Mlode mamusie czyli "ciezarowki po rozpakowaniu"

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez karmelek » 26 lip 2013, 14:54 Re: Mlode mamusie czyli "ciezarowki po rozpakowaniu"

zależy jeśli masz kontrakt to przez pierwszych 6 tygodni płacą ci 90% Twojej tygodniówki a kolejne 33 tygodnie stała stawka £136.78 jeżeli macierzyński będziesz pobierać przez Job centre to 39 tygodni będą Ci płacić £136.78.

https://www.gov.uk/calculate-your-maternity-pay
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

Tak jestem zatrudniona na kontrakt. A czy ta kwota 136 funtów podlega jakiemuś opodatkowaniu? czy odciągają od tej stawki jeszcze jakieś pieniądze ?

agnieszkapolonia89
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączyła: 16 sty 2013, 23:57
Reputacja: 0
Neutralny

agnieszkapolonia89, To jest kwota na rękę , a płatny macierzyński zawsze trwa 39tyg nie ma innej wersji :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez karmelek » 26 lip 2013, 19:07 Re: Mlode mamusie czyli "ciezarowki po rozpakowaniu"

tylko przez te pierwsze 6 tygodni gdy będziesz dostawać 90% swojej obecnej pensji płacisz TAX i INSURANCE a ta kwota 136 Ł jest wolna od podatku i ubezpieczenia.
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

malaroksi napisał(a): płatny macierzyński zawsze trwa 39tyg nie ma innej wersji :)


Platny Statutory Maternity Pay ma 39 tyg maxymalnie
Inna wersja to urlop maciezynski krotszy niz 39 tyg.
Niektore matki nie wykorzystuja calych 39 tygodni platnego urlopu, np jesli ich zarobki znaczaco odbiegaja od SMP.
Niektorzy pracodawcy maja inne od powyzszych , bardziej kozystne dla swierzo upieczonych mam zasady dotyczace dlugosci i odplatnosci urlopu maciezynskiego.
Przepisy mowia, ze urlop maciezynski moze byc maxymalnie 52tygodniowy (13 tygodni bezplatnych, o ile umowa z pracodawca nie stanowi inaczej), a minimalnie w przypadku pracy w fabryce 4 tygodniowy. Niektore firmy dopuszczaja mozliwosc wziecia dodatkowego nieodplatnego urlopu wychowawczego w ramach career break.

Warto pamietac, ze w czasie urlopu maciezynskiego nie wykorzystujemy naszego urlopu wypoczynkowego i bank holidays.Mozna je wykorzystac po zakonczeniu urlopu maciezynskiego, opozniajac tym samym powrot do pracy. Ten okres oczywiscie powinien byc platny jak normalne wynagrodzenie z tytulu wykonywanej pracy

https://www.gov.uk/maternity-pay-leave/leave

monika1986 gratulacje. Moj pierworodny jest dwa miesiace starszy od Twojej cory, ale niestety nie mieszkamy w Twojej okolicy. Sprawdz Children Centres kolo Ciebie , na pewno maja ciekawa oferte zajec (zwykle darmowych lub za symboliczna oplata)
Pozatym w Walsall niedawno zaczela dzialac polonijna grupa: viewtopic.php?f=22&t=13045

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

Chodziło mi o to , że ustawowo należy się max 39tyg płatnego urlopu macierzyńskiego , to że najwcześniej można wrócić po 2ch czy po 4rech tygodniach to inna sprawa i dodatkowe 12tyg bezpłatnego to też inna sprawa . Kiedy ja byłam w ciąży , również słyszałam wiele wersji co do macierzyńskiego,np że będą mi płacić 47tyg macierzyńskiego , owszem miałabym wypłacane przez tyle pensję gdybym 4tyg przed porodem poszła na urlop i po macierzyńskim 4tyg nowego urlopu , ale to już nie jest maternity . A urlop bardziej potrzebny mi był w trakcie trwania pracy, niż po 9 miesiącach siedzenia w domu :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Dzięki za odpowiedź na moje posty bardzo mi to pomogło. Właśnie jeśli chodzi o urlop podczas macierzyńskiego to u mnie wygląda to tak:
1. firma przyznaje z góry od stycznia 28 dni holidaya na cały rok
2. bank holiday wlicza się do tych 28 dni jesli się pracuje w ten dzień
3. przed świętami Bożego Narodzenia firma przyznaje nam narzucony urlop jest to ok 4 dni

Ile urlopu mi się należy??? czy ten cały urlop 28 dni czy tylko te dni za które przepracowalam dany miesiac np jęsli pracuje od stycznia to do końca sierpnia - do mojego macierzyńskiego należy mi się 16 dni??? a co z pozostałym urlopem???

agnieszkapolonia89
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączyła: 16 sty 2013, 23:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karmelek » 27 lip 2013, 09:49 Re: Mlode mamusie czyli "ciezarowki po rozpakowaniu"

W moim przypadku było tak że dostałam cały urlop np. 20 dni + te 4 dni co zabierają na święta + banki holiday w czasie których będę pobierała macierzyński. Ale to musisz się zapytać u siebie w księgowości jak one ci policzą. Na pewno muszą Ci zwrócić te dni co zabierają na Święta Bożego Narodzenia ale nie wiem jak u Ciebie będzie z bankami :)
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

to znaczy że powinnam dostać cały urlop wg prawa..

agnieszkapolonia89
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączyła: 16 sty 2013, 23:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karmelek » 27 lip 2013, 17:09 Re: Mlode mamusie czyli "ciezarowki po rozpakowaniu"

Tak dokładnie jeśli nie wykorzystałaś ani jednego dnia to Ci się ładnie nazbiera :) Ja miałam 30 (6 tygodni) dni więc na macierzyńskie poszłam 7 tygodni przed planowanym przyjściem dziecka na świat.
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

u mnie karmelek sprawa wygląda tak że wykorzystałam już 13 dni urlopu i właśnie nie wiem co z resztą urlopu , wcześniej rozmawiałam z menagerem i powiedział mi ze zostało mi 3 dni - 8 miesięcy pracy x 2 dni =16 dni... i wlasnie musze pogadac z nim jeszcze raz bo wydaje mi sie ze bez wzgledu na macierzynskie nalezy mi sie caly urlop...:/ a nie 16 dni

agnieszkapolonia89
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączyła: 16 sty 2013, 23:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karmelek » 28 lip 2013, 14:00 Re: Mlode mamusie czyli "ciezarowki po rozpakowaniu"

Menagerowie raczej się nie znają albo mówią co chcą, najlepiej poproś o rozmowę z kimś z kadr i powinna Ci wyliczyć poprawną ilość dni urlopu. U mnie jest z góry ustalona liczba dni urlopu dajmy np. 24 z czego zawsze odcinają 3-4 dni na święta bożonarodzeniowe. zostaje nam 20 dni do wykorzystania na cały rok. Z tego co się orientuję pracodawca musi Ci doliczyć Banki Holiday do urlopu bo nie może Ci za niego podwójnie zapłacić. Ja to gdzieś kiedyś znalazłam, niestety nie mogę znaleźć ponownie i nie podam dokładnych namiarów :(
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

dziękuję za radę:") jutro pogadam z facetem i napisze co i jak..:)

agnieszkapolonia89
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączyła: 16 sty 2013, 23:57
Reputacja: 0
Neutralny

Czesc dziewczyny, czy wiecie moze czy gdzies w Walsal albo w Birmingham jest jakis stomatolog dzieciecy przyjmujacy na NHS. Bardzo prosze o jakies informacje, dziekuje...
Avatar użytkownika
manka36
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 24 kwi 2012, 20:58
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

Hej kobity powiecie mi co warto kupić noworodkowi z leków..czy macie jakąś domowa apteczkę dla maleństw????zaopatrzam się w wyprawkę dla dzidzi i chce również mieć pod ręką domowa apteczkę..chodzi mi o leki kupywane tu w anglii u nas w aptekach.. jeśli mozecie mi pomóc i napisać nazwy leków i na co one są???

dorota123456
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 22 sie 2013, 20:20
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET