Niepracujace mamy opiekujace sie dziecmi, jak spedzacie czas

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...
hejka! Mam pytanko do was kobitek, ktore nie pracuja tylko opiekuja sie dziecmi, ktore sa jeszcze zamale aby chodzic do szkoly i z wyboru nie chadza do przedszkola? Co robicie w ciagu dnia? Jak spedzacie czasik? Ja mam 26 lat i mieszkam niedaleko Pype Hayes Park (koniec Erdingtonu) i glownie tam spaceruje z miom 6 miesiecznym synkiem. Chodzimy tez do children's centre, a pozatym nie mam pomyslu co robic i calymi dniami sie nudze. wiem, ze sa tez speclane grupy dla takich malych dzieci na besen ale w naszym przypadku ta opcja odpda. A jakie Wy macie pomysly na spedzanie czasu? Pozatym z checia poznam mamy z okolicy do wspolnych spacerow w parku i pogaduszek :):)

jacquiaaa
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 11 mar 2012, 20:32
Reputacja: 1
Neutralny

a Play Group?Poszukaj w internecie,napewno sie znajdzie nie jedna w twojej okolicy.

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączyła: 16 sie 2009, 21:48
Reputacja: 7
Neutralny

witaj.doskonale Cie rozumiem,tez mi sie nudzi czasami a wogole wtedy gdy moj ma popoludniowke,a ja siedze sama z mala.ale w sumie zajec zawsze jest duzo,ja to np,moglabym ciagle za mala chodzic ze szmatka i sprzatac hehe(no ale wiadomo nie zawsze sie chce),a ogolnie ja przewaznie ogladam tv,czasami na necie czegos szukam(a jak wiadomo przy komputerze szybko czas ucieka),a to z mala sie pobawie lub wyjde z nia na ogrodek,czasami znajoma mnie odwiedzi ze swoimi dziecmi i mozna troszke poplotkowac..ale tak szczerze juz 2 lata siedze w domu i mam juz dosc,bo ile mozna tak siedziec,az jezyka sie w buzi zapomina,wiec postanowilam ze zapisze sie do szkoly(3 razy w tygodniu,po 2 godz) a mala w tych godzinach bede oddawala do crashu,przynajmniej sie tam do dzieci przyzwyczai i pozniej bedzie mniejszy problem w przedszkolu,wiem ze bedzie mi trudno ja tak oddawac,bo jestem z nia tak zwiazana(normalnie moj maly rzep),ale damy rade,mysle ze na dobre nam to wyjdzie,jej a przede wszystkim mi.

julita1801
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączyła: 9 lut 2012, 22:24
Reputacja: 0
Neutralny

julita1801 napisał(a):witaj.doskonale Cie rozumiem,tez mi sie nudzi czasami a wogole wtedy gdy moj ma popoludniowke,a ja siedze sama z mala.ale w sumie zajec zawsze jest duzo,ja to np,moglabym ciagle za mala chodzic ze szmatka i sprzatac hehe(no ale wiadomo nie zawsze sie chce),a ogolnie ja przewaznie ogladam tv,czasami na necie czegos szukam(a jak wiadomo przy komputerze szybko czas ucieka),a to z mala sie pobawie lub wyjde z nia na ogrodek,czasami znajoma mnie odwiedzi ze swoimi dziecmi i mozna troszke poplotkowac..ale tak szczerze juz 2 lata siedze w domu i mam juz dosc,bo ile mozna tak siedziec,az jezyka sie w buzi zapomina,wiec postanowilam ze zapisze sie do szkoly(3 razy w tygodniu,po 2 godz) a mala w tych godzinach bede oddawala do crashu,przynajmniej sie tam do dzieci przyzwyczai i pozniej bedzie mniejszy problem w przedszkolu,wiem ze bedzie mi trudno ja tak oddawac,bo jestem z nia tak zwiazana(normalnie moj maly rzep),ale damy rade,mysle ze na dobre nam to wyjdzie,jej a przede wszystkim mi.

a gdzie chodzisz do tej szkoly?? placisz cos za szkole?? daj namiary bo tez chce sie wkoncu zapisac i uczyc sie jezyka jak maly jest w przedszkolu :) daj znac na priv.pozdrawiam

Ewelajna1111
Raczkujący
 
 
Posty: 97
Dołączyła: 29 lis 2011, 15:40
Lokalizacja: Bearwood/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

Moja córka jest starsza ale jeszcze nie chodzi do szkoły bo jeszcze nie jest zapisana - dziewczynki są tu dopiero kilka dni.

Jej mama spędza czas chorując i mając gorączkę.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

Ja tez poprosze namiary tej szkoly pozdrowionka julita1801,
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

Albiorix zyczymy duzo zdrowka chorujacej mamie!

Julita1801 ciesze sie ze mnie rozumiesz - mamy podobne zycia, ja tez bawie sie z synkiem czytamy ksiazeczki po polsku uczymy sie mowic, mam obowiazki domowe czasem ogladam tv i jestem na necie. Problem w tym ze czuje sie jak emeryt ktory pinuje w nuka a nie jak mloda mama, pozatym walsnie sobie zdlam sprawe ze chyba najbardziej brakuje nam towarzystwa bo tz praktycznie caly czas pracuje i jestesmy sami. Bardzo sie ciesze ze zapislas sie do szkoly bedziesz miala troszke odskoczni :)

Kamix1234 Play grupy sa glownie dla strszych dzieci tak samo jak organizowane w bibliotekach dla dzieci czytanie bajek a moj maluszek ma tylko 6 miesiecy

jacquiaaa
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 11 mar 2012, 20:32
Reputacja: 1
Neutralny

jacquiaaa, u nas na Aston przychodza mamy z takimi maluszkami jak Twoj Play grup jest do tego przystosowana i jest naprawde fajnie starsze dzieci zajmuja sie tymi mlodszymi :) A gdzie Ty mieszkasz?
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

jacquiaaa, ja chodzę na play grup przy erdington hall road, bardzo często przychodzą mamy z maluszkami w tym wieku, mama dostaje kocyk i zabawki odpowiednie dla dziecka a maluchy zazwyczaj i tak przypatruja się starszym kolegom i koleżanką :)

*koleżankom - poprawiam żeby nie było

nikctom
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 23 lut 2007, 12:27
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 10
Neutralny
Góra
-1

kochane nie napisze Wam za duzo teraz,bo nie znam jeszcze szczegolow,bo ja dopiero w ten piatek ide sie zapisac do tej szkoly,wiem tylko tyle ze jest w centrum Walsall,ogolnie jest platna(72 funty za semestr)ale jak ma ktos niskie dochody to jest bezplatna(nie wiem jak oni to licza)ale trzeba doniesc wszystkie papiery,co i ile sie dostaje.rok dzielony jest na 3 semestry(czytanie,pisanie,mowienie)kazdy semestr konczy sie egzaminem i dostaje sie po nim certyfikat ze zdaniem(nie jak w collegu).dodatkowo mozna wybrac sobie albo matematyke albo komputery,wiecej nic nie wiem,pozdrawiam :grin:

julita1801
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączyła: 9 lut 2012, 22:24
Reputacja: 0
Neutralny

nudzisz sie z dzieckiem w domu ??? czy szukasz kolezanek z dzieckiem ??? ja tam sie nie mam kiedy nudzic ...

KRUSZKA
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Dołączyła: 22 lip 2010, 19:10
Reputacja: -12
Wyśmiewca

Hm, osobiscie mysle ze troche strata czasu chodzic z tak mala niunia jak kilka miesiecy. Najlepiej dzieciaczki sie czuja w domu ze swoimi zabawkami. Jak sa wieksze to napewno lepiej bo dzieci juz biegaja, z innymi sie bawia itd. W sumie nigdy nie bylam w playhsie, ale tak mi sie wydaje. Ja mieszkam w sutton coldfield takze jak jakas mamuska sie nudzi i ma ochote na spacery to dajcie znac dziewczyny

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

My chodzimy do children's centre na grupe do roczku i co dwa tygodnie sa prowadzone rytmy i rymy fajna sprawa, a pozostale tygodnie jest jakies inne tematyczne spotkanie. oprocz tego prowadza tam inne grypy dla dzieci w strszym wieku, wiec nie wiem czy ten play grup o ktorym mowa to praktycznie nie to samo? czytalm ze City Council prowadzi play grup ale jest on dla strszych dzieci ktore nie chodza jeszcze do szkoly, prowadzone tam sa zajecia z malowania platycznei rozne gry i zabawy - to zdecydownie za wczesnie dla nas, w children's centre jest tez wypozyczalnia zabwek, dobry pomysl bo dzieiom sie szybko nudza zabawki, ale ja osbiscie zadnej jeszcze nie wypozyczylam.

Sandru$ mieszkam na koncu Erdigtonu kolo pype hayes park, za nami jest juz tylko Sutton Coldfield, Minworth i Castle Vale do Aston to troszke dalko

Dodano: -- 14 mar 2012, 13:41 --

KRUSZKA napisał(a):nudzisz sie z dzieckiem w domu ??? czy szukasz kolezanek z dzieckiem ??? ja tam sie nie mam kiedy nudzic ...

Jedno i drugie :D:D zdradz mi co takiego robisz? skoro sie nie nudzisz, cetnie podlapie kilka pomyslow na urozmaicenie czasu :P

Dodano: -- 14 mar 2012, 13:41 --

KRUSZKA napisał(a):nudzisz sie z dzieckiem w domu ??? czy szukasz kolezanek z dzieckiem ??? ja tam sie nie mam kiedy nudzic ...

Jedno i drugie :D:D zdradz mi co takiego robisz? skoro sie nie nudzisz, cetnie podlapie kilka pomyslow na urozmaicenie czasu :P

jacquiaaa
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 11 mar 2012, 20:32
Reputacja: 1
Neutralny

Czesc dziewczyny. jestem monika mam 15 miesieczna corcie siedzenie w domu mnie juz dobija na dodatek nie znam tu prawie nikogo po mimo ze jestem w Bham juz 1,5roku. 2 razy w tyg chodze do children center ale raz w tygodniu chodxe do polskiego klubu z corka..jest super bo mamy moga sie poznac i pogadac a dzieci sie bawia dostaja ciasteczko czy chrupki i picie a mamy kawe czy herbatke...wstep kosztuje 2 funty za rodzine..a jak jest jakas mama mieszkajaca kolo centrum lub aston i nie wie co ze soba zrobic bo siedzenie w domu juz jest meczace zapraszam na priw lub na nr 07979189417. pozdrawiam

monika21j
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Wiek: 33
Dołączyła: 10 lut 2012, 19:47
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

witam am 10 miesieczna coreczke i siedzenie w domu strasznie mnie doluje,tym bardziej gdy maz jest w pracy!! staralam sie chodzic z mala na rozne spotkania dzieciece ale to jednak nie jest cos czemu mozna sie poswiecic dzien w dzien i to przez dluzszy czas. jestem z west bromwich i chetne mamy na spacery lub ploteczki na jakims placy zabaw zapraszam na priv:)

lillka1987
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 20 sty 2012, 23:36
Reputacja: 2
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET