emerytura

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez pawlo772 » 19 lis 2007, 19:48 emerytura

Pracuje juz 2 lata na kuchni od samego poczatku place tax mam NIN ale niejestem zarejstrowany w home office czy te late beda mi sie liczyc do mojej emerytury w polsce

pawlo772
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 4 paź 2007, 00:25
Reputacja: 0
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez MariuszB » 10 gru 2007, 14:21 Re: emerytura

OCZYWISCIE , nie zadawaj glupich pytan :roll:

MariuszB
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 maja 2006, 14:24
Lokalizacja: Banbury
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez BOZENA1972 » 10 gru 2007, 20:56 Re: emerytura

oj nie wiem!?dlatego,ze rejestracja w home office to tak jak polskie swiadectwo pracy dowiedzialam sie o tym jak podejmowalam ostatnia prace narka :wink:
do_you_know*_*

BOZENA1972
Początkujący
 
 
Posty: 33
Dołączyła: 30 sie 2007, 20:59
Lokalizacja: Erdington B-ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mlody » 11 gru 2007, 05:40 Re: emerytura

MariuszB napisał(a):OCZYWISCIE , nie zadawaj glupich pytan :roll:





Home Office jest swiadectwem na to ze pracowales tu i legalnie a nie Tax czy NIN, wiec moze zanim napiszesz kolejnego posta, poczytaj i pomysl MariuszuB :-P
Diabeł jest optymistą, o ile sądzi, że można ludzi uczynić gorszymi.

Mlody
Rozeznany
 
 
Posty: 238
Wiek: 45
Dołączył: 22 cze 2007, 18:40
Lokalizacja: West Midlands :>
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zibee1 » 24 sty 2008, 10:43 Re: emerytura

Witam. Ja jestem osoba samoztrudniona wiec nie musze miec Home Office-u.
To na jakiej podstawie otrzymam emeryture w Polsce?
Wie ktos?

zibee1
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 21 cze 2007, 17:54
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez -Magda- » 8 maja 2008, 21:36 Re: emerytura

Obecnie maksymalna emerytura w UK wynosi 87,3 GBP na tydzien. Minimalna emeryture mozesz juz otrzymac po przepracowaniu 11 lat (mezczyzni) lub 9 lat 9 mies (kobiety) ale wtedy otrzymasz jedynie 21,8 GBP/tydz.
Jesli chodzi o prywatne emerytury to nie jest tak rozowo. Dlaczego? Bowiem aby uzyskac emeryture rzedu 800GBP/mies musisz wplacac w granicach 100-150GBP/mies. Ale jesli bedziesz zbierac krocej niz minimalny okres czyli 11 lat mezczyzni i 9,9 kobiety bo np nie bedzie Cie stac placic, lub stwierdzisz ze juz poprostu nie chcesz placic, to niestety stracisz wszystkie wplacone pieniadze. Poza tym nie masz zadnej gwarancji ile dostaniesz.

Czyli reasumujac:
prywatna emerytura-mozna otrzymac juz w 50 roku zycia ale jesli nie bedziesz zbieral minimum 11 lat (m) lub 9,9 (K) to stracisz wszystko. Jesli zrezygnujesz z prywatnej emerytury po tym minimalnym okresie (np po 15 latach) pieniadze zostana przekazne po kosztach manipulacyjnych na Twoje panstwowe konto emerytalne ale w kwocie nie wiekszej niz 50%. Warto tu powiedziec ze majac prywatna emeryture tracisz prawo do State Pension i wszystkich benefitow gdyz rzad brytyjski traktuje ta prywatna emeryture jako oszczednosci.
Zaleta natomiast jest to ze do kazdego wlozonego przez Ciebie funta rzad angielski doplaca Ci 22p.

emerytura panstwowa-wyplacana w 65 roku zycia mezczyzny i 60 kobiety. Po 2021 wiek emerytalny ma byc zrownany do 65 lat. Bez wzgledu czy byles prezesem czy sprzataczka, jesli wypracowalac wymagane lata otrzymujesz max 87.3 GBP/tydz.
Ostatnio edytowano 9 maja 2008, 10:12 przez -Magda-, łącznie edytowano 1 raz

-Magda-
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Wiek: 43
Dołączyła: 13 lut 2008, 12:17
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kucza21 » 14 maja 2008, 10:28 Re: emerytura

-Magda-, Sorry. Ale kiepski z Ciebie doradca finansowy. Wykułaś coś na blachę i próbujesz zainteresować tym innych pisząc w każdym temacie niemalże to samo. Po co ?? Czy potrafisz czytać ze zrozumieniem?? Jak widać w tym poście pytania dotyczą całkiem innego zagadnienia niż emerytury w Anglii. Nie chciałbym natrafić na takiego doradcę który przekazałby mi informacje nie dotyczącą tego o czym chciałbym się dowiedzieć.
'Iść Swoją Drogą Nie Dać Satysfakcji Wrogom'

PSTRYK PSTRYK PSTRYK :)

kucza21
Rozeznany
 
 
Posty: 115
Wiek: 37
Dołączył: 4 mar 2008, 01:45
Lokalizacja: Walsall / Silesia
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 14 maja 2008, 15:51 Re: emerytura

Ta magda to jakas kiepska doradczyni, bo juz ostatnio tez od niej dostalem oferte i nie wiadomo z kad, oczywiscie pogonilem, a teraz widze, ze znowu zamet w emeryturkach, tez juz zaczalem pytac w pracy czy wszystko oki z moja kase, bo place dodatkowo.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Andrewix x » 17 lut 2009, 19:06 Re: emerytura

skoro juz mowa o emeryturze, mam pytanie.
od dwóch lat płace składke emerytalną w fuduszu fimy Aegon(szkockim)
Czy jak zdecyduje np.ze wracam o polski moge żadać zwrotu moich pieniedzy??
myśle ze tak ale nie jestem pewien na 100%

Andrewix x
Początkujący
 
 
Posty: 30
Wiek: 39
Dołączył: 13 lis 2007, 19:24
Lokalizacja: TITANADSL ;]
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE