kredyt w Uk na kupno domu w Polsce...?

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez kasia801 » 27 cze 2008, 13:29 kredyt w Uk na kupno domu w Polsce...?

Witam.
mam pytanko odnoscie kredytu ana zakup domu,ale w polsce.Wiem ze duzo osob bierze kredyt w Uk,wraca do polski i tam go splaca.Ale wiecie moze czy mozna wziasc kredyt tu a kupic dom w polsce?
czy lepiej postarac sie o kredyt w polsce?
prosze pomozcie

kasia801
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 11 sie 2007, 11:46
Lokalizacja: Brodnica
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 3 lip 2008, 08:16 Re: kredyt w Uk na kupno domu w Polsce...?

czesc Kasiu,

Mysle, ze mozna, ale nie wiem tego na pewno. Bo w koncu Angole juz od dawna wykupuja Hiszpanie. Znalazlam cos tutaj http://www.mortgages.co.uk/holiday-homes/index.html
Mowa tu wprawdzie o domkach letniskowych, no,ale moze to nie robi roznicy.
Najlepiej jak sie zapytasz w banku.
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez asia77 » 4 lip 2008, 18:43 Re: kredyt w Uk na kupno domu w Polsce...?

pracujac w anglii latweij jest o kredyt w polsce, jesli planujesz mieszkanie wynajac to jak dobrze zakrecisz czynsz bedzie tobie splacal kredyt. w anglii coraz trudniej jest o dostanie kredytu i nie bedzie latwiej w najblizszym czasie, wiec gdy juz to radze teraz. pod koniec wszystko zalezy od twojej sytuacji finansowej.
"Mastering others is strength; mastering yourself is true power."
Avatar użytkownika
asia77
Rozeznany
 
 
Posty: 173
Wiek: 43
Dołączyła: 4 mar 2008, 19:51
Lokalizacja: wroclaw
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pszczzola » 14 kwi 2009, 11:21 Re: kredyt w Uk na kupno domu w Polsce...?

A wie ktos o banku w UK, ktory moze dac kredyt na nieruchomosc w Polsce? Troche nie chce mi sie wiezyc, ze to mozliwe ale skoro Anglicy kupuja domy za granica to czemu nie w Polsce. Narazie pytalam tylko w LLoyds i tam mozna wziac kredyt jedynie na nieruchomosci w panstwach sasiadujacych z UK.

pszczzola
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączyła: 5 sty 2008, 13:43
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DamianSzkutnicki » 16 lip 2012, 23:03 Re: kredyt w Uk na kupno domu w Polsce...?

pszczzola napisał(a):A wie ktos o banku w UK, ktory moze dac kredyt na nieruchomosc w Polsce? Troche nie chce mi sie wiezyc, ze to mozliwe ale skoro Anglicy kupuja domy za granica to czemu nie w Polsce. Narazie pytalam tylko w LLoyds i tam mozna wziac kredyt jedynie na nieruchomosci w panstwach sasiadujacych z UK.


Temat trochę stary, ale ciągle aktualny.
Ogólnie kredyt trzeba zaciągać w banku właściwym dla lokalizacji nieruchomości, czyli na dom w Polsce trzeba pożyczyć od polskiego banku.

Dla Anglika nie byłoby to takie łatwe, ale my bez problemu dostaniemy kredyt co najmniej w kilku polskich bankach, w niektórych nawet na 100% wartości nieruchomości. Przeważnie wystarczą payslipy i wyciagi z konta.

DamianSzkutnicki
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 48
Dołączył: 27 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Londyn, Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 17 lip 2012, 06:06 Re: kredyt w Uk na kupno domu w Polsce...?

DamianSzkutnicki napisał(a):Ogólnie kredyt trzeba zaciągać w banku właściwym dla lokalizacji nieruchomości, czyli na dom w Polsce trzeba pożyczyć od polskiego banku.

Jeżeli chodzi o typowy kredyt mieszkaniowy, to może masz rację. Nikogo jednak nie trzeba przekonywać, że łatwiej o dowolny kredyt w UK niż w PL i oczywiście nie trzeba ŻYRANTÓW!
W UK wziąć kredyt do Ł15k na dowolny cel to nie jest żaden najmniejszy problem, a ta suma już wystarczy na małe mieszkanie w PL. Większe kredyty też nie sprawiają problemu, ale przeważnie banki dają wyższe kredyty tylko właścicielom posiadłości - nie są to bynajmniej kredyty hipoteczne.

Więc odpowiadając na główne pytanie tematu:
Nie ma problemu wziąć kredyt w UK na dom w PL, pod warunkiem że się ma odpowiednie zdolności kredytowe w UK.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez jarrys » 8 kwi 2015, 12:15 Re: kredyt w Uk na kupno domu w Polsce...?

witam ,chcialbym kupic mieszkanie w polsce za pieniadze zarobione w uk ,jestem rezydentem ,pracuje legalnie ,place podatki ,pytanie tylko jak w polsce potraktowal by mnie US odnosnie podatku za kupno tej nieruchomosci.Dziekuje.

jarrys
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 53
Dołączył: 23 lip 2007, 10:52
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DSzkutnicki » 8 kwi 2015, 13:07 Re: kredyt w Uk na kupno domu w Polsce...?

jarrys napisał(a):witam ,chcialbym kupic mieszkanie w polsce za pieniadze zarobione w uk ,jestem rezydentem ,pracuje legalnie ,place podatki ,pytanie tylko jak w polsce potraktowal by mnie US odnosnie podatku za kupno tej nieruchomosci.Dziekuje.


Jeśli mieszkanie kupowane jest na kredyt, chociaż w części Urząd Skarbowy się nie czepia.

Jeśli jest kupowane w całości za gotówkę może zdarzyć się zapytanie z US skąd pochodziły pieniądze. Jeśli możesz pokazać P60 z ostatnich kilku lat wykazując, że zarobiłeś te pieniądze legalnie to nie ma żadnego problemu.

Gorzej jeśli np jako selfemployed wykazujesz od kilku lat 9 tys funtów dochodu rocznie a nagle kupujesz mieszkanie za 300 tys zł za gotówkę. Wtedy lepiej unikać kontroli.

DSzkutnicki
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 17 lip 2012, 14:10
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez piopaw » 9 kwi 2015, 12:06 Re: kredyt w Uk na kupno domu w Polsce...?

Witam
Ten sam temat przerabiałem w grudniu.Dzwoniłem nawet kilka razy do urzędu skarbowego.to co mi powiedziano to lepiej żeby pieniądze przesłać do polski na konto,niż przywozić tak sobie w kieszeni.Bo jeśli wyślesz do polski to oni widza skąd są te pieniądze. I tak jak napisał DSzkutnicki jeśli masz wszystkie P60 to niema problemu.Urząd skarbowy ma piec lat żeby sprawdzić skąd są pieniądze.

piopaw
Rozeznany
 
 
Posty: 158
Wiek: 42
Dołączył: 7 gru 2007, 18:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emigrantka90 » 20 maja 2015, 09:35 Re: kredyt w Uk na kupno domu w Polsce...?

Lutek02 napisał(a):Zwykle kredyty gotówkowe zaciąga się na dowolny cel. Hipotecznego raczej w UK nikt nie da. Tak mi się wydaje.
Na zakup nieruchomości w Polsce można pokusić się o zaciągnięcie kredytu w PL, mimo, że pracuje się w UK. Jest to podobno możliwe, tylko banki są bardziej restrykcyjne. Np tutaj o tym szerzej piszą: http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/por ... a-granica/


Jesli chodzi o kredyt hipoteczny w Polsce pracujac w UK, to chyba od 1. lipca 2104 nie jest to juz mozliwe. Po tych burzach z kredytowiczami w frankch szwajcarskich weszly przepisy, ze kredyt mozna dostac tylko w walucie, w ktorej sie zarabia, a z tego co wiem (a tez sie orientowalam zainteresowana tematem) zaden bank w Polsce nie udziela kredytow w funtach brytyjskich.

Odlozenie jakiejs sumy tu najpierw + ewentualny kredyt gotowkowy dobrac pod koniec - np. 20tys. funtow. Taki kredyt nie powinien byc problemem, a i oprocentowanie jest na poziomie 4% jest (w zaleznosci od banku) wiec niewielkie.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posty: 71
Dołączyła: 29 paź 2014, 14:00
Lokalizacja: Poldington ;)
Reputacja: 9
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE