Niezła kasa ;)

Kawały, śmieszne animacje i wszystko co może wywołać na naszej twarzy uśmiech.

MężczyznaPostNapisane przez Acid Drinker » 13 maja 2010, 00:21 Niezła kasa ;)

Już miałem dzwonić, ale mówię nie, nie będę zachłanny ;)

Obrazek
Pozdrawiam.
Andrzej.
Avatar użytkownika
Acid Drinker
Stały Bywalec
 
 
Posty: 420
Wiek: 41
Dołączył: 21 gru 2009, 00:25
Lokalizacja: Erdington/Radom
Reputacja: 7
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 13 maja 2010, 01:19 Re: Niezła kasa ;)

druga sprawa to jakie wymagania językowe za tyaaaaaaaaaaaaaaką kase :)

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Maciej 25 » 13 maja 2010, 07:53 Re: Niezła kasa ;)

heheheh :mrgreen: też widziałem to ogłoszenie!
dobre,dobre żyć nie umierać za taką kasę!
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Maciej 25
Rozeznany
 
 
Posty: 117
Wiek: 38
Dołączyła: 9 mar 2010, 12:38
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jed » 13 maja 2010, 09:40 Re: Niezła kasa ;)

Zwykly blad, pewnie automatycznie jest cos dodawane, czego nie widzi pracodawca.
A kwiatkow, duzo lepszych, jest mnostwo. Pamietam jak ja szukalem pracy.

A to Polska: Kolej płaci odprawy i ponownie daje pracę
Pięciu rewidentów białostockiej spółki kolejowej Przewozy Regionalne za zgodę na dobrowolne odejście z pracy otrzymało po 30 tys. zł. Wzięli odprawy, po czym wrócili na swoje stanowiska. Dyrektorka zadłużonej po uszy firmy nie widzi w tym nic złego. Tłumaczy, że są potrzebni do zrealizowania umowy z innym przewoźnikiem

Zwolnienia są elementem większego programu restrukturyzacji, przeżywających ogromne trudności organizacyjne i finansowe Przewozów Regionalnych (od zeszłego tygodnia nie kursuje część międzywojewódzkich pociągów InterRegio). W samym oddziale białostockim z 411 zatrudnionych do końca roku ma pozostać 340. Dobrowolnie z pracy zdecydowały się odejść 52 osoby. Otrzymali za to wysokie odprawy. Kolejnych 19 osób pożegna się z koleją już z końcem czerwca. Wówczas to właśnie Przewozy Regionalne zrezygnują z usług rewidentów, zajmujących się m.in. naprawą i badaniem stanu technicznego wagonów i lokomotyw.

Ci rewidenci, którzy nie zdecydowali się na dobrowolne zwolnienie, wytykają dyrekcji niegospodarność.
- Podczas zwolnień tzw. monitorowanych (określony limit osób do dobrowolnego zwolnienia) z pracą pożegnało się siedmiu rewidentów. Wzięli odprawy i po miesiącu pięciu z nich dyrektorka ponownie zatrudniła, tyle że na umowę o pracę na czas określony - skarży się jeden z pracowników, który woli pozostać anonimowy. Sam z pracy nie zrezygnował, bo wierzy, że zakład zażegna swoje finansowe kłopoty. - Ale byłoby to możliwe pod warunkiem, że każdy grosz będzie wydawany z głową. A nie z jednej strony oszczędza się na wszystkim, a z drugiej wywala się kasę w błoto - mówi zrezygnowany.

- Każdy w zakładzie mówi tylko o tym, atmosfera jest fatalna - wtóruje mu inny kolejarz. - Zwolnieni, którzy dostali odprawy, pracują razem z tymi, którzy z końcem czerwca też pożegnają się z pracą i nawet figi z makiem nie dostaną. To niesprawiedliwe.

Elżbieta Załuska, dyrektorka Przewozów Regionalnych w Białymstoku, nie widzi nic niestosownego w tym, że zatrudniła rewidentów, których miesiąc wcześniej zwolniła, przyznając im wysokie odprawy.
- Miałam do tego prawo - zaznacza. - Do 30 czerwca realizujemy umowę ze spółką PKP Intercity. Aby wywiązać się z niej, musiałam zatrudnić ponownie tych rewidentów.

Do kolejnego przetargu organizowanego przez PKP Intercity białostockie Przewozy Regionalne raczej nie przystąpią.

Po co dyrektor w ogóle zwalniała rewidentów?
- Mieliśmy określoną liczbę osób do dobrowolnych odejść. Proponowałam wszystkim, pierwsi zgłosili się ci rewidenci i oni zyskali - odpowiedziała Załuska.

W centrali Przewozów Regionalnych w środę nikt nie miał czasu zająć się tym tematem (odsyłano do dyrektor Załuskiej...). Zarząd myśli raczej, jak spłacić gigantyczny dług (ok. 240 mln zł) zarządcy infrastruktury kolejowej. O komentarz poprosiliśmy więc urząd marszałkowski, który dofinansowuje Przewozy Regionalne - w tym roku przekazał 17,5 mln zł. Wicemarszałek Ignacy Jasionowski, który odpowiada za kolej, nie ma wątpliwości, że dyrektor Załuska postąpiła niegospodarnie.
- Sytuacja jest niedopuszczalna i co najmniej niezręczna. Rozmawiałem już z panią dyrektor i ustaliliśmy, że następnym razem tego typu sprawy będzie konsultowała ze mną - zapewnia wicemarszałek.

Bardziej dosadny jest radny niezależny Jacek Cylwik, który często wytyka kuriozalne sytuacje na kolei.
- To kolejny dowód na to, że nikt nad Przewozami Regionalnymi nie panuje i to nie tylko w naszym województwie, ale całym kraju. Przecież za odprawy dla tych osób, które w dalszym ciągu są zatrudnione w zakładzie, można sfinansować roczny kurs szynobusu z Białegostoku do Suwałk (w jedną stronę 200 tys. zł). Wydaje mi się, że ta sprawa musi mieć swój dalszy ciąg na sejmiku województwa - mówi.
Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok

Masz to w Polsce? Masz to w Polsce? :) http://www.youtube.com/watch?v=IGCMfmOqq3w

jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 13 maja 2010, 09:41 Re: Niezła kasa ;)

Ba no i wymagany język polski bardzo dobry ,Ja miałam dostateczny :oops:
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez jed » 13 maja 2010, 09:47 Re: Niezła kasa ;)

Hehe. Nie masz czego szukac malaroksi. To tak jak z ta firma jakis czas temu, ktora wymagala polskiego i zrobila sie afera. http://www.elondyn.co.uk/newsy,wpis,8854

jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HUMOR