Prowadzenie ciąży

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

MężczyznaPostNapisane przez emilgdansk » 3 kwi 2014, 19:20 Prowadzenie ciąży

Od razu przejdę do pytania by nie bić piany. Otóż wkrótce przyjeżdża do mnie małżonka. Jest, a właściwie będzie w 4 miesiącu ciąży. Moje pierwsze pytanie.
Jak ją ubezpieczyć, czy może być na mnie i jak to się robi? (Mam kontrakt full time i płace wszystkie składki).

Drugie pytanie, jak się wybiera lekarza pierwszego kontaktu? Czy idzie się do najbliższej przychodni i tam się wybiera, czy są potrzebne jakieś dokumenty, czy można rozmawiać z lekarzem w obecności tłumacza czy można go sobie zamówić przez przychodnie? (żona boi się że się nie dogada chociaż zna bardzo dobrze ang.)

Kolejne ostatnie pytanie to jak tu przebiega ciąża, słyszałem o funkcji „położnej”, ale, o co chodzi. Wkrótce będę się widział z mamami, które już urodziły albo wkrótce urodzą, ale wasze uwagi też mogą być cenne. Dzięki!!!
Avatar użytkownika
emilgdansk
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączył: 19 cze 2013, 09:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marass85 » 3 kwi 2014, 19:53 Re: Prowadzenie ciąży

Musicie isc do przechodni, najlepiej tej najblizszej - na recepcji powinni dac druk do wypelnienia. Z tego co pamietam to potrzebuja potwierdzenie adresu, zdarza sie ze moze nie byc miejsc w danej przechodni i trzeba szukac gdzie indziej. Malzonka powinna zarejestrowac sie sama, a NHS jest darmowy jezeli sie jest rezydentem UK.

Jezeli zna ang dobrze to po co tlumacz ? Ja nie znam dobrze i dalem rade, moja partnerka ledwo co urodzila i tez jak ja mowi raczej srednio i nie bylo zadnych problemow. Zostanie przydzielona jej polozna ktora za pierwszym razem przyjdzie do was do domu. Potem malzonka bedzie chodzic na wizyty do przechodni, na ktorych mierza cisnienie, badaja krew i mocz i robia ogolny wywiad z pacjentem. Powinna zostac rowniez wyslana na scan. Oczywiscie pewnych medycznych terminow mozecie nie rozumiec ale mozna to przetlumaczyc samemu i tragedii nie ma

Najlepiej poczytaj samemu troche na necie, a jezeli cos pomieszalem niech ktos mnie porpawi. Pzdr
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Wiek: 39
Dołączył: 3 mar 2013, 13:45
Lokalizacja: B23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez emilgdansk » 3 kwi 2014, 21:52 Re: Prowadzenie ciąży

Dzieki
Avatar użytkownika
emilgdansk
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączył: 19 cze 2013, 09:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 4 kwi 2014, 06:35 Re: Prowadzenie ciąży

Podrzuc zonie link : viewtopic.php?p=137206#p137206
Wiekszosc polonijnych ciaz w Birmingham jest tu udokumentowana;)

Powodzenia dla calej trojki!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agg » 4 kwi 2014, 14:28 Re: Prowadzenie ciąży

ktosienka napisał(a):Podrzuc zonie link : viewtopic.php?p=137206#p137206Wiekszosc polonijnych ciaz w Birmingham jest tu udokumentowana;)

co prawda, to prawda :lol: chyba kazda z nas tam pisala... :wink:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez emilgdansk » 4 kwi 2014, 20:36 Re: Prowadzenie ciąży

Dziękuje jeszcze raz:-)Linka jej podrzucę na pewno:-)
Avatar użytkownika
emilgdansk
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączył: 19 cze 2013, 09:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET