słowa

Miłość, przyjaźń, nienawiść. Tutaj możesz wyrazić swoje emocje, napisać co czujesz....

KobietaPostNapisane przez Kaczuszka » 6 sie 2007, 09:16 słowa

Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu. Pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego, co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Jeżeli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie. Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę jakakolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach, świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przysłania prawdziwej cnoty, wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu. Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wielkiej oschłości jest ona wieczna jak trawa. Przyjmuj pogodnie to, co lata przynoszą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha, by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności. Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa masz prawo być tutaj i czy to jest dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki, jaki być powinien. Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek sądzisz o jego istnieniu i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twoje pragnienia: w zgiełku ulicznym, zamęcie życia, zachowaj pokój ze swoją duszą. Z całym tym zakłamaniem, znojem i rozwianymi nadziejami ciągle jeszcze ten świat jest piękny. Bądź uważny. Staraj się być szczęśliwy.
------
http://www.awstudio.az.pl/cru/dita.gif
- Puchatku...?
- Tak, Prosiaczku?
- Nic - rzekł Prosiaczek, biorąc Puchatka za łapkę.
- Chciałem się tylko upewnić, że jesteś...
Avatar użytkownika
Kaczuszka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 416
Wiek: 42
Dołączyła: 10 lut 2007, 21:23
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez pingwinek1986 » 6 sie 2007, 11:20 Re: słowa

i oby do wszystkich to dotarło :roza: :roza:

pingwinek1986
Początkujący
 
 
Posty: 23
Wiek: 38
Dołączył: 28 cze 2007, 09:41
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez wisnia22 » 6 sie 2007, 12:29 Re: słowa

fajne kaczuszka :smile:

szkoda tylko ze tak malo ludzi stara sie postepowac w ten sposob :neutral:

wisnia22
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Wiek: 39
Dołączyła: 17 lip 2007, 09:10
Lokalizacja: Lublin
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Łazęga » 6 sie 2007, 16:28 Re: słowa

Zapomialas dodac Kaczuszko, ze to Dezyderata Maxa Ehrmanna.

Łazęga
Początkujący
 
 
Posty: 22
Wiek: 41
Dołączył: 1 cze 2007, 16:40
Lokalizacja: City Road
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez oXide » 6 sie 2007, 16:55 Re: słowa

:( . I utopiłem się w tych słowach.
Avatar użytkownika
oXide
Stały Bywalec
 
 
Posty: 379
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2007, 23:02
Lokalizacja: Wroclaw
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Sarkis » 6 sie 2007, 18:12 Re: słowa

Madre to to i nawet jest, ale brzmi jak kolejny lancuszek, ktory znajdujemy w swojej skrzynce pocztowej. Brakuje jeszcze tylko dopisac: Wyslij tego maila do wszystkich swoich przyjaciol, jesli nie wyslesz do nikogo to niech pieklo Ciebie pochlonie :twisted:
Avatar użytkownika
Sarkis
Początkujący
 
 
Posty: 45
Wiek: 42
Dołączył: 15 paź 2006, 14:35
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Jolly » 6 sie 2007, 18:21 Re: słowa

Kaczuszka napisał(a):Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu. Pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego, co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Jeżeli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie. Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę jakakolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach, świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przysłania prawdziwej cnoty, wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu. Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wielkiej oschłości jest ona wieczna jak trawa. Przyjmuj pogodnie to, co lata przynoszą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha, by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności. Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa masz prawo być tutaj i czy to jest dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki, jaki być powinien. Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek sądzisz o jego istnieniu i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twoje pragnienia: w zgiełku ulicznym, zamęcie życia, zachowaj pokój ze swoją duszą. Z całym tym zakłamaniem, znojem i rozwianymi nadziejami ciągle jeszcze ten świat jest piękny. Bądź uważny. Staraj się być szczęśliwy.


Deziderata przekaz wlasciwy (WWO) :wink:
Avatar użytkownika
Jolly
Stały Bywalec
 
 
Posty: 528
Wiek: 39
Dołączył: 3 cze 2007, 00:11
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kaczuszka » 6 sie 2007, 19:03 Re: słowa

Desiderata of Happiness

:wink:

"Tego zbawić możem,
kto zawsze stara się ze wszystkich sił" :wink:
------
http://www.awstudio.az.pl/cru/dita.gif
- Puchatku...?
- Tak, Prosiaczku?
- Nic - rzekł Prosiaczek, biorąc Puchatka za łapkę.
- Chciałem się tylko upewnić, że jesteś...
Avatar użytkownika
Kaczuszka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 416
Wiek: 42
Dołączyła: 10 lut 2007, 21:23
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jack26erdington » 6 sie 2007, 19:45 Re: słowa

Niech mnie ktos przytuli!!! Puchatek mial prosiaczka.I tak jakos inaczej.A ja Prosiaczek nawet nie mam kogo zapytac by sie upewnic czy ktos jest... :sad:

jack26erdington
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 44
Dołączył: 23 lut 2007, 21:14
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anka » 6 sie 2007, 19:53 Re: słowa

jack26erdington :lol: :lol: :lol:

Anka
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączyła: 11 lip 2007, 09:48
Lokalizacja: Tamworth (wrocek)
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jack26erdington » 6 sie 2007, 19:56 Re: słowa

kokain? znaczy? znaczy? bo ja-to nie wiem?Powiec po naszemu Aniu... :idea:

jack26erdington
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 44
Dołączył: 23 lut 2007, 21:14
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anka » 6 sie 2007, 20:00 Re: słowa

sam sobie przetlumacz kiedys mnie tak nazwano i tak juz zostalo kokaina (narkotyk)ale nie chodzi o branie to chyba dobrze?a interpretowac mozna roznie prawda?

Anka
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączyła: 11 lip 2007, 09:48
Lokalizacja: Tamworth (wrocek)
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jack26erdington » 6 sie 2007, 20:07 Re: słowa

Tak, zgadzam sie inerpretowac mozna roznie.Np. Milosc to chyba dobre uzaleznienie? A jesli chodzi o te uzywki to nigdy nie probowalem ani mi sie sni probowac brrr... :wink:

jack26erdington
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 44
Dołączył: 23 lut 2007, 21:14
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do STREFA UCZUĆ