Pytanie odnosnie HB

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 27 kwi 2011, 18:29 Pytanie odnosnie HB

z mezem wprowadzamy sie do 1 bedroom flat w ten piatek...chcielibysmy zlozyc podanie o HB. I chcialam zapytac Was czy jesli zlozymy ten wniosek to za jaki okres czasu zostana nam wyplacone pieniadze? Czy zwroca nam za ten pierwszy miesiac czesc (ten ktory teraz oplacilismy)
2 pyt: jestem w 36 tygodniu ciazy-czy to tez trzeba gdzies na tej aplikacji zaznaczyc?
umowa najmu jest na mojego meza i to on bedzie aplikowal o HB.
3:jesli nie mamy 5 kolejnych payslipow,bo maz zmienial prace- ma 3 z poprzedniej i dopiero 2 z nowej to co w tej sytuacji zrobic?
4: w podaniu jest pytanie "What is the Council Tax reference number?" skad moge go wziac?


Bardzo dziekuje jesli ktos bedzie w stanie udzielic mi odpowiedzi na te pytania.
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izap721 » 27 kwi 2011, 21:39 Re: Pytanie odnosnie HB

1.Pieniądze zaczną Wam wypłacać od daty złożenia wniosku,pod koniec będzie pytanie,czy chcecie,aby wypłacali Wam wstecz,jeśli dobrze uzasadnisz,mogą wypłacić.
2.W aplikacji jest rubryka,w której zaznaczasz,że jesteś w ciąży,potrzebne będzie zaświadczenie od GP.
3.Dać 5 kolejnych payslipów,nieważne jakich.
4.Council Tax reference number bierzesz z decyzji o płaceniu podatku z Twojego councilu,jeśli jeszcze nie masz,nic nie wpisujesz.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 28 kwi 2011, 06:24 Re: Pytanie odnosnie HB

Dziekuje!

Wniosek zamierzamy zlozyc we wtorek 2 maja-umowe mamy od 29.04 wiec w takim przypadku jak mozna to uzasadnic??

co do pytania odnosnie ciazy to nie moge znalezc w tym wniosku nic takiego (albo nie widze) ;/ gdzie to moze byc?
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izap721 » 28 kwi 2011, 16:08 Re: Pytanie odnosnie HB

Wymyśl jakiś sensowny powód,ja np napisałam,że dopiero co przyjechałam do tego kraju i nie wiedziałam,że mogę aplikować o HB.Było to w każdym razie dość dawno,nie wiem,czy teraz takie argumenty do nich przemawiają.
Skoro umowę macie od 24 kwietnia,to te kilka dni nie ma raczej znaczenia,u nas to były 3 miesiące.
Jeśli nie możesz znaleźć nic odnośnie ciąży to możliwe,że nie ma takiego pytania.
W takiej sytuacji,jak urodzisz dziecko,zanieść akt urodzenia i wystarczy.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 28 kwi 2011, 18:40 Re: Pytanie odnosnie HB

Ja bym tylko dodał jeden wyraz:
izap721 napisał(a):1.Pieniądze zaczną Wam wypłacać od daty złożenia kompletnego wniosku,(...)

Czyli nie liczą (przynajmniej nie liczyli kiedyś) czasu od dnia fizycznego złożenia, jeśli czegoś brakuje, a od czasu dostania przez nich ostatniego brakującego dokumentu. Zawsze się o coś doczepią :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez izap721 » 28 kwi 2011, 19:03 Re: Pytanie odnosnie HB

AdamBoltryk napisał(a):Ja bym tylko dodał jeden wyraz:
izap721 napisał(a):1.Pieniądze zaczną Wam wypłacać od daty złożenia kompletnego wniosku,(...)

Czyli nie liczą (przynajmniej nie liczyli kiedyś) czasu od dnia fizycznego złożenia, jeśli czegoś brakuje, a od czasu dostania przez nich ostatniego brakującego dokumentu. Zawsze się o coś doczepią :)

Pozdrawiam

Nieprawda,liczą od daty złożenia wniosku,wypłacają dopiero po otrzymaniu wszystkich niezbędnych dokumentów.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 29 kwi 2011, 08:22 Re: Pytanie odnosnie HB

Nie zarzucaj komuś kłamstwa. W moim przypadku (CHB) tak było. Masz inne dowiadczenia? super. Ja mam takie.

A co do pisania nieprawdy, to sama takową napisałaś:

izap721 napisał(a):1.Pieniądze zaczną Wam wypłacać od daty złożenia wniosku,(...)


co poprawiłaś dopiero w odpowiedzi na mój post:
izap721 napisał(a):wypłacają dopiero po otrzymaniu wszystkich niezbędnych dokumentów.

Chociaż to też nie tak do końca, bo po skompletowaniu wszystkich dokumentów dopiero jest wydawana decyzja na podstawie której zaczną wypłacać.
A to też trochę trwa.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez izap721 » 29 kwi 2011, 10:58 Re: Pytanie odnosnie HB

AdamBoltryk napisał(a):Nie zarzucaj komuś kłamstwa. W moim przypadku (CHB) tak było. Masz inne dowiadczenia? super. Ja mam takie.

A co do pisania nieprawdy, to sama takową napisałaś:

izap721 napisał(a):1.Pieniądze zaczną Wam wypłacać od daty złożenia wniosku,(...)


co poprawiłaś dopiero w odpowiedzi na mój post:
izap721 napisał(a):wypłacają dopiero po otrzymaniu wszystkich niezbędnych dokumentów.

Chociaż to też nie tak do końca, bo po skompletowaniu wszystkich dokumentów dopiero jest wydawana decyzja na podstawie której zaczną wypłacać.
A to też trochę trwa.

Pozdrawiam

Po pierwsze nikomu nie zarzucam kłamstwa.
Po drugie,czytaj ze zrozumieniem.

Nie mam zamiaru polemizować z Tobą na ten temat.
Tak czy inaczej,jeśli wniosek złożą 2 maja,to od tej daty naliczą im dofinansowanie.
Wiadomo,że jakiś czas to potrwa,bo w końcu mają swoje terminy,ale jeśli złożą wszystkie niezbędne dokumenty od razu,to nie będą długo czekali.
W każdym razie krócej niż na CHB czy CHTC,WTC.
A po trzecie co ma CHB(Child Benefit) do HB(Housing Benefit)?
No,chyba że to błąd ortograficzny :wink:
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Dalijka » 29 kwi 2011, 18:22 Re: Pytanie odnosnie HB

A my w srode dostalismy decyzje odnosnie HB po nowych wyliczeniach i uwaga przyznali nam 2F co dwa tyg :):):):) Co my zrobimy z taka kasa to ja nie wiem,za duzo jak na nas :-P Dobrze chociaz,ze na minusie nie jestesmy,bo i tak tez juz bywalo :-|
Daily
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK GENIUSZ,NIEKTÓRZY Z NAS SĄ TYLKO MNIEJ UPOŚLEDZENI NIŻ INNI.
Avatar użytkownika
Dalijka
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 44
Dołączyła: 4 gru 2010, 16:54
Reputacja: 27
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 29 kwi 2011, 19:11 Re: Pytanie odnosnie HB

izap721 napisał(a):.
Po drugie,czytaj ze zrozumieniem.

Ja rozumiem, co czytam. Ale Ty używasz słów których znaczenia nie znasz, a później są nieporozumienia.
izap721 napisał(a):Po pierwsze nikomu nie zarzucam kłamstwa.


Jeśli stwierdzenie:
izap721 napisał(a):Nieprawda,(...)

nie jest według Ciebie stwierdzeniem, że kłamię, to nie wiem co nim jest.

Dobra, jak dla mnie EOT. Pytanie z topiku dostało odpowiedź.

Pozdrawiam
PS. Uprzejmie dziękuję komukolwiek za zminusowanie mojej wypowiedzi :) Przejąłem się tym, że normalnie przez tydzień z domu nie wyjdę...

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez izap721 » 6 maja 2011, 11:19 Re: Pytanie odnosnie HB

No dobrze,to dla mnie też EOT,ale żeby nie wyszło,że nie znam znaczenia słów,muszę jeszcze i ja odpowiedzieć. :twisted:
Nieprawda – najlepsza riposta pod słońcem, przeciwieństwo prawdy, inaczej kłamstwo (ew. gówno prawda), choć niekoniecznie musi nim być. Zazwyczaj mówi się o niej: półprawda lub niecała prawda. Często zarzucana przez nauczycieli, rodziców lub kogokolwiek. Nieprawdą określa się wypowiedź, która nie jest dopasowana do oczekiwań odbiorców lub po prostu ktoś chce uniknąć jakichś konsekwencji. W dzisiejszych czasach nieprawda jest powszechnie wykorzystywana. W programie Rozmowy w toku, był odcinek, w którym Ewka i pewien mężczyzna przekonywali jakąś kobietę, że ciasto smakuje jak mydło. To także jest nieprawda.
Miłego dnia :wink:
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny
Góra
-3

KobietaPostNapisane przez myszka2010 » 10 maja 2011, 19:24 Re: Pytanie odnosnie HB

Chce zlozyc papiery o HB a mam na pokoju 2 osoby , myslicie ze moga to jakos sprawdzic?
Najlepszym przyjacielem jest ten,kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić,że wraca radość

myszka2010
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 12 kwi 2011, 10:18
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez anika m » 10 maja 2011, 21:25 Re: Pytanie odnosnie HB

mogá housing officer cie odwiedzi i sprawdzi twoją sytuację...

anika m
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Wiek: 42
Dołączyła: 22 mar 2011, 13:50
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 16 maja 2011, 08:38 Re: Pytanie odnosnie HB

Ja chcialam jeszcze zapytac czy z benefitow ktore wplywaja na konto mozna sciagac zalegle oplaty?
Tzn jesli przyjdzie mi HB to czy moga mi z niego zabrac pieniazki z konta na cos??
i czy benefity wplyna jesli mam -5f na karcie?

czekamy nadal na decyzje o HB i zastanawialam sie czy nie zmienic nr konta na ktory ma byc wyplacany...
Wlasnie przyszla nam karta do nowego konta..ale jesli bede chciala zmienic to jak ?
Wypelniac od nowa caly formularz czy tylko poprosic w recepcji o zmiane??
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 16 maja 2011, 09:10 Re: Pytanie odnosnie HB

Oczywiscie ze jesli masz debet to wplyna Ci pieniadze na konto, oczywiscie automatycznie zostanie odebrane te 5f ktore bylo na minusie. Jesli masz ustawiony direct debit na koncie to zostanie pobrane o ile bedziesz miala srodki na koncie, bez wzgledu na to czy to beda benefity czy Twoja wyplata czy jakiekolwiek inne pieniadze.

Co do zmiany numeru konta to o ile sie nie myle w calym tym formularzu byla jedna czy 2 kartki kotre trzeba bylo zostawic i wlasnie wypelnic i wyslac im w razie zmiany, aczkolwiek juz na 100% nie pamietam bo to juz dawno bylo. Najlepiej to jak masz mozliwosc to przejsc sie do nich albo zadzwonic i zapytac
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE

cron