latamy na paralotniach

Rozmowy dotyczące różnych dziedzin sportowych, meczy, drużyn , spotkań sportowych

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 22 lut 2007, 20:49 latamy na paralotniach

razem z kolega chcemy wyszkolic sie do klasy na paralotniach. niestety nasza wioska nie dysponuje odpowiednimi gorkami i chcemy to zrobic albo w snowdonii albo w breacon & beacon. oba miejsca to okolo 1h w jedna strone. koszt kursu to okolo 600 funtow + dojazdy. rozmawialem z instruktorem i istnieje mozliwosc szkolenia w weekendy. (alternatywne rozwiazanie to jakies 6 dni, kurs w tygodniu). pozniejszy zakup skrzydla i uprzezy to okolo 1500 funtow, dodatkowo mozna kupowac inne zabawki jak Ge Pe eSy wiec koszta rosna...

wiec

na poczatek potrzeba okolo 2100 funtow. czy to duzo czy malo?! moim zdaniem warto zacisnac pasa, bo wrazenia sa nie do opisania. a dlaczego pisze... jesli utworzylibysmy grupe 4 lub 5 osobowa to mozemy cos utargowac z ceny szkolenia. chcemy zaczac latanie gdzies pod koniec maja. ktos chetny?! no dziewczyny nie ma co sie bac :mrgreen:
Ostatnio edytowano 28 lip 2007, 00:15 przez vanwaestel, łącznie edytowano 1 raz

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 22 lut 2007, 23:30 Re: latamy na paralotniach

Van.............po czerwcu (wakacje za oceanem) ja by sie pisal na cos takiego. Chcialem isc na kurs pilota szybowca ale nie znalazlem chetnych a przeciez trzeba sie zabic jakos ciekawie a nie na jakis glupi zawal umrzec.........................
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 22 lut 2007, 23:56 Re: latamy na paralotniach

ja tez ja tez


jak zginac to z klasa i pustym portfelem zeby sie wnuki nie bily o spadek
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 23 lut 2007, 06:41 Re: latamy na paralotniach

jesli chodzi o szybowce to sluze rada- mam zrobionego pilota III klasy. gdzies juz pisalem o szybowcach na forum... potrzebne lotnisko, sprzet o wiele drozszy i przepisy bardziej rygorystyczne. a tutaj mamy wolna reke! sprzet w samolot i alpy albo pireneje

miesiac nie robi az tak duzej roznicy, dla mnie wazne zeby zrobic kurs przed wakacjami, bo we wrzesniu chcialbym we wloszech albo turcji polatac- przepiekne krajobrazy, wino i kobiety :cool:

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 23 lut 2007, 10:01 Re: latamy na paralotniach

trzeba bylo od razu powiedziec ze chodzi o podrywanie kociakow ........ :mrgreen:
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 23 lut 2007, 12:34 Re: latamy na paralotniach

jak kto woli. cel uswieca srodki- jakos staram sie was zachecic, wiec kazdy sposob dobry. nie musze pisac ze przede wszystkim robicie to dla SIEBIE

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 24 lut 2007, 13:11 Re: latamy na paralotniach

panie vanweastel wpiszta mnie wacpan na liste . Ja na bank sie lapie
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 18 mar 2007, 14:14 Re: latamy na paralotniach

no porozmawialem sobie troszke i wyglada to tak:

pelny kurs paralotniowy sklada sie z dwoch etapow EP i CP. EP elementary pilot to okolo 4 dni szkolenia. otrzymujemy na koniec licencje i mozemy latac pod okiem instruktora i w klubie gdzie robilismy licencje. drugi etap to CP club pilot. szkolenie to okolo 6 dni. na koniec zdajemy panstwowy egzamin i licencja uprawnia nas do latania w calej europie. i takie rozwiazanie jest najlepsze (jedyne). jesli chodzi o koszt szkolenie to niestety ceny w tym roku sa ciut wyzsze i calosc kursu to okolo 1200 funtow. w sklad ceny wchodzi ubezpieczenie i czlonkowstwo w bhpa 77 funtow. koszt 1 etapu okolo 400, drugiego etapu okolo 600 i oplaty egaminacyjne. dlaczego pisze okolo... znalazlem blisko 20 szkol w odleglosci do 2h jazdy samochodem (snowdonia, brecon & beacon, peak district) z czego wybralem 7 najlepszych (najtanszych). szkoly oferuja pelny kurs + osprzet za jedyne 2999 funtow. na koniec zostajemy z pelna licencja i nowym sprzetem. ja wybieram doroge kursu oddzielnie i zakupienie uzywanego sprzetu. przy czym uzywany sprzet mozna kupic juz kolo 800 funtow. nalot na skrzydle jest zroznicowany ale widzialem ogloszenia np. 950 skrzydlo, ktore ma 10h nalotu (komus sie nie spodobalo), gdzie nowe kosztuje 2200 funtow. mozna znalesc okazje, wiec trzeba szukac.

w chwili obecnej staram sie wynegocjowac dobra cene na kurs paralotniowy z instruktorem z coventry (pol godziny drogi). minimum osob to 3 ale nie wiecej niz 5 dla zorganizowania grupy. chcialbym podjac szkolenie w weekendy. jak rozmawialismy, chyba wszystkim pasuje. i termin to koniec maja - poczatek czerwca. jesli pojdzie wszystko sprawnie to uda sie skonczyc kurs w 5 weekendow.

mam nadzieje ze nie przestraszyly was ceny. zapewniam ze kiedy zalozycie skrzydlo to juz go nie bedziecie chcieli zdjac... albo ze strachem w oczach powiecie ze nigdy wiecej nie wsiadziecie. sa tylko dwa rozwiazania. trzymam kciuki i jak cos wiecej wypytam to napisze.

jesli mozecie to podajcie daty kiedy chcielibyscie zaczac sie szkolic. przypominam, ze im lepiej sie zorganizujemy tym szybciej wsiadzemy na wlasne glajty...

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 20 mar 2007, 10:33 Re: latamy na paralotniach

ja sie dostosuje . Tylko zeby nam za nbardz z siatkówka nie kolidowalo . Praca to drugozedna sprawa .


pozadro i pogadamy w czwartek
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 20 mar 2007, 15:42 Re: latamy na paralotniach

a mozna najpierw odbyc jakis lot probny z instruktorem? nie chcialbym sie przekonac ze to nie dla mnie po zaplaceniu za kurs........

aaaaaaa.............tak jak mowilem wczesniej........ja chetnie ale dopiero po powrocie z Meksyku czyli od ostatniego weekendu czerwca...
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 20 mar 2007, 17:42 Re: latamy na paralotniach

kazda szkola oferuje loty probne... cena to okolo 50-70 funtow. lecimy w tandemie z instruktorem, wiec mozna bez problemu sprobowac.

bedzie trzeba odpuscic siatke na jakies 4 tygodnie... przynajmniej te spotkania w niedziele ale zawsze zostaje czwartek do wypocenia :mrgreen:

Radek, jeszcze jedno! jak to nie dla ciebie?!? wykruszasz sie... no no za wczesnie na to. dochodza mnie sluchy, ze moze bedziemy miec dziewczyne w naszej szkolce latania, moze uda sie dzieki niej duza znizke zalatwic :mrgreen: pozdrowienia dla odwaznej amatorki paralotnictwa

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 21 mar 2007, 10:09 Re: latamy na paralotniach

Ja jak zwykle . Jak sobie mozna zrobic krzywde to sie pisze. Ale szkoda tej siatkówki . Moze spróbujemy ustalic te niedzielne spotkania na inny termin. Albo mozemy napasc tych kolesi co w wtorek piatek trenuja i im kulasy polamac. ::):):)): wtedy sie do grupy wciagniemy.

Co do paralotniarstwa mnie to grzeje jaki termin. Ale jednak ja bylbym za opcja zeby wziasc te pare dni urlopu polaczyc z weekendem i zrobic kurs w jednej sesji. To bedzie szybciej taniej i przyjemniej bo zawsze bedzie to tygodniowa przygoda. Van pomysl, na pewno kazdy z nasma te pare dni urlopu w zapasie. ( ja trzymam na slub siostry, ale jak latanie wchodzi w gre to slub niewazny) .


Do czwartku chlopaki
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 21 mar 2007, 16:20 Re: latamy na paralotniach

mi tez opcja calego tygodnia bardziej odpowiada... urlopik w gorach i pelna licencja. to potrzebujemy jeszcze minimum jednej osoby bo zaczynaja szkolic od 3 osob. i jesli taka opcja wchodzi w rachube to mamy dowolnosc szkoly- znalazlem sympatyczna na polnocy snowdonii i bardzo przystepne ceny http://www.d-f-c.co.uk/course.htm

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 21 mar 2007, 18:22 Re: latamy na paralotniach

Ktoś coś może słyszał o kursie spadochronowym?

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 21 mar 2007, 18:25 Re: latamy na paralotniach

odsylam do strony http://www.bpa.org.uk/ ja tak znalazlem wszystkie informacje o paralotniarstwie w uk

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

Powrót do SPORT