BANKI !!!! KTÓRY WYBRAĆ !!! POMOCY

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez maniek0210 » 22 paź 2006, 13:30 BANKI !!!! KTÓRY WYBRAĆ !!! POMOCY

Witam !!!

Mam mały problem z wyborem banku.
Może mi pomożecie będe bardzo wdzięczny.

Nie znam angielskich banków ( wszystkie papiery już mam )
A może internetowy


POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

maniek0210
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 47
Dołączył: 18 paź 2006, 22:50
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez x.x.x...x.x.x » 22 paź 2006, 14:41 Re: BANKI !!!! KTÓRY WYBRAĆ !!! POMOCY

Ja mam curent acount w natwst (darmowe) ... jak dotad zadych problemów z kontem (znikajace pienniadze itp.) Na poczatku miałem karte SOLO + Czeki + bank online i przez telefon. Po 6 miechac wymienili mi (sami, onic sie nie prosiłem) karte na switch/maestro .. troche wiecej mozna nia zdziałac jest tam tez gwarancja czeków do 100F.
Karte kredytowa chciałem ale nie dostałem ... no trudno nie zostałem "wylosowany" ( nie specjalnie jest mi tez potrzebna wiec płakał nie bede). Ogólnie polecam. Nie wime jak w innych bankach ... ale np. w loyds-ie mój brat po 1,5 roku caly czas miał karte tylko do bankomatu co nie jest zbyt wygodne, wiec wkoncu zmienił bank na natwest.

x.x.x...x.x.x
Rozeznany
 
 
Posty: 218
Wiek: 39
Dołączył: 18 wrz 2006, 19:47
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 22 paź 2006, 18:13 ja również

punkt na natwest.

abbey leci w kulki a z porządniejszych to jeszcze hsbc dobrze z oczu patrzy

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Konsultantka » 19 lis 2006, 18:49 co do Banku

mysle ze barclays jest dosyc przystepnym bankiem, nigdy nie mialam tez zastrzezen do lloydsa. :roza:
Załączniki
Tower Bridge.jpg
Tower Bridge.jpg (12.48 KiB) Przeglądane 30772 razy

Konsultantka
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 15 lis 2006, 20:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mio » 19 lis 2006, 20:50 Re: BANKI !!!! KTÓRY WYBRAĆ !!! POMOCY

HSBC jest w porzadku jednak nie oferuja Visy Electron ktora mozna kupowac w internecie bilety bez oplaty 5 funtow. Poza tym wszystko jest w porzadku. Lloyds tez jest w porzadku. Oferuja dobre karty i ogolnie mila obsluga. Jednak z zalozeniem konta maja wyzsze wymagania. A oprocentowanie wydaje mi sie lepsze w HSBC ale to juz wszystko zalezy od rodzaju konta. Podoba mi sie bardzo obsluga konta internetowego w Lloydsie. Jest bardzo dobrze i przejrzyscie zorganizowane. HSBC troche gorzej.
Avatar użytkownika
mio
Stały Bywalec
 
 
Posty: 494
Dołączył: 1 paź 2006, 22:10
Lokalizacja: Mars
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez tomi09pl » 20 lis 2006, 12:03 Re: BANKI !!!! KTÓRY WYBRAĆ !!! POMOCY

jezeli masz wszystkie papiery to polecam lloydsa. ja nie mialem i nie mam jak narazie zadnych problemow z kontem w tym banku. mam karte bankomatowa i moge nia placic w sklepie, w necie... ksiazeczka czekowa i przejzysta obsluga konta przez internet.
Avatar użytkownika
tomi09pl
Rozeznany
 
 
Posty: 147
Wiek: 36
Dołączył: 11 paź 2006, 14:53
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez gabi » 27 lis 2006, 15:20 Re: BANKI !!!! KTÓRY WYBRAĆ !!! POMOCY

LLoyds, latwy,uproszczony i przyjemny dla obcokrajowcow. malo biurokracji,szybko i sprawnie.pozdrawiam:)
Avatar użytkownika
gabi
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Wiek: 42
Dołączyła: 27 lis 2006, 14:41
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez maniek0210 » 1 sty 2007, 15:16 Re: BANKI !!!! KTÓRY WYBRAĆ !!! POMOCY

Dzięki wielki za pomoc rozpatruję LLoyds-a i Hsbc
a jak wyglądają prowizje przy wypłacie gotówki z innych bankomatów.
Czy istnieje możliwość darmowych przelewów zagranicznych. :wink:

maniek0210
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 47
Dołączył: 18 paź 2006, 22:50
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Profes79 » 2 sty 2007, 05:52 Re: BANKI !!!! KTÓRY WYBRAĆ !!! POMOCY

W HSBC zapomnij - jak sie o to dowiadywalem to powiedziano mi ze za przelew prowizja 22 funty niezaleznie od kwoty.
Generalnie niestety HSBC ma kiepska opinie - nawet wsrod miejscowych - cos jak nasz PKO BP - kiepski, ale powszechny i wszedzie go pelno.
Ja jestem w LLoydsie, zero problemow z zalozeniem konta (karta debetowa + ksiazeczka czekowa na dzien dobry), zero stresu z obsluga, nieskomplikowana bankowosc elektroniczna. Moge polecic z czystym sumieniem.

Profes79
Rozeznany
 
 
Posty: 142
Wiek: 44
Dołączył: 16 gru 2006, 20:01
Lokalizacja: LOdz, POlska
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ika » 4 sty 2007, 16:13 Re: BANKI !!!! KTÓRY WYBRAĆ !!! POMOCY

a ja przeciwnie przenioslam konto do HSBC z lloydsa
myślę że to zależy czego oczekuje dana osoba od konta
w hsbc szybciej można dostać kartę kredytową lub pożyczkę
nie narzekam też na internetową obslugę konta
myślę że zależy do jakiego oddzialu się trafi ja mam niemile skojarzenia z lloydsem
debetowa visa w lloydsie daje możliwości zakupów przez internet w hsbc dopiero kredytową mastercard można oplacać takie transakcje
w hsbc pożyczkę dostaliśmy po paru miesiącach w lloydsie powiedzieli że musimy mieć konto co najmniej dwa lata

ika
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 5 cze 2006, 17:46
Lokalizacja: bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez oliwka_26 » 4 sty 2007, 18:51 Re: BANKI !!!! KTÓRY WYBRAĆ !!! POMOCY

Bankiem nastawionym jak najbardziej na obcokrajowcow jako klientow jest zdecydowanie HSBC. Jak do tej pory byl to bank w ktorym najszybciej i najlatwiej mozna bylo uzyskac np karte kredytowa - polityka banku. Dla porownania Nat West jest bankiem ktory ma wiele bardziej restrykcyjnych wymagan jak to X.X.X....X.X.X zauwazyl to, ze nie od razu przyznano mu karte kredytowa.
Osobiscie nie jestem zadowolona z HSBC
1. zmiana (upgrade) rachunku bez mojej zgody
2. ubezpieczenie karty kredytowej jw
3. oplata za przektroczenie stanu konta bagatela 120 £
4. dosc wysokie oplaty za acc plus

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jasin01 » 8 sty 2007, 20:03 Re: BANKI !!!! KTÓRY WYBRAĆ !!! POMOCY

oliwka_26 napisał(a):3. oplata za przektroczenie stanu konta bagatela 120 £




co to jest?
mam konto w hsbc a pierwsze slysze
Avatar użytkownika
jasin01
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 38
Dołączył: 21 lis 2006, 11:31
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez markosik1 » 9 sty 2007, 19:27 Re: BANKI !!!! KTÓRY WYBRAĆ !!! POMOCY

jak zrobisz debet cghyba o to chodzi, taki niedozwolony

markosik1
Raczkujący
 
 
Posty: 50
Wiek: 45
Dołączył: 23 paź 2006, 09:07
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Profes79 » 10 sty 2007, 05:10 Re: BANKI !!!! KTÓRY WYBRAĆ !!! POMOCY

Zgadza sie. Problem w tym, ze znajomi mi mowili, ze przekroczenie moze byc minimalne (rzedu 2£ np) a po drugie potrafia wydzwaniac z pierdolami, a jak sie trafi cos rzeczywiscue waznego (np. taki debet) to zapominaja nagle ze maja telefon do klienta.

Profes79
Rozeznany
 
 
Posty: 142
Wiek: 44
Dołączył: 16 gru 2006, 20:01
Lokalizacja: LOdz, POlska
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sawitar » 14 sty 2007, 23:09 Re: BANKI !!!! KTÓRY WYBRAĆ !!! POMOCY

Ja mam konto w Barclaysie.

Gdy zakładałem konto babeczka powiedziała mi ze nie może otworzyć mi podstawowego ( darmowego ) rachunku bo nie mam stałej rezydentury. No więc założyła mi jakieś inne za które miałem płacić L5 miesięcznie. Ale za to dawali jakieś ubezpieczenia i inne pierdoły. Po 3 miesiącach przeniosłem sie do Coventry i poszedłem do banku zmienić adres. I okazało się ze jednak mogę mieć podstawowe konto. :idea:
Bankowość elektroniczna leży. Jeszcze gorszego serwisu nie widziałem. Serwer jest bardzo często niedostępny, przynajmniej jak dla mnie za czesto. Często cała ich strona jest niedostępna ( wogóle padnięta albo przeciążona ).
Jeśli chodzi o przelewy ( nie wiem czy to wina Barclaysa czy systemu angielskiego), to przelew z Barcleysa na LLoydsa idzie 4/5 dni ( masakra :evil: przynajmniej w porównaniu z polską ).
Tranzakcje kartą można zobaczyć w serwisie dopiero po zaksięgowaniu ( czyli z kilkudniowym opóżńieniem ). Często jest tak ze to co jest w serwisie rozmija się nieco z rzeczywistością ( ze względu na czas księgowania. Kwoty tranzakcji zawsze się zgadzają ).

Po założeniu konto było od ręki dostępne w okienku za okazaniem prawa jazdy ( polskiego ). W ciągu tygodnia ( 5 dni ) przyszło do mnie:
- pakiet powitalny
- bankowość elektroniczna ( 2 przesyłki )
- książeczka czekaowa
- karta Visa Electron ( z limitem 10L :grin: )
Po trzech miesiącach zwiększyłem limit do 100L ( można do 300 ).
Nie miałem nigdy zadnych problemów z płatnościami kartą. Poza oczywiście punktami które nie akceptują Visa Electron. Wypłaty z bankomatów ( własnych oraz innych banków ) są oczywiście bezpłatne. Nie wiem jakie są koszty wypłat poza anglią.

Osąd pozostawiam wam.

sawitar
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 14 sty 2007, 22:39
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE