Infekcja dróg moczowych w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez agnieszkapolonia89 » 16 paź 2013, 20:26 Infekcja dróg moczowych w ciazy

hejka..zna ktoś jakieś srodki bez recepty na infekcje dróg moczowych w ciąży??? w szpitalu kazali mi brać paracetamol i biorę i nic,,,piję również zórawinkę i inne zioła.. poradzcie coś kobitki

agnieszkapolonia89
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączyła: 16 sty 2013, 23:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez demi1 » 17 paź 2013, 08:16 Re: Infekcja dróg moczowych w ciazy

witaj.
Czesto miewam z tym problem.
Proponuje ciepla nasiadowke z rumianku i zorawiny.
do duze miski daj ze 4 saszetki rumianku i 2 garsci zorawiny, zalej wrzaca woda.
Gdy troche ostygnie, by sie nie oparzyc, siadaj nad miska, przykrywajac si e cieplym recznikiem.
I tak kilka razy az woda bedzie zbyt chlodna.
Powtorz ze trzy razy w ciagu dnia i przejdzie.
Pozdrawiam

demi1
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączyła: 7 wrz 2013, 17:21
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez zabaaa » 17 paź 2013, 09:11 Re: Infekcja dróg moczowych w ciazy

Lekarzem nie jestem ale wydaje mi sie ze nasiadowki nie sa wskazane w ciazy , pij zurawiny duzo i jak nic nie pomorze to idz do lekarza raz jeszcze

zabaaa
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączyła: 20 gru 2012, 15:47
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agnieszkapolonia89 » 17 paź 2013, 11:12 Re: Infekcja dróg moczowych w ciazy

dzieki dziewczyny za radę:) spróbuje waszych sposobów ..jesli macie jakies inne pomysły to dawajcie:)

agnieszkapolonia89
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączyła: 16 sty 2013, 23:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mkw » 17 paź 2013, 14:12 Re: Infekcja dróg moczowych w ciazy

hej,

nie polecam cieplych nasiadowek ,
mam problemy z nerkami od lat, bedac w ciazy z pierwszym dzieckiem mialam infekcje dosc czesto gdy powiedzialam mojej ginekolog ze robie cieple nasiadowki to myslalam ze mnie zje nawet nie pomyslalam ze moze to zaszkodzic dziecku,
jesli infekcja jest powazna i pobolewa cie wroc do gp i powinnas dostac antybiotyk

pozdrawiam

Dodano: -- 17 paź 2013, 15:15 --

dziwne ze w szpitalu powiedzieli ze masz brac paracetamol moze jako takiej infecji nie ma (moze sie tak zdazyc gdy dziecko uciska na pecherz sa problemy z oddawaniem moczu itp)a jest bol to zrozumiale dlaczego paracetamol no ale jesli faktycznie jakies zakazenie???? ja bym wrocila do gp

mkw
Początkujący
 
 
Posty: 47
Wiek: 43
Dołączyła: 6 maja 2011, 11:49
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ena21 » 17 paź 2013, 20:43 Re: Infekcja dróg moczowych w ciazy

Urosept i zorawit... w polskim sklepie jest napewno. Mi to zapisywał to moj ginekolog w polsce, zwykle ziolowe, nieszkodliwe ale pomocne tabletki
Avatar użytkownika
Ena21
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Wiek: 34
Dołączyła: 25 lis 2012, 23:00
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 18 paź 2013, 11:19 Re: Infekcja dróg moczowych w ciazy

agnieszkapolonia89 Miałaś badanie moczu? Ja miałam infekcje dróg moczowych w ciąży. Zbadano mi mocz i dostałam antybiotyk. Pierwszy jednak nie pomógł (nie robili posiewu, więc na oko antybiotyk został podany). Drugi zadziałał na szczęście.
Z domowych sposobów polecam: żurawinę, wodę po ugotowanym korzeniu pietruszki, wodę z małą ilością soli lub sody oczyszczonej, środki ziołowe w tabletkach dozwolone w ciąży. Zero słodyczy!
Ja często miałam infekcje dróg moczowych, bo swojego czasu miałam kamienie i piasek na nerkach :roll:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Mean Girl » 19 paź 2013, 06:21 Re: Infekcja dróg moczowych w ciazy

nie lekcewaz infekcji ja mimo tego ze bralam antybiotyk niestety poronilam w maju :-(
I hate two faced people. It's hard to decide which face to slap first.
Avatar użytkownika
Mean Girl
Raczkujący
 
 
Posty: 85
Dołączyła: 18 maja 2012, 09:08
Reputacja: -15
Wyśmiewca

KobietaPostNapisane przez thebestangel » 29 sty 2014, 17:47 Re: Infekcja dróg moczowych w ciazy

agnieszkapolonia89 ja wlasnie walcze z chorymi nerkami zaraz po nowym roku wyladowalam w szpitalu QE ,teraz juz jestem pod opieka ginekologa w BWH, ponad trzy tygodnie bralam antybiotyk 3*500 mg Cefalexin ,teraz zmienili na dawke profilaktyczna 250 mg na noc . Czekam na scan nerek drugi juz ,jak bedzie trzeba to beda musieli wykonac MRI scan jeszcze w ciazy. Regularnie mam badany moczi krew czy infekcja nie wraca I prawdopodobnie do konca ciazy bede musiala byc na antybiotyku ale boja sie powiklan dlatego wola trzymac antybiotyk .
Ja bym na Twoim miejscu walczyla o konsultacje ze specjalista ginekologiem bo takie infekcje sa niebezpieczne w ciazy a GP to wiecie ja tu lecza :/
Jak powiesz poloznej o swoich obawach to powinna umowic Cie w antenatal clinic ale koniecznie pros o lekarza nie polozna!
I nie rob zadnych nasiadowek!! w ciazy nie wolno!!!
zurawina ,sok z czarnej porzeczki I duzo wody powinno pomoc ale powiniec obejrzec Cie lekarz .Pozdrawiam I zdrowka zycze
Avatar użytkownika
thebestangel
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Wiek: 47
Dołączyła: 20 lis 2013, 12:04
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 29 sty 2014, 19:33 Re: Infekcja dróg moczowych w ciazy

thebestangel, pytanie z pazdziernika :D :D chyba autorka juz sobie poradzila z infekcja :P
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez thebestangel » 30 sty 2014, 12:38 Re: Infekcja dróg moczowych w ciazy

agg, niekoniecznie takie infekcje lubia sie ciagnac niestety
choc oczywiscie mam nadzieje ze juz przeszlo
Avatar użytkownika
thebestangel
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Wiek: 47
Dołączyła: 20 lis 2013, 12:04
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 13
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET