Strona 1 z 1

rozliczenie podatkowe pary

PostNapisane: 9 mar 2009, 20:26
przez lidka231
witam
słyszałam ze jeśli rozliczam podatek z partnerem to suma zwolniona z podatku jest wyższa.
czy tak jest rzeczywiście ? czy ktoś się rozlicza razem z partnerem.
ja zarabiam 16000 mój partner 12000 ile podatku powinnyśmy zapłacić jeśli rozliczymy sie razem a ile jeśli udzielnie.

Bardzo proszę o sprawdzone informacje oparte za swoim przykładzie lub jakiś wiarygodnych źródłach.
dziekuje

Re: rozliczenie podatkowe pary

PostNapisane: 15 lis 2015, 18:20
przez justynaaa95
Witam mam ważne pytanie z chłopakiem jestem tutaj do końca grudnia. Mój chłopak będzie wtedy pracował 6 miesięcy z tego od października ma stała umowę a wcześniejsze miesiące miał umowe ,zlecenie. Jak wygląda rozliczenie podatkowe, kiedy trzeba zacząć to załatwiać. Proszę o pomoc gdyż nie orientujemy się w tym.

Re: rozliczenie podatkowe pary

PostNapisane: 15 lis 2015, 19:40
przez Monaruss
Moze to :
Już 6 kwietnia 2015 roku zostanie wprowadzona długo oczekiwana ulga podatkowa dla małżeństw. Najbardziej skorzystają na niej rodziny, w których jedno z rodziców nie pracuje i wychowuje dzieci w domu.

Ulga podatkowa dla małżeństw / shutterstock Ulga podatkowa dla małżeństw / shutterstock
Cztery miliony małżeństw i piętnaście tysięcy par pozostających w związkach partnerskich w Wielkiej Brytanii może już ubiegać sie o nową ulgę podatkową, która wyniesie 1 060 funtów. Nowe rozwiązanie jest skierowane przede wszystkim do par, w których jedno z partnerów nie pracuje lub osiąga zarobki mniejsze niż 10 600 funtów na rok, wtedy lepiej zarabrającemu partnerowi przysługuje nowa ulga podatkowa, a jego kwota wolna od podatku zostanie zwiększona do 11 660 funtów rocznie.

Jak to działa?

Osoba uprawniona do otrzymania ulgi podatkowej w wysokości 1 060 funtów (czyli ta z dochodami poniżej 10 600 funtów/rok), może przekazać swojemu małżonkowi lub oficjalnemu partnerowi swoją ulgę. Aplikować o nową ulgę można TUTAJ.

Kto się kwalifikuje?

Małżeństwa i związki partnerskie, w których jedno z partnerów zarabia poniżej 10 600 funtów/rok, a dochody drugiego znajdują się w przedziale 10 600 – 42 385 funtów/rok.

Oszczędności:

Realna kwota podatku obniża się o 212 funtów rocznie. Daje to oszczędność rzędu 17,66 funta na miesiąc.

Rząd tym działaniem chce wesprzeć matki i ojców, którzy zostają w domu, aby opiekować się potomstwem i nie mogą podjąć pracy zawodowej. Podobna ulga podatkowa obowiązywała już wcześniej na Wyspach, jednak została wycofana w 1999 roku.