Przybywam w poniedziałek i

Przedstaw się innym użytkownikom naszego forum i napisz jak do nas trafiłaś/eś.

MężczyznaPostNapisane przez carter » 6 lip 2012, 15:05 Przybywam w poniedziałek i

Witam,
Mam na imię Kamil, w poniedziałek wieczorem mam lot do Birmingham, szukam pracy wakacyjnej, ale najpierw muszę mieć gdzie przespać.
Czy może ktoś napisać gdzie warto szukać pokoju? Albo da jakieś wskazówki które dzielnice omijać, albo na co zwracać uwagę? Czy lepiej na skraju miasta, czy w centrum? Co prawda studiuję elektronikę i mam uprawnienia elektryczne, ale nie sądzę żebym mógł znaleźć coś w zawodzie więc pewnie jakaś praca przy produkcji albo fizyczna. Dobrze mówię po angielsku.

Pozdrawiam

carter
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 6 lip 2012, 15:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez adamskibham » 6 lip 2012, 16:31 Re: Przybywam w poniedziałek i

carter, z kad z polski jestes??

adamskibham
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączył: 16 cze 2012, 14:08
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez carter » 6 lip 2012, 16:56 Re: Przybywam w poniedziałek i

Z Albigowej, w okolicach Rzeszowa, od 3 lat studiuje w Krakowie.

carter
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 6 lip 2012, 15:03
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 6 lip 2012, 20:44 Re: Przybywam w poniedziałek i

Hej Kamil. Radzę Ci unikać takich dzielnic jak West Bromwich Handsworth Sparkhill Sparkbrook Small Heath Balsall Heath Lozells Newtown Saltley itp tam mieszka najwięcej Pakustańców Hindusów i Murzynów itp. Myślę, że najlepiej poszukaj pokoju w dzielnicach tj Erdington Sutton Coldfield Sheldon Acocks Green Yardley. Jeśli codzi o pracę to napisz CV po angielsku i może uda Ci się znaleźć coś w zawodzie. Pozdrawiam i powodzenia. Jakbyś miał jakieś pytania to chętnie pomogę.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez carter » 6 lip 2012, 20:51 Re: Przybywam w poniedziałek i

Wow, to miłe spotkać się z dobrą radą Polaków za granicą, dwa lata z rzędu bywałem w Niemczech i tam Polacy sobie nijak nie pomagają, wręcz przeciwnie, chociaż może to dlatego że byłem na wyspie, a miejscowości turystyczne są specyficzne. Znalazłem ciekawą ofertę właśnie na Newtown, i wydawała mi się dobra bo chyba jak się mieszka bliska centrum to większe możliwości jeśli chodzi o pracę. Problem w tym że w poniedziałek wylatuje i muszę już mieć coś zaklepane. Jeszcze raz serdeczne dzięki, na razie mało kto odpisuje na moje zapytania z ogłoszeń, może dlatego że podają telefon a ja mejle pisze,

Dodano: -- 6 lip 2012, 22:58 --

Sorry za double post, ale dlaczego w ogłoszeniach czasami Erdington jest na północnym wschodzie a czasami na południowym zachodzie? Wiem że są dwa, B23 i B24 ale czy one nie są koło siebie?

carter
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 6 lip 2012, 15:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez PavloKr » 6 lip 2012, 22:19 Re: Przybywam w poniedziałek i

Erdinkton znośna okolica, unikaj jeszcze Soho, tam jest ogólnie śmietnik. Na West Bromie przeważają polacy, są tego plusy i minusy. Uważaj też na cyganów, większość ich głównie wynajmuje pokoje domy, nawet się tam nie pchaj..:)

PavloKr
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 8 sty 2012, 18:41
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez papuzkaara » 6 lip 2012, 23:01 Re: Przybywam w poniedziałek i

A dlaczego ma niby unikac West Brom? mieszkam tu od 5 lat, w bardzo cichej, spokojnej okolicy. West Bromwich to nie tylko okolica zegara i King Square. Wczesniej 3 lata mieszkalam na erdingtonie i tam nie ma rewelki.
Czasem trzeba powiedziec Nie , Aby uslyszec wielkie TAK

papuzkaara
Raczkujący
 
 
Posty: 90
Wiek: 39
Dołączyła: 21 sty 2009, 09:37
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 7 lip 2012, 09:47 Re: Przybywam w poniedziałek i

B23 i B24 to prawie to samo. Erdington to bardziej B24, a Stockland Green to B23, ale obie dzielnie są ok. Radzę uważać Ci na domy gdzie mieszka dużo ludzi, przeważnie jest taniej, ale kłopotów co nie miara. Nieuczciwych ludzi jest tu naprawdę wiele więc bądź czujny. Pozdrawiam
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez carter » 7 lip 2012, 14:48 Re: Przybywam w poniedziałek i

Mam już nagrany pokój na Minstead Rd, polećcie jeszcze jak niezbyt drogo dostać się tam z lotniska? Na megabus nie widze opcji z lotniska do centrum, a linie miejskie?

carter
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 6 lip 2012, 15:03
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pandora99 » 7 lip 2012, 15:00 Re: Przybywam w poniedziałek i

Do centrum pociągiem bądź autobusem( 900 -40 min), ale zależy o jakiej porze przylatujesz.
Avatar użytkownika
pandora99
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączyła: 6 sty 2012, 21:02
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez carter » 7 lip 2012, 15:01 Re: Przybywam w poniedziałek i

lądowanie 21:40

carter
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 6 lip 2012, 15:03
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pandora99 » 7 lip 2012, 15:07 Re: Przybywam w poniedziałek i

Czyli załapiesz się na pociąg jak i autobus, bo jeżdżą tak do 12 w nocy. Ale jak trafić na
Minstead Rd to nie mam pojęcia. Sprawdź sobie połączenia autobusowe na
http://nxbus.co.uk/west-midlands/
Avatar użytkownika
pandora99
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączyła: 6 sty 2012, 21:02
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez carter » 7 lip 2012, 15:16 Re: Przybywam w poniedziałek i

Dzięki, bilet kupie w jakimś automacie albo w autobusie? I jak to jest z tą kolejką na lotnisku? Powinienem w nią wsiąść żeby potem w autobus czy nie?

carter
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 6 lip 2012, 15:03
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pandora99 » 7 lip 2012, 15:43 Re: Przybywam w poniedziałek i

Bilet kupisz w autobusie. I wydaje mi się że od razu jak wyjdziesz z terminalu zobaczysz przystanek.
Avatar użytkownika
pandora99
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączyła: 6 sty 2012, 21:02
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez godziogodzio » 7 lip 2012, 20:10 Re: Przybywam w poniedziałek i

Kup sobie daysaver - bilet jednodniowy, na niego skorzystasz z autobusu 900 z lotniska do centrum Birmingham, a z centrum mozesz jechac 67 lub 65 i wysiasc na Salford Circus ( okolo 15 minut jazdy)Stamtad na Mnstead Rd jest kilka minut drogi pieszo.

godziogodzio
Raczkujący
 
 
Posty: 67
Dołączył: 16 kwi 2012, 20:23
Reputacja: -9
Wyśmiewca

Następna strona

Powrót do PRZEDSTAW SIĘ