Szachy

Rozmowy dotyczące różnych dziedzin sportowych, meczy, drużyn , spotkań sportowych

KobietaPostNapisane przez Ancia28 » 3 lip 2014, 20:25 Szachy

Witam!!! Czy ktoś sie orientuje czy w birmingham są jakieś kluby szachistów ? Moze ktoś lubi grać i szuka kompana (poziom średnio zaawansowany) ?

Ancia28
Raczkujący
 
 
Posty: 75
Wiek: 44
Dołączyła: 28 gru 2007, 20:47
Lokalizacja: Birmingham/Castle Vale
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 5 lip 2014, 17:06 Re: Szachy

cześć, myślę że najbliżej masz:
sutton coldfield chess club
Minworth social club
Robinsons Way
B76 9BB
www.suttonchess.org.uk
spotkania w poniedziałki o 19:00 czasami jeszcze tam gram ale rzadko bo wprowadzili mi zmianowy system pracy i w dodatku przeprowadziłem się na Wednesbury.
Na stronie English Chess Federation w zakładce "calendars" możesz znaleźć informacje o turniejach z linkami do organizatorów np:
12-13 Jul 6th Worcestershire Open Chess Congress być może się tam wybiorę ale nie podjąłem jeszcze decyzji jak zwykle zawsze na ostatnią chwilę.
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ancia28 » 6 lip 2014, 07:00 Re: Szachy

Dzięki za info a wiesz moze czy osoba bez angielskiego da sobie radę sam w tym clubie bo chciał by se pograć w szachy. Czy jest jakieś wpisowe?

Ancia28
Raczkujący
 
 
Posty: 75
Wiek: 44
Dołączyła: 28 gru 2007, 20:47
Lokalizacja: Birmingham/Castle Vale
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 6 lip 2014, 11:45 Re: Szachy

Rozmowy? Przy szachach?
Pierwsze słyszę :D

Pozdrawiam
PS. Da sobie radę i będzie to dodatkowy bodzieć do biernej/aktywnej nauki języka

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Ancia28 » 6 lip 2014, 20:36 Re: Szachy

Przy szachach moze i nie ale za nim do nich dojdzie musi zagadac co i jak, gdzie z kim itd., a co do aktywnej nauki angielskiego to akurat od mojego teścia w wieku 65 lat już nie wymagam :-)
P.s dziękuje ci AdamBoltryk za bierny/aktywny udział w temacie i za udzieloną mi pomoc pozdrawiam

Ancia28
Raczkujący
 
 
Posty: 75
Wiek: 44
Dołączyła: 28 gru 2007, 20:47
Lokalizacja: Birmingham/Castle Vale
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 7 lip 2014, 22:58 Re: Szachy

Liga Birmingham startuje we wrześniu i wtedy z reguły kluby pobierają wpisowe. Przynajmniej tak jest w klubie sutton coldfield. Rok temu było 40L/rok ile będzie w tym roku jeszcze nie wiem.
Ale można przychodzić pograć bez zapisywania się do klubu tylko, że wtedy nie zarejestrują go jako zawodnika i nie będzie mógł grać dla żadnej z drużyn. Pierwszy raz teściu może się zabrać ze mną (niestety dopiero początkiem września) jak raz zobaczy jak klub funkcjonuje to spokojnie sobie poradzi nawet bez znajomości języka. W klubie jest jeszcze Marek. Jest synem polskich powojennych emigrantów mówi po polsku i bywa częściej w klubie.
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ancia28 » 8 lip 2014, 16:07 Re: Szachy

O to super to proszę daj znać kiedy będziesz w tym klubie to podrzucę teścia to sie pierwszy raz ogarnie w klubie z tobą to wtedy go pewnie zapisze do tej ligi on już grał w pl w lidze. Pozdr

Ancia28
Raczkujący
 
 
Posty: 75
Wiek: 44
Dołączyła: 28 gru 2007, 20:47
Lokalizacja: Birmingham/Castle Vale
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 9 lip 2014, 23:01 Re: Szachy

Ok Ancia, będę pamiętał. wyślę Ci wiadomość na priv. jak już będę wiedział dokładnie kiedy tam pojadę.
pozdr
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Fiodor » 5 wrz 2014, 15:56 Re: Szachy

W sumie ja bylbym chetny pograc, ale jestem bardziej na tym poziomie poczatkujacym.....
Z lewej ręki zabijam, a prawej ręki sam się boje.
Avatar użytkownika
Fiodor
Rozeznany
 
 
Posty: 101
Dołączył: 6 sie 2012, 00:06
Reputacja: 6
Neutralny


Powrót do SPORT