Ubezpieczenie na życie

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez solak » 21 lip 2011, 23:59 Ubezpieczenie na życie

Witam!

Posiada ktoś z Was w UK ubezpieczenie na życie? Mam na myśli coś w stylu polskiego PZU. Jeśli tak to w jakich firmach macie, ile miesięcznie płacicie i co mniej więcej takowe ubezpieczenie zawiera.

solak
Raczkujący
 
 
Posty: 52
Wiek: 39
Dołączył: 4 sty 2011, 04:17
Reputacja: -5
Neutralny
Góra
-3

KobietaPostNapisane przez hanka78 » 22 lip 2011, 08:16 Re: Ubezpieczenie na życie

podobno go.wniane te ubezpieczenia sa tutaj! ja od 4 lat jaktu jestem mam ubez. w polsce w pzu. ale jak tam kto woli

hanka78
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączyła: 4 mar 2011, 16:32
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 22 lip 2011, 09:28 Re: Ubezpieczenie na życie

ja z zona mamy osobne polisy w BUPA, miesiecznie placimy ok £25 za kazda polise. nie pamietam dokladnie szczegolow, musze zerknac. ale glowna kwota ubezpieczenia (w przypadku smierci) to chyba £200k. mamy to ubezpieczenie z uwagi na mortgage i swoj wlasny psychiczny komfort.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez mamuska12345 » 29 sie 2011, 17:11 Re: Ubezpieczenie na życie

place 20.10 na m-ac na 100 tys w razie mojej lub mojego pana smierci i tez mam komfort psychiczny ,ze w razie co nie stoje z dupa w krzakach :grin:

mamuska12345
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączyła: 12 sie 2011, 17:47
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 31 sie 2011, 13:43 Re: Ubezpieczenie na życie

Oboje mamy ubezpieczenie na życie w Friends Provident. Płacimy razem około 23f/miesięcznie, także tragedi nie ma :wink: Nie odważyłabym się wziąć kredytu bez takiego ubezpiecznia :roll: Suma ubezpieczenia jest równa sumie kredytu, także możemy oboje spać spokojnie. Z resztą od utraty pracy, choroby i wypadku dla męża też mamy aaaaa i ubezpiecznie domu (contents) też wzieliśmy :wink:
Nie da się przewidzieć co się w życiu wydarzy...
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez solak » 13 wrz 2011, 15:11 Re: Ubezpieczenie na życie

a jakieś fundusze emerytalne polecacie? Moj pracodawca nie odprowadza skladek na emeryture.

solak
Raczkujący
 
 
Posty: 52
Wiek: 39
Dołączył: 4 sty 2011, 04:17
Reputacja: -5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez uffrim » 21 cze 2012, 23:08 Re: Ubezpieczenie na życie

Może trochę późno, ale lepiej późno niż wcale ;)
Jeśli chodzi o ubezpieczenia/fundusze emerytalne to porównując oferty firm w Polsce i w UK to taniej wychodzi zawrzeć taką umowę w Polsce, szczególnie przy tutejszych zarobkach.
Mam namiar na doradcę PZU Życie, gdyby ktoś był zainteresowany spotkaniem z nim to dajcie znać na PM mogę wysłać kontakt.

uffrim
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 21 cze 2012, 22:59
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 22 cze 2012, 12:09 Re: Ubezpieczenie na życie

uffrim, nie bardzo rozumiem co maja zarobki do ubezpieczenia na zycie? moglbys wytlumaczyc?
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez uffrim » 22 cze 2012, 14:13 Re: Ubezpieczenie na życie

Chodziło mi o ceny.
Ceny ubezpieczeń w Anglii w porównaniu z Polską są wyższe.
Pracując tutaj i zarabiając więcej niż w Polsce można mieć bardzo dobre ubezpieczenie, na wysoką sumę, za mniejsze pieniądze. Wszak nawet brzmi to inaczej - wydać kilkanaście/kilkadziesiąt funtów miesięcznie niż kilkaset złotych.

uffrim
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 21 cze 2012, 22:59
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 22 cze 2012, 14:18 Re: Ubezpieczenie na życie

Ale ubezpieczenie też dostaniesz w złotówkach które po przeliczeniu na tutejsze ma się nijak do tutejszych realiów.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez uffrim » 22 cze 2012, 14:51 Re: Ubezpieczenie na życie

AdamBoltryk, masz rację, aczkolwiek to też zależy od ubezpieczenia.
Ja może napisałem poprostu przez pryzmat tego co sam posiadam, jest to połączenie ubezpieczenia na życie z planem emerytalnym. No i kwestia tego że wiem że nie chce tutaj zostać do końca życia, więc zapewne to co będę otrzymywał będzie w polskich realiach ok.

Pozdrawiam

uffrim
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 21 cze 2012, 22:59
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 22 cze 2012, 15:19 Re: Ubezpieczenie na życie

AdamBoltryk napisał(a):Ale ubezpieczenie też dostaniesz w złotówkach które po przeliczeniu na tutejsze ma się nijak do tutejszych realiów.
trafna uwaga :D ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 22 cze 2012, 16:06 Re: Ubezpieczenie na życie

uffrim napisał(a):AdamBoltryk, masz rację, aczkolwiek to też zależy od ubezpieczenia.
Ja może napisałem poprostu przez pryzmat tego co sam posiadam, jest to połączenie ubezpieczenia na życie z planem emerytalnym. No i kwestia tego że wiem że nie chce tutaj zostać do końca życia, więc zapewne to co będę otrzymywał będzie w polskich realiach ok.

Pozdrawiam

Ubezpieczasz się na życie. Żyjesz (w tej chwili) tutaj.
Tfu. wypadek, (nie życzę)
Wypłata ubezpieczenia na wypadek śmierci
Rodzina musi zapłacić koszty pogrzebu TUTAJ.
Ewentualnie koszty transportu zwłok do kraju.

Nadal uważasz, ze wystarczy?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez uffrim » 25 cze 2012, 23:43 Re: Ubezpieczenie na życie

Nie twierdzę że ubezpieczenia tutaj są gorsze, a polskie lepsze. Nie o to mi chodziło.
Myśle że dobre ubezpieczenie to takie które najbardziej odpowiada danej osobie, jej sytuacji i warunkom.
Mi akutalnie odpowiada ubezpieczenie w pl i dlatego takie posiadam. Przede wszytkim dlatego że nie mam tutaj zobowiązań typu kredyt na dom itp. Poza tym jeśli coś mi się stanie to z ubezpieczenia skorzysta moja rodzina, która jest w PL, a dla nich dużo łatwiej będzie załatwić wszytko w języku polskim, niż gdzieś za granicą w jezyku którego nie znają. No i są oczywiście inne plusy, ale rozpisywał się nie będę ;)

Także myślę że wszystko zależy od tego kto czego potrzebuje i w jakiej jest sytuacji.

Ale jak widzę po moich znajomych, którzy w większości deklarują chęć "kiedyś tam " powrotu do kraju, to myślę że warto poznać oferte polskich ubezpieczeń i systemów emerytalnych.

O to mniej więcej mi chodziło.

Pozdrawiam

uffrim
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 21 cze 2012, 22:59
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DamianSzkutnicki » 28 cze 2012, 00:14 Re: Ubezpieczenie na życie

uffrim napisał(a):Nie twierdzę że ubezpieczenia tutaj są gorsze, a polskie lepsze. Nie o to mi chodziło.
Mi akutalnie odpowiada ubezpieczenie w pl i dlatego takie posiadam.
Ale jak widzę po moich znajomych, którzy w większości deklarują chęć "kiedyś tam " powrotu do kraju, to myślę że warto poznać oferte polskich ubezpieczeń i systemów emerytalnych.


Dziwne to co piszesz o polskich ubezpieczeniach...
Na codzień zajmuję się kredytami hipotecznymi i chociaż nie sprzedaję ubezpieczeń na życie, to widzę jakie polisy w PL i w UK mają moi klienci.

Mówiąc w skrócie ubezpieczenia brytyjskie są od 6 do 10 razy tańsze.
Już wyjaśniam na przykładzie:
Ubezpieczenie na życie - czyli osobiste AutoCasco
Moja zona i dzieci zostały w Polsce, ja mieszkam tutaj, często latam lub jeżdżę do Polski.
Pomyślałem, przed wyjazdem, że gdyby mój samolot nie wylądował rodzina miałaby ciężko. Kupiłem w Polsce polisę na 200 tys zł, kosztowało mnie to 200 zł miesięcznie.
Po przyjeździe do UK okazało się, że za 26 funtów mogę mieć ubezpieczenie na 200 tys GBP.
Myślę, że w razie nieszczęścia moja żona poradzi sobie z wymianą takiej kwoty na złotówki :) W moim przypadku ubezpieczenie jest 7.5 raza tańsze niż w PL

Czy jest jakaś różnica? Tak - w polskiej polisie miałem masę ograniczeń typu: nie odpowiadamy za wypadek w tanich liniach lotniczych, nie odpowiadamy za wypadek przy pracy za granicą. Ubezpieczyciel brytyjski wypłaca odszkodowanie nawet w przypadku samobójstwa.

Emerytura
W Polsce często ubepieczenia łączone są z programami inwestycyjnymi/emerytalnymi.
Nie jest to korzystne, bo nigdy nie wiesz jaka część Twojej składki to koszt ubezpieczenia a jaka jest inwestowana. Jeśli ktoś potrzebuje takiego produktu powinien poszukać firmy, która zajmuje się wyłącznie inwestowaniem.
Osobiście nie ufam funduszom inwestycyjnym ani polskim ani angielskim - te bezpieczne mało zarabiają a te lepiej zarabiające informują, że równie dobrze można u nich wszystko stracić. Ja wolę kupić mieszkanie na kredyt we Wrocławiu i je wynająć. Z czynszów spłaci mi się kredyt, a za 20 lat to będzie moja prywatna emerytura.

DamianSzkutnicki
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 48
Dołączył: 27 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Londyn, Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE