Przelew na polskie konto. Jak?

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 28 lis 2011, 15:11 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

clak, niezłą reklamę robisz, łatwo sprawdzić na ich stronie jaki jest aktualny kurs np dziś NBP ma funta za 5,25 a sami swoi za 5,14 tak więc nie jest to różnica pensa jak sugerujesz ale 11 pensów . Nie mówię że to jakaś zła oferta bo pewnie niebawem sama będę przelewać kasę, ale mydlenie ludziom oczu tak zajefajną reklamą jest nie na miejscu.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 15 sty 2012, 00:15 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Wiecie może jak najtaniej przelać do Polski funty na konto walutowe, tak, żeby pozostały one funtami?

Opcje które przetestowałem to:

Barclays, 25£ kosztu za przeysłkę do 5000£ ale w najbliższym czasie nie będę miał raczej 5000 a jak przesyłam mniejsze sumy to wychodzi procentowo sporo.

Moneybookers - 1.5 funta za przesyłkę (wypłatę konkretnie) ale automagicznie konwertuje walutę kosząc 2% względem "kursu hurotowego".

W walutomacie mógłbym je zamienić dużo korzystniej.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 15 sty 2012, 10:36 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Albiorix, sami swoi oferuja taka usluge, kwota za przesylke zalezy od kwoty jaka chcesz wyslac

https://www.przekazypieniezne.com/przel ... o-walutowe

tu jeszcze znalazlam informacje o przesylkach walutowych na pay palu

https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/websc ... nd-outside

https://www.paypal.com/helpcenter/main. ... _help&m=HT
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 15 sty 2012, 11:02 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

w lloydsie na polskie konto można internetem już posyłać (kiedyś konieczna była wizyta w banku) kosztuje to 20 funiaczy, różnica średniego kursu NBP i tego oferowanego przez lojdsy to około -10 groszy na funiaku (duża różnica jest w innych serwisach?). Czas oczekiwania kilka dni. Można też w funiaczach wysyłać, ale trzeba mieć w pl konto walutowe. Jest tez opcja wysylania po europie w każdej możliwej walucie za friko, ale konto miesięcznie chyba z 20 fu kosztuje - jak ktoś ma biznesa to dobra opcja pewnie. Jak ktoś drobniaki wysyła co chwila w pl, to pewnie lepsze jakieś grosikowe transferfirmy.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 15 sty 2012, 11:42 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Hmm czyli sami swoi biorą jakies 1.5% za przelew walutowy a banki koło 20£ (mój o 5 więcej).

Paypal drze 3% i się nie opłaca nawet gdyby koszty na tym się kończyły.

Chyba zostanę przy moneybookers (1.5£ + przewalutowanie 2% czyli 5.23 dostaje za 1 £ w tej chwili zamiast 5.33 kursu NBP).

Jeśli kiedyś uzbieram więcej to mogę wysyłać bankiem. 25 w Barclays to 2.5% z 1000 ale tylko 1% z 2500 itd.

Dodano: -- 22 sty 2012, 18:57 --

Znalazłem coś takiego:

https://www.ukforex.co.uk/

Chwalą się, że mają korzystniejsze przeliczniki (poniżej 2%). Wada - przelewy od 1000£.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez anita1234 » 11 maja 2012, 23:11 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Witam
Ja zaryzykowałam i skorzystałam z firmy która znalazłam w katalogu http://bham.pl/directory/Damowe-przelew ... irect.html kasa szła trochę długo bo wysłałam w poniedziałek a dostałam dopiero w piątek ale za to za funta dostałam 5.31 i zero opłat. Ogólnie polecam jeśli komuś nie zależy na czasie, ja robiłam pierwszy przelew i nie bardzo doczytałam że kasa idzie 5 dni to troszkę miałam stracha.
Przesalam 2000 bez żadnych kopi paszportów itp porostu zapłaciłam kartą
Wcześniej korzystałam z grosika to była jakas mordęga skanować i wysyłać te paszporty.

anita1234
Początkujący
 
 
Posty: 38
Dołączyła: 7 lip 2008, 11:22
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 12 maja 2012, 21:21 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

wystarczy konto w alior banku i przesylasz pieniazki za free.wyglada to tak ze logujesz sie na alior speed bo tak sie nazywa usluga i przelewasz kase nijako placac z karty bankowej. Dziala na karte visa nie wiem jak na inne bo w hsbc i teraz w lloydsie mam vise. Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Ewelajna1111 » 12 maja 2012, 21:52 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Hunteros30 napisał(a):wystarczy konto w alior banku i przesylasz pieniazki za free.wyglada to tak ze logujesz sie na alior speed bo tak sie nazywa usluga i przelewasz kase nijako placac z karty bankowej. Dziala na karte visa nie wiem jak na inne bo w hsbc i teraz w lloydsie mam vise. Pozdrawiam

ja mam wlasnie konto w alior banku..hmm ale nawet niewiedzialam ze moge wysylac kase ;/ tu mam konto w barclaysie to co robie przelew z barclaysa na alior i przelicza mi na kursie aliora na zlotowki tak??:/

Ewelajna1111
Raczkujący
 
 
Posty: 97
Dołączyła: 29 lis 2011, 15:40
Lokalizacja: Bearwood/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 13 maja 2012, 01:29 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Ewelajna1111 napisał(a):
Hunteros30 napisał(a):wystarczy konto w alior banku i przesylasz pieniazki za free.wyglada to tak ze logujesz sie na alior speed bo tak sie nazywa usluga i przelewasz kase nijako placac z karty bankowej. Dziala na karte visa nie wiem jak na inne bo w hsbc i teraz w lloydsie mam vise. Pozdrawiam

ja mam wlasnie konto w alior banku..hmm ale nawet niewiedzialam ze moge wysylac kase ;/ tu mam konto w barclaysie to co robie przelew z barclaysa na alior i przelicza mi na kursie aliora na zlotowki tak??:/



Jesli wykonujesz przelew czyli cale. eregiele z IBAN itd itp to kasuje Cie jsk za przelew. wejdz jednak na alior speed (uzyj google ,pisze z fona i nie wkleje linka.Alior speeda nie znajdziesz na glownej stronie banku).Alior speed to nie transakcja typu przelew ale typu platnosc karta.dlatego jako taka jest bezplatna.Ja uzywam alior speeda juz przeszlo rok i nie narzekam.kaska na koncie w pl jest czesto na drugi dzien po transakcji.
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 13 maja 2012, 10:39 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Ja po przerwie u grosika przelewam opalem. Kasa na drugi dzień. Na kurs nie narzekam. opłata 3 funty za przelew.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez ramzes11 » 14 maja 2012, 08:34 Odp: Przelew na polskie konto. Jak?

Ja bardzo polecam minutka
Jak do tej pory najlepsza opcja ze wszystkich. Możliwość darmowego przelewu który dochodzi w 2-3 dni, lub płatne które sa bzzz drugi dzień lub nawet tego samego dnia. A co najważniejsze mają chyba najwyższy kurs ze wszystkich. Szczerze bardzo polecam.

ramzes11
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Dołączył: 8 cze 2011, 14:54
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ewelajna1111 » 14 maja 2012, 15:46 Re: Odp: Przelew na polskie konto. Jak?

ramzes11 napisał(a):Ja bardzo polecam minutka
Jak do tej pory najlepsza opcja ze wszystkich. Możliwość darmowego przelewu który dochodzi w 2-3 dni, lub płatne które sa bzzz drugi dzień lub nawet tego samego dnia. A co najważniejsze mają chyba najwyższy kurs ze wszystkich. Szczerze bardzo polecam.

a mozesz wiecej powiedziec o tym jak to sie robi??? bo ja niemam zielonego pojecia i nie slyszalam o minutku,jak to sie wysyla??? bo pare razy wysylalam przez western i chce zmienic bo oni duzo biora;/

Ewelajna1111
Raczkujący
 
 
Posty: 97
Dołączyła: 29 lis 2011, 15:40
Lokalizacja: Bearwood/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kibob » 14 maja 2012, 18:03 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Sporo jest firm oferujących takie przelewy. Ja robiłam już przez sami swoi i grosik przez długi czas, z obu byłam zadowolona. Teraz robie przez EasySend i też jest ok. Pieniądze tego samego dnia są na koncie, opłata 2f, pierwszy przelew darmowy, trzeba wprawdzie przesłać skan dowodu i potwierdzenia adresu ale tylko raz.

Dodano: -- 14 maja 2012, o 18:05 --

A co do procedur to chyba wszędzie jest podobnie. Robi się przelew na konto danej firmy z kwotą, którą chcemy przelać plus opłata, później na ich stronie zgłasza się ten przelew i podaje dane konta w Polsce i już :) jeśli ktoś korzysta z internet banking to może wszystko załatwić w 5 minut.

Kibob
Początkujący
 
 
Posty: 47
Wiek: 36
Dołączyła: 20 paź 2006, 18:15
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xxxx30 » 15 maja 2012, 08:21 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

Konto gold o silver w lloyds i normalnie przez neta przelewasz pieniadze za darmo, na polskie konto oczywiscie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
xxxx30
Rozeznany
 
 
Posty: 146
Wiek: 12
Dołączył: 14 kwi 2012, 10:03
Lokalizacja: Szczecin/Bham/Erdington
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 16 maja 2012, 19:16 Re: Przelew na polskie konto. Jak?

xxxx30 napisał(a):Konto gold o silver w lloyds i normalnie przez neta przelewasz pieniadze za darmo, na polskie konto oczywiscie


zapraszam do lektury terms and condition w banku Lloyds sam mam konto silver i wiem ze nawet gold tego nie oferuje.heh... moze konta buisnessowe?Nie przepadam za negowaniem czyis opinii ale ta jest troche malo pomocna,chyba ze pracujesz w Lloydsie i nabijasz im kasiorke za prowizje od przelewu
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE