uwage na pobierana prowizje):
Sainsbury's bank: 3.1% APR
cahoot, TSB bank: 3.2%
Zopa, Ikano bank, M&S bank: 3.3%
Tesco bank, Hitachi Personal Finance: 3.5%
AA: 3.6%
Avatar użytkownika
johnyd
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Dołączył: 8 paź 2013, 15:17
Reputacja: 20
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE