Dlaczego mezczyzni wola szczuple kobiety?

Miłość, przyjaźń, nienawiść. Tutaj możesz wyrazić swoje emocje, napisać co czujesz....

MężczyznaPostNapisane przez P-C » 4 kwi 2013, 14:58 Re: Dlaczego mezczyzni wola szczuple kobiety?

Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego grubi podkreślają, jak ważne jest uczucie a przecież wygląd to tylko pierdółka itp. Ci co wyglądają fajnie, nie mówią, że uczucia się nie liczą. Ci co wyglądają do bani, twierdzą, że tylko uczucia się liczą.
Spoko, uczucie się liczy. Idę się nażreć chipsów, popchnę lodami, potem skocze na pizzę i kilka browców.
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 4 kwi 2013, 15:23 Re: Dlaczego mezczyzni wola szczuple kobiety?

ciocia Viki napisał(a):Kompensacja (łac. compensatio, równoważenie) - jeden z mechanizmów obronnych znanych w psychologii, odmiana substytucji.

Jest to wynagradzanie siebie za braki lub defekty. Daje chwilową przyjemność, ale powtarzane może spowodować utrwalenie się podświadomego skojarzenia danego defektu z nagrodą i utrudnić jego usunięcie.

Przykład: Dziewczyna uważa się za nieatrakcyjną, więc wynagradza to sobie słodyczami.

Ogólniej używa się tego terminu także w nieco innym znaczeniu, skierowania aktywności na cele podobne do tych, których nie potrafimy osiągnąć.

Przykład: Flirt zamiast stałych związków.


albo pan Jung troche zgłębniej:

Carl Gustav napisał(a): Zasada kompensacji
Złożona organizacja psychiczna wyraża się w zróżnicowaniu przepływu energii psychicznej między procesami świadomości i nieświadomości. Część tych procesów ma charakter kompensacyjny, tzn. niespełnione, istotne potrzeby przebiegają w formie zastępczej – zwykle ukrytej, utajonej, przesadnej, przemieszczonej. Kompensacja jest nie tylko negatywną formą obronną (pogląd Freuda), ale spełnia ogólne funkcje regulacyjne; może częściowo realizować cel rozwojowy (w rodzaju twórczej, pozytywnej sublimacji). Pozwala na zachowanie psychicznego, choć nieświadomego, kontaktu z istotną treścią nieświadomości zbiorowej (archetyp) i umożliwia przejściowo zachowanie całości psyche. Wiele objawów zaburzeń psychicznych i przejawów dezintegracji to wyraz kompensacyjnych wpływów nieświadomości. Kompensacja dotyczy różnych aspektów psychicznych, np. opozycji myślenie-uczucie, ekstrawersja-introwersja i in.


..a na chłopski rozum: każden by chciał o sobie dobrze myśleć a że się zdarzyło komuś zrobić krzywdę zlbo coś podpierdusić, to się sobie pomyśli że miało się ku temu powód, albo że tamtemu się należało, czy zaliczymy go do obcej wrażej grupy. Czary mary i juz brzydki dysonans mamy z głowy hura! :D
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez P-C » 4 kwi 2013, 15:33 Re: Dlaczego mezczyzni wola szczuple kobiety?

plazermen, leniu jeden!!! Siedzisz całymi dniami w internecie i przeszukujesz miliony zbiorów w poszukiwaniu odpowiedzi na każde pytanie? Nawet na te retoryczne?
Weź się człeku do roboty!! Na jakieś piwo się umów ( np ze mną:-) ) albo nie wiem... Może pograj sobie w coś!! No co się odezwie to jakieś linki wkleja, a to fotki a to cytaty.
Zacznę Cię nienawidzić z zazdrości i zawiści usychać i co? Będziesz winny i żadna kompensacja Cię nie usprawiedliwi!
A na rolniczy sposób, to grubasy się usprawiedliwiają przed samym sobą byle żreć dalej:-)
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez caroline2512 » 6 kwi 2013, 07:49 Re: Dlaczego mezczyzni wola szczuple kobiety?

eee, a wolą szczupłe? nie sądzę... :D
Avatar użytkownika
caroline2512
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączyła: 1 lut 2013, 18:57
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 6 kwi 2013, 07:56 Re: Dlaczego mezczyzni wola szczuple kobiety?

podobno sa jacyś statystyczni mężczyźni co wolą :)
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez bawa31 » 6 kwi 2013, 08:10 Re: Dlaczego mezczyzni wola szczuple kobiety?

matko i córko! plazermen, uświadomiłeś mi dogłębnie dlaczego tak lubię słodycze hehehe.. a tak serio to słodycze może pochłaniać nie tylko człowiek próbujący zrekompensować sobie cokolwiek, ale także ktoś kto je po prostu lubi ;) ten rozpływający się w ustach smak czekolady, lody dające ochłodę, tort z delikatnym kremikiem mmmmm... otyłe mogą być osoby chore, które trzymają się drakońskiej diety oraz leniwce którym nie chce się walczyć ze swoimi słabościami lub takie, które lubią siebie takimi jakie są. Tylko nie wmawiajcie mi, że takich nie ma :grin: Jak będę chciała to schudnę, jak będę chciała to się ruszę z kanapy - żebym ja miała czas na niej rozsiąść się porządnie. Teraz jest mi dobrze tak jak jest a jak przestanie mi to pasować to coś z tym zrobię :lol: Niech żyje samoakceptacja ;) Tylko człowiek akceptujący siebie z zaletami i wadami jest szczęśliwy naprawdę. Znam chudzielce, które są nieszczęśliwe i grubasy też. Pozdrawiam jednych i drugich starym przysłowiem - każda potwora znajdzie swojego amatora :D Więcej luzu moi drodzy
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Dołączyła: 1 wrz 2008, 13:14
Reputacja: 35
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Betty » 6 kwi 2013, 13:50 Re: Dlaczego mezczyzni wola szczuple kobiety?

sorki, gdybym byla facetem to tez obejrzalabym sie predzej za szczupla, zgrabna dziewczyna niz za wielorybkiem:)Faceci sa wzrokowcami, czyz nie? No jezeli laska nie jest szczupla ale fajnie ukryje te swoje kraglosci, ma ladna buzie i jest czarujaca to czemu nie?ale jezeli jest poprostu tlusta i wywala jeszcze te swoje,,walory''to na sam widok niedobrze sie robi (a duzo tu takowych). hm...jestem kobieta:)i to szczupla!i dobrze mi z tym i wcale nie chcialabym byc grubsza, lubie swoja figure i jestem z niej zadowolona.
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączyła: 10 maja 2007, 08:04
Lokalizacja: pól godziny od centrum
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez caroline2512 » 6 kwi 2013, 14:20 Re: Dlaczego mezczyzni wola szczuple kobiety?

w Angli same wieloryby, a jakoś mają męzów, czy facetów... Z resztą to zalezy od gustu, ale nie koniecznie wolą szczupłe :D


https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Avatar użytkownika
caroline2512
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączyła: 1 lut 2013, 18:57
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez P-C » 6 kwi 2013, 14:36 Re: Dlaczego mezczyzni wola szczuple kobiety?

caroline2512, Przecież wszyscy nie wyjadą szukać szczupłych kobit:D Więc biora co maja pod ręka:D

Już pisaliśmy gdzieś tam wysoko, ze gruba chuda gruby chudy mix itp to rzecz gustu i tyle:-)
Ale przyjemniej popatrzeć na szczupłą dziewczynę (SZCZUPŁĄ) niż na grubaskę.

Nie popadajmy w skrajności w tych naszych gadkach. Szczupłe i grubaski. Nie chudzielce i spaślaki. Ani kościotrupek nie jest fajny ani wieloryb w ciąży.
A odrzucajac skrajności, to sie znajdzie fajne ciałko:-)
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agg » 6 kwi 2013, 15:51 Re: Dlaczego mezczyzni wola szczuple kobiety?

P-C, wszystko sie zgadza tylko wciaz pozostaje pytanie co oznacza slowo "szczuply"... bo dla kazdego w tym watku chyba co innego ;)

aha, moze tylko dodam, ze mam 2 braci... obaj wybrali sobie zyciowe partnerki o pelniejszych ksztaltach :wink:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez P-C » 6 kwi 2013, 16:08 Re: Dlaczego mezczyzni wola szczuple kobiety?

Szczupły to szczupły. Czyli chudy ale nie za bardzo:D Hehhe tego nie da się sprecyzować. Na pewno piwny mięsień nie jest oznaką szczupłości.
Jak ja to mówię: szczupła kobieta to taka, co kośćmi swymi mi siniaków nie nabije ale tez wagą swą nie zadusi.
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez boszka » 6 kwi 2013, 16:44 Re: Dlaczego mezczyzni wola szczuple kobiety?

Będę brutalna. Mężczyznom to wszystko się podoba co jest na dwóch nogach.Brzydkie stwierdzenie ale prawdziwe. Mogę poprzeć przykładami jak ktoś chce . :!: :!:

boszka
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 6 sty 2013, 11:54
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 6 kwi 2013, 17:16 Re: Dlaczego mezczyzni wola szczuple kobiety?

Moze lepiej zrobic glosowanie ktory typ sylwetki najlepszy?

trojkat, klepsydra, lizak czy gruszka :grin:

Obrazek
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez joanna24360 » 6 kwi 2013, 21:42 Re: Dlaczego mezczyzni wola szczuple kobiety?

a ja myślę że kazda kobieta jest piękna tylko dziela sie na zadbane i te nie a prawda jest taka ze kazda z nas powinna o siebie zadbac!!!!

joanna24360
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączyła: 19 lut 2011, 21:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez P-C » 7 kwi 2013, 07:00 Re: Dlaczego mezczyzni wola szczuple kobiety?

boszka napisał(a):Będę brutalna. Mężczyznom to wszystko się podoba co jest na dwóch nogach.Brzydkie stwierdzenie ale prawdziwe. Mogę poprzeć przykładami jak ktoś chce . :!: :!:

Dawaj!
Wystarczy 86 przykładów i mnie przekonasz:D
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do STREFA UCZUĆ