Odnowa Ubezpieczenia po wypadku

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez mlr » 14 paź 2010, 08:04 Odnowa Ubezpieczenia po wypadku

Witam wszystkich.
Rok temu jakiś kupiłem samochód i go rzecz jasna ubezpieczyłem (Direct Line). Nie było tanio chociaż mam 27 lat ale zero zniżek (fiat brava 1.4 - 75 miesięcznie około). Jakoś w lutym miałem drobną stłuczke za co poszkodowany mnie podał do ubezpieczalni, po czym normalnie płaciłem miesięczną składke i grała gitara. Nie liczyłem na zniżke w przyszłym roku proste, ale przy odnowie ubezpieczenia przyszła mi składka bagatela 172 funty. Po kontakcie z infolinią powiedzieli że to normalna rzecz po wypadku (dla mnie absurd ponad 1000 wiecej za szkode wartą max 50 funtów). Mógłby ktos mi ten absurd logicznie wytłumaczyć i ewentualnie podsunąć jakiś pomysł by zmniejszyć te kwote do minimum w miare rozsądku lub i nawet lekko naginając ich te bynajmniej dziwne podejście.

ps. NIE wychylajcie sie z domysłami kolejny kombinator nowicjusz za kólkiem prosze, bo było by to niedorzeczne.
Ostatnio edytowano 14 paź 2010, 10:35 przez mlr, łącznie edytowano 1 raz

mlr
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączył: 3 sty 2009, 21:10
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez WLOD » 14 paź 2010, 10:14 Re: Odnowa Ubezpieczenia po wypadku

po prostu poszukaj innego ubezpieczyciela ja nie mailem stluczki i przy odnawianiu przyslali mi propozycje o ponad 100% wyzsza przeszukalem na moneysupermarket i najtansze ubezpieczenie wyszlo mi w tej samej firmie takie same jak w zeszlym roku takze szukaj i nie plac za frajer

WLOD
Początkujący
 
 
Posty: 46
Dołączył: 15 lip 2007, 09:10
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 14 paź 2010, 11:41 Re: Odnowa Ubezpieczenia po wypadku

dokladnie, poszukaj nowego ubezpieczyciela. ale zaznacz, ze miales "claim", zeby wszystko bylo jasne.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez mlr » 14 paź 2010, 13:44 Re: Odnowa Ubezpieczenia po wypadku

Próbowałem też tędy ale wychodzi prawie to samo, nawet u tych teoretycznie najtańszych TESCO itd. Zastanawiałem sie też żeby ubezpieczyć (powyżej 25 lat z prawkiem juz pare lat) na kogoś nie koniecznie ze zniżkami i sie dopisać po prostu co by sie raczej wiązało z fikcyjną sprzedażą domyślając...albo po prostu nie zaznaczać "claim"u w innej firmie...co myślicie?

mlr
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączył: 3 sty 2009, 21:10
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Petergo » 14 paź 2010, 15:00 Re: Odnowa Ubezpieczenia po wypadku

Poszła podpowiedź na pw

Petergo
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Wiek: 49
Dołączył: 16 lis 2006, 17:10
Lokalizacja: Telford
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 15 paź 2010, 04:51 Re: Odnowa Ubezpieczenia po wypadku

A czy claim został zakończony? Zostałeś poinformowany o wynikach zdarzenia? Szukając nowego ubezpieczyciela zaznaczasz claim, jeżeli powiedzieli Ci że to Twoja wina to i takową musisz wpisać. Jak ubezpieczyciel Ci nie podał sumy zdarzenia, to claim jest Ł0. Nie straciłeś przy tym NCB (bo i nie miałeś :razz: ). A tak w ogóle, nie masz NCB, to nie masz potwierdzenia, że miałeś jakiś claim :twisted:
Na nowym ubezpieczeniu dodaj partnerkę, koniecznie kobietę, która mieszka razem z Tobą - to powinno nieco obniżyć stawkę.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez mlr » 15 paź 2010, 15:53 re

No w sumie dzwoniła do mnie klientka z DL jakieś dwa miesiące po wypadku zapytac sie jak to było i po wyjasnieniu mówiła że załatwią wszystko i że oni pokryją koszty..jakie nie mowiła..i że mam sie o nic nie martwić (tak jakbym miał prawo he). Później juz raczej żadnych telefonów czy listów. W sumie mam dziewuche w domu co by sie nadała, tylko niewiem wciąż co z tym claimem. Popróbuje. Dziękówa jakkolwiek

mlr
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączył: 3 sty 2009, 21:10
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 15 paź 2010, 18:20 Re: re

mlr napisał(a):(...)W sumie mam dziewuche w domu co by sie nadała, tylko niewiem wciąż(...)

No to postarajcie się i będzie...
:D

Pozdrawiam
PS. Tak mi się skojarzyło :D:D

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Petergo » 15 paź 2010, 21:14 Re: re

AdamBoltryk napisał(a):
mlr napisał(a):(...)W sumie mam dziewuche w domu co by sie nadała, tylko niewiem wciąż(...)

No to postarajcie się i będzie...
:D

Pozdrawiam
PS. Tak mi się skojarzyło :D:D

To może za mlr`a odpowiem
mlr napisał(a): Popróbuje. Dziękówa jakkolwiek
:)

Petergo
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Wiek: 49
Dołączył: 16 lis 2006, 17:10
Lokalizacja: Telford
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 16 paź 2010, 15:34 Re: Odnowa Ubezpieczenia po wypadku

Hej! Dostałeś podwyżkę ubezpieczenia ponieważ jeśli to była Twoja wina to osoba poszkodowana dostanie claim injuries czyli odszkodowanie (takie prawo, że nawet jak masz tzw whiplash to możesz dostać ok 2000f odszkodowania), DL płaci za to, a potem Tobie odciąga w następnym roku ubezpieczenia. Ja mialam taka sytuacje tylko w Churchil i podniesli mi ubezpieczenie do 220f miesięcznie. Znalazłam nową ubezpieczalnie i mam ich gdzieś. Za każde spowodowanie wypadku płaci się dopiero po 1-szym roku od stłuczki.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez mlr » 20 paź 2010, 19:04 propsy

Dzięki wszystkim za wszystko. Jeszcze nic nie połapałem bo trochem zabiegany ale nie powinno być źle. Dzięki wielkie raz jeszcze

mlr
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączył: 3 sty 2009, 21:10
Reputacja: 1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE