akt urodzenia

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez olivka » 22 sie 2007, 22:07 akt urodzenia

sluchajcie, ma ktos doswiadczenie w tej sprawie : jak zdobyc polski akt ur dla dziecka urodzonego tutaj, bo z tego co wiem bedzie potrzebny do paszportu. moze wiecie czy konsulat moze posredniczyc w tym zeby "moj" urzad w polsce wydal taki akt? jak to wogole wszystko zorganizowac bo i tlumacz chyba potrzebny.. moze ktos wie jak to zrobic tutaj w anglii... dzieks
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 22 sie 2007, 22:17 Re: akt urodzenia

Jesli urodzilas tu dziecko i wyrabiasz mu pierwszy paszport tutaj to nie potrzebujesz polskiego aktu, tylko ang. Na jego podstawie wyrabiasz w konsulacie paszport 12 miesieczny. W miedzyczasie musisz umiejscowic w Polsce ang akt, zlozyc podanie o pesel i wetedy mozesz w Polsce starac sie o paszport dla maluszka.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 23 sie 2007, 07:11 Re: akt urodzenia

Prosciej jest wyslac akt do Pl tam trzeba go przetlumaczyc -niestety bo cwoki nie znaja angielskiego, jezeli masz kogos z rodziny co moze ci zaniesc ten akt do usc to dobrze, po kilku dniach mialem juz polski akt urodzenia, potem odebralem pesel, pozniej zlozylem podanie o dowod osobisty dla corki, dowod zostal przytslany tutaj. Pisze , ze ja zlozylem , odebralem , a zrobila to moja kochana szwagierka i odeslala dowod tutaj ja wyslalem do niej tylko podpisany wniosek na dowod , wiec mielismy dowod dla corki nie bedac w PL, jak widac jest wiele sposobow , zeby ominac ten zasyfialy konsulat , gdzie potraktuja cie jak psa.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 23 sie 2007, 08:19 Re: akt urodzenia

dokladnie wsiaz :mrgreen: ja wlasnie tez w ten sposob zalatwiam.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez olivka » 23 sie 2007, 09:37 Re: akt urodzenia

a nie jest tak ze oboje rodzice musza byc w polsce zeby zlozyc podanie o paszport? i czy trzeba UPOWAZNIAC kogos do odebrania aktu polskiego? dzieki za pomoc. ah! i jeszcze jedno - czy dlugo czeka sie na pesel dla dziecka?
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 23 sie 2007, 09:38 Re: akt urodzenia

a czy ty nie widzisz, ze ja pisze o dowodzie osobistym? po co mi paszport? do usa nie lece
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez olivka » 23 sie 2007, 09:40 Re: akt urodzenia

dowod osobisty? dla dziecka?

[ Dodano: Czw Sie 23, 2007 10:52 ]
no faktycznie! wlasnie doczytalam ze od maja 2004 roku mozna wyrabiac dzieciom do 12 roku zycia dowody osobiste.. no w szoku jestem bo niewiedzialam tego.. a jak zalatwiacie tu pelnomocnictwo dla kogos?
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 23 sie 2007, 19:23 Re: akt urodzenia

ja upowaznilem tylko szwagierke - ustnie, ona uzyla swego uroku i wdzieku ( nie wiem co jeszcze) i dowod mialem w uk bardzo szybko
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 23 sie 2007, 22:42 Re: akt urodzenia

Wsiaz, nie wiem jakiego uroku uzyla Twoja szwagierka, ale jak ja w czerwcu skladalam podanie o nowy dowod dla mnie (Gdansk) to Pani powiedziala, ze musze sama go odebrac! Tlumacze, ze mieszkam w Anglii i nowy dokument jest mi potrzebny (zmiana nazwiska) na to ona, ze odbiore przy nastepnej wizycie (w grudniu) hehe. Czyli widac to zalezy od urzednika.
Moim zdaniem tu latwiej wyrobic paszport dla noworodka. Bierzesz akt, jedziesz do konsulatu i po sprawie. Ale kazdy robi jak mu wygodnie :mrgreen:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 24 sie 2007, 04:30 Re: akt urodzenia

no dla mnie bylo wygodniej zrobic dowod, odebrac nie musisz osobiscie tylko trzeba zlozyc wniosek osobiscie , pozatym szagierka jest urzedniczka tegoz urzedu , wiec sprawa byla banalna w moim przypadku
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET