Skydive - skoki spadochronowe

Rozmowy dotyczące różnych dziedzin sportowych, meczy, drużyn , spotkań sportowych

MężczyznaPostNapisane przez Tomk » 21 wrz 2009, 18:58 Skydive - skoki spadochronowe

Witam wszystkich,

Czy kto kolwiek orientuje sie czy w Birmingham organizowane sa lekcje skoku na spadochronie? Interesuje mnie AFF Level 1-8.

Serdecznie pozdrawiam i czekam na jakies info...

T.
Avatar użytkownika
Tomk
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 11 cze 2008, 19:29
Lokalizacja: Bristol/Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 22 wrz 2009, 06:45 Re: Skydive - skoki spadochronowe

jest niewielki aeroklub na A41 troche na poludnie od Whitchurch. wiem ze organizuja kursy w ogole. zgugluj sobie i zapytaj o ten poziom

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Tomk » 22 wrz 2009, 08:13 Re: Skydive - skoki spadochronowe

Hej,

Dzieki za odpowiedz... Bede musial sprawdzic jak o tym nie wiedzialem... Znalazlem pare innych jednak myslalem ze moze ktos czynnie uprawia tez sport i bedzie mogl sie podzielic swoimi doswiadczeniami...

Serdecznie pozdrawiam,
T.
Avatar użytkownika
Tomk
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 11 cze 2008, 19:29
Lokalizacja: Bristol/Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 22 wrz 2009, 21:27 Re: Skydive - skoki spadochronowe

ja to bym chetnie pouprawial ale .................................... zona mi nie pozwala :-)

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Tomk » 22 wrz 2009, 21:55 Re: Skydive - skoki spadochronowe

haha rozumiem... Wiem o czym mowisz... Ja staram sie pokazac dobre strony tego wszystkiego i jak narazie sie udaje...

Tak czy inaczej dzieki i jak cos to zawsze mozesz sie przylaczyc...

T.
Avatar użytkownika
Tomk
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 11 cze 2008, 19:29
Lokalizacja: Bristol/Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 23 wrz 2009, 06:27 Re: Skydive - skoki spadochronowe

Hej

Wejdz do nas na grupe .... z tego co wiem to kts sie tym bawi.


http://www.grupa303.jak.pl/
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Tomk » 23 wrz 2009, 08:41 Re: Skydive - skoki spadochronowe

Dzieki Marcin. Na pewno skorzystam i mam nadzieje ze znajde kogos kto juz to robi... Oj juz bym chcial polatac...

T.
Avatar użytkownika
Tomk
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 11 cze 2008, 19:29
Lokalizacja: Bristol/Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 23 wrz 2009, 09:57 Re: Skydive - skoki spadochronowe

ja znam w polsce ojca i syna, którzy są w tym zakochani, z ojcem pracowałem 12 lat w jednej firmie. wiem, że do dziś latają.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez testowy » 23 wrz 2009, 11:19 Re: Skydive - skoki spadochronowe

w Pl skakałem, na pd47 i D1,
ale to stare dzieje i raczej działalność poboczna,
latałem w aeroklubie, samoloty i przede wszystkim szybowce,
te ostatnie to moim skromnym zdaniem największa frajda,
tu w UK interesowałem się czy by nie wstąpić w szeregi jakiegoś flight clubu,
niestety szybownictwo ze względu na pogodę to niezbyt trafiony pomysł,
chyba, że wyjazdy do Afryki, Australii albo choć do Europy,
jak już to raczej samoloty,
ale kurcze trochę droga impreza,
w Cosford przy bazie RAF jest jeden klub,
ode mnie rzut beretem,
a tak w ogóle to możesz znaleźć trochę info na początek na:
http://www.royalaeroclub.org/raechome.htm
pozdro
All tragedies are finished by death; all comedies are ended by a marriage (Bayron).
Avatar użytkownika
testowy
Zaangażowany
 
 
Posty: 1028
Dołączył: 28 wrz 2008, 16:21
Lokalizacja: i owszem, głównie w soboty
Reputacja: 78
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Tomk » 23 wrz 2009, 12:23 Re: Skydive - skoki spadochronowe

Dzieki. Dobry punkt startowy... Zobaczymy co uda sie znalezc dalej...

T.
Avatar użytkownika
Tomk
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 11 cze 2008, 19:29
Lokalizacja: Bristol/Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 28 wrz 2009, 21:19 Re: Skydive - skoki spadochronowe

tomek ja odnowilam znajomsc z czlowiekim ktory to robi. chcemy sie tam wybrac w pare osob w najblizszym czasie. dam znac i namiar

nie dlugo napisze


ok juz wszytko wiem

http://www.skydive.co.uk/

skok £200 plus £100 za film (30 minut szkolenia)

kurs to cena okolo 1500 w tym 8 skokow- szczegoly na stronie

ja sie wybieram na pewno, i wiem ze nie bede w tym sama, wiec zawsze mozemy sie umowic
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Tomk » 28 wrz 2009, 21:45 Re: Skydive - skoki spadochronowe

Hej Dorota,

O tym to wlasnie wiem... To jest AFF level 8 je\eli mowimy o 1500... Myslalem moze ze jest cos bliej bo po ukonczeniu nie certyfikatu bym chcial dalej kontynuowac ale nie koniecznie dojezdzajac 50 mil... Ja jak najbardziej sie pisze... Daj znac kiedy bo ja juz chcialem to robic sam w nadchodzacych dniach... Jednak w grupie razniej... Czekam na info i do skokowych wrazen haha...

T.
Avatar użytkownika
Tomk
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 11 cze 2008, 19:29
Lokalizacja: Bristol/Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 29 wrz 2009, 07:43 Re: Skydive - skoki spadochronowe

dorotajab napisał(a):skok £200 plus £100 za film (30 minut szkolenia)

kurs to cena okolo 1500 w tym 8 skokow- szczegoly na stronie


rozumiem ze jak chce sobie raz na jakis czas skoczyc musze miec ten kurs tak? chetnie bym sie pisal "wyskoczyc" gdzies... dajcie znac kiedy sie wybieracie a moze sie z Wami zabiore... tylko potrzebuje troche wiecej szczegolow :)

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Tomk » 29 wrz 2009, 08:27 Re: Skydive - skoki spadochronowe

Hej,

Dla poczatkujacych pozostaje tylko skok w tamdemie... Nawet dla ludzi ktorzy sa w czasie treningu i robia kolejne levele nie ma mozliwosci skokow calkowicie samemu, tzn. skaczesz juz z wlasnym spadochronem ale trenerzy skacza z Toba i instruuja Cie co i jak... Dopiero po skonczeniu AFF Level 8 i otrzymaniu certifikatu bedziesz mial mozliwosc na skok calkowicie sam... Wiec jezeli interesuje Cie tylko jeden skok to skocz w tandemie... Adrenalina gwarantowana a nie musisz przechodzic przez szkolke ani placic 1500 funtow...

Poczszegolne levele i ich cena sa wyszczegolnione pod tym linkiem...

http://www.skydive.co.uk/res_website.as ... fullcourse

Przeczytaj, pomysl i dolacz do nas...

Serdecznie pozdrawiam.

T.
Avatar użytkownika
Tomk
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 11 cze 2008, 19:29
Lokalizacja: Bristol/Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 30 wrz 2009, 07:25 Re: Skydive - skoki spadochronowe

no jestem zdecydowany ale na skok sam :) kiedy sie tam wybieracie? albo spotykacie bo chcialbym o tym pogadac np jak dlugo trwa robienie tego kursu i czy jest dozywotni? weiem tylko ze ubezpieczenie trzeba wykupywac raz na rok a tak poza tym? trzeba miec wlasny spadachron?

dzieki i pozdro...
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

Następna strona

Powrót do SPORT