POMOCY! WOZEK-jaki najlzejszy, najbardziej funkconalny etc..

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...
Bogini - alez oczywiscie, ze mozna w spacerowce wozic dziecko. Wiele spacerowek ma tutaj oznaczenie ze jest do stosowania zaraz od urodzenia.
Tylko,ze jak dla mnie - nie jest to praktyczne, ani zdrowe dla dziecka. Chocbys nie wiem jak mocno rozlozyla spacerowke nigdy nie jest to na plasko. Pozatym - spacerowki nie maja tak stabilnego oparcia - w sensie, ze nie sa tak twarde, a dla malego dziecka lezenie w poziomie i na twardym ma bardzo duze znaczenie.
Po to wlasnie sa gondolki, z materacykami w srodku by dziecko moglo lezec w superwygodnej pozycji.
Who said the past is finished
Who said the future is before me ...
Avatar użytkownika
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 316
Dołączyła: 27 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: tu... i tam...
Reputacja: 3
Neutralny

A Ja myślę że warto się przejść po sklepach z wózkami i pooglądać sobie posprawdzać jak sie prowadzi czy koła są skrętne i czy można je zablokować, jak się składa i rozkłada ile waży w ręce jak się nakłada fotelik jakich gabarytów jest itd. I teraz tak podstawowe pytanie gdzie chcesz jeździć tym wózkiem? czy bedziesz jeździć z nim w autobusach? czy będzie składany do auta? fotelik samochodowy najczęściej jest od 0-9 lub 13kg czyli spokojnie 1 rok wytrzyma , gondolka to jakieś 7 miesięcy ale nie zawsze dziecko które już potrafi siedzieć przekręcać się itd będzie chciało się wozić w pozycji leżącej gdzie nie widzi co się dzieje na zewnątrz tak więc myślę że spacerówka w pełni rozkładana jest lepsza i bezpieczna bo ma pasy, nawet wkładając dziecko do śpiwora śpiwór wpina się w pasy i jest ok. Moja córa od 3ciego miesiąca życia była już bardzo ruchliwa i ciekawa życia tak więc nie dawała się kłasc na płasko tylko musiałam podnosić w spacerowce oparcie o 1, 2 stopnie wtedy sie najlepiej czuła (dobrze kiedy oparcie ma min 5 możliwości rozłożenia). Na krótkie wypady np tylko do sklepu w wietrzny dzień najlepiej sie wozi dziecko w nakładanym foteliku i przykryć z dwóch stron budą (jeżeli fotelik samochodowy też ma budę) wtedy nie wieje dziecku w twarz a powietrze spokojnie dochodzi (nie mogę patrzeć jak niektóre matki mimo tego że nie pada deszcz wożą swoje dzieci w wózkach z naciągnięta folią przeciw deszczową biedne dzieci nie mają dostępu do świezego powiietrza). I cena ile jesteś w stanie dać za wózek? czy musi być nowy? Oglądając wózki w sklepie składając rozkładając przymierzając do reki itd najlepiej spisać sobie modele ktore ci sie spodobały i potem poszukac sobie ich na necie nowy w sklepie internetowym będzie napewno tańszy a można trafić na używany w stanie idealnym prawie za darmo .
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

a ja uwazam, ze gondola wcale nie jest niezbedna. w Polsce sie tak przyjelo i mamy wpojone, ze musi byc, bo inaczej jest "be" :wink:
mi sie osobiscie gondole podobaja, jednak sama nie mialam dla corki. tzn miala miekka w travel systemie, a i tak od 3 m-ca jezdzila w wersji spacerowej, ktora rozkladala sie na plasko.
i gdybym miala duzo jezdzic autobusem to chyba nie byloby to praktyczne ze wzgledu na wielkosc.
tak na prawde musisz uwzglednic wiele rzeczy, jak wlasnie to, ze musisz go wnoscic, czy jezdzisz komunikacja miejska czy samochodem, czy potrzebujesz duzy kosz itp.
ja bym teraz wybrala wozek gdzie moge gondole zaczepic na stelazru (to na piesze spacery), a na zakupy autem uzywalabym fotelika.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

No wiec do domu mam do przebycia troche schodow, wiec mosi byc jak najbardziej lekki to na pewno,
samochodu nie posiadam wiec raczej autobusik i czasem taksowka wchodzzi w gre-wiec jesli chodzi taxi czy szybki wyskok do sklepu na przeciw czy do lekarza to nawet sam fotelik wsytaczy zeby sie szybk o przemknac, a do jazdy autobusem chyba raczej mniejszy wozek.
No i oczywiscie spacerowac mam zamiar jak najbardziej.

To fakt ze w Polsce przyjelo sie ze pniecznie mosi byc gondola a bez tego ani rusz i od zawsze tak nam wpajano, jednak dziecko raczej nie lezy na plasko dluzej niz do momentu kiedy zaczyna siadac bo wtedy tak jak napisaly dziewczyny jdziecko est ciekawe swiata i za nic nie wylezy, trzeba by je bylo obwiazac wkolo ;)

KOszyk na zakupy w wozku zdecydowanie mosi byc duuuuuuzy zeby mozna bylo cos tam zawsze upchnac i nie nosic 10 toreb na sobie:D a pozatym kocham zakupy:))

Jesli chodzi o cene nie chce przesadzac( z tego wzgledu ze dziadki chca upic wozek dla wnuczka a ja nie chce ich obarczac wielarnym kosztem,ale z nowu najtanszego tez nie kupie) myslslam dlatego o kupieniu wozka z allegro i sciagniecie go tu bo calkowity koszt razem z wysylka wychodzi duzo taniej niz koszt angielskiego wozka tu , ktore nieststy nie sa zbyt hmm ladne i fajne, jakos nie przypadly mi do gustu. :razz:
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

Tak mysle, ze w Twojej sytuacji wybralabym cos w stylu pliko pramette lub silver cross (podobny do pliko). nie za ciezkie ale szeeroki i malcowi wygodnie, duzy kosz i sklada sie w parasolke, mozna zamocowac fotelik bez sciagania reszty, prowadzi sie tez ok.
a tak wogole to nie ma wozka idealnego :!: :roll:
nie wymyslono jeszcze takiego :-P
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

szerokiego wózka tez nie powinnaś miec bo jest potem problem w autobusach waskich wozkow zmiesci sie np 4 a szerszy jeden wiem bo sama musiałam sie tak premieszczac na poczatku i było wkurzajace jak mnie nie chcieli wpuscic do autobusu a jechałam na szczepienia masakra tak samo jak sa zbyt duze koła pąpowane haczą po bokach w autobusie i w ogole. Co do tego jak wczesniej ktos napisał ze dziecko w spacerowce nie lezy idealnie płasko i tylko w gondoli tak ma to ja mysle ze to nie ma znaczenia przecież dziecko nie musi 24 h na dobe leżec na płaskim bo w takim razie foteliki, chusty do noszenia nie miały by prawa bytu. Moje dzieci lubiały być bardziej poskręcane (tak jak w brzuszku) i np córa nie ma zadnych problemow z kregosłupem o synku jeszcze nic nie mogę powiedzieć ale myslę ze bedzie tak samo. :)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

dziewczyny a co myslicie o takim wozku?: maxi cosi streety? bo rozne opinie slyszalam o tej firmie :

http://www.youtube.com/watch?v=DJ-okYxWNIY
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

Fajny bo funkcjonalny i lekki. W U.K 2 razy tańszy niż w Polandii więc przynajmiej problemu z dostawą bys nie miała . Tutaj komplet nowy 245 funtów z dostawą do domu w Polsce 2319 i jeszcze dostępny tylko na specjalne zamówienie no i tu doliczyć koszty wysyłki z Polski do UK to się totalnie nie opłaca aha folia przeciwdeszczowa też nie jest wliczona w cene i koszt jej w polsce to 130 zł.
Co do firmy to jest dobra.
Ale tak Ci szczerze powiem jaki kolwiek byś wózek nie kupiła to przyjdzie taki moment wraz z rozwojem dziecka że będziesz i tak miała ochote kupić sobie jakiś inny :)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

ja mialam bardzo podobny (loola up).
ten akurat nie podoba mi sie wizualnie, aczkolwiek wyglada bardzo funkcjonalnie. i chyba moznaby zamontowac nawet gondole bebe confort, ale nie jest pokazane to nie jestem pewna.

[ Dodano: Czw Sty 28, 2010 20:54 ]
http://www.youtube.com/watch?v=XgI-JzAi ... re=channel

aczkolwiek wnoszenie go na pieterko, nawet w "czesciach" to zadna przyjemnosc :-D
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

malaroksi, swieta racja - ja juz mam trzeci wozek i wlasnie odkrylam (dzieki agg :-D ) pliko pramette - ktory mi sie bardzo spodobal :D :-D heh juz nawet obczailam na ebayu :D

ja na poczatek mialam graco quatro travel deluxe i ogolnie wozek fajny tylko duzy i ciezki - polecam komus kto nie ma schodow do pokonywania i nie ma samochodu (ciezko zapakowac do bagaznika przecietnego samochodu osobowego) - w auobusie sie z nim spokojnie miescilam - nie bylo zle.
teraz mam spacerowke Maclarena Quest - jest fajna bo mala i lekka (tylko 5kg), ale...no wlasnie....chyba za mala :roll: moj mezczyzna rosnie jak na drozdzach i juz widze ze wkrotce bedzie Mu bardzo ciasno... jesli kupie 4 wozek to mnie chyba maz z domu wyrzuci :-D
'Eighty percent of success is showing up'
WOODY ALLEN
Avatar użytkownika
yoko
Stały Bywalec
 
 
Posty: 413
Wiek: 44
Dołączyła: 18 wrz 2006, 21:50
Lokalizacja: Acocks Green
Reputacja: 3
Neutralny

yoko do 4 razy sztuka :-D
ja tez mialam 4 w sumie :grin:
1)graco quatro tour de luxe
2)bebe confort loola up
3)maclaren techno xt
4)quinny zapp
... wiecej grzechow nie pamietam :-P
wszystkie byly fajne i sie sprawdzily na dana sytuacje. a ze u mnie to sie czesto zmienialo to i wozki zmienialam wg potrzeb :wink:
koleznka miala pliko i byla zadowolona (miala tylko 2 wozki) :smile:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

a czemu az tyle tych wozkow???:))))) ja bym sie chciala zatrzymac na jednym:DDD :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dlatego szukam, szperam, zasiegam opini,chce zeby byl jeden ale konkretny:))
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

bogini8 napisał(a):a czemu az tyle tych wozkow???:)))))


agg napisał(a):wszystkie byly fajne i sie sprawdzily na dana sytuacje. a ze u mnie to sie czesto zmienialo to i wozki zmienialam wg potrzeb


u mnie tez mial byc 1 (no moze 2) :wink:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

bogini8 napisał(a):a czemu az tyle tych wozkow???:))))) ja bym sie chciala zatrzymac na jednym:DDD :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dlatego szukam, szperam, zasiegam opini,chce zeby byl jeden ale konkretny:))


ja tez sie zamierzam z kupnem nowego wozka ;) W sumie tak jak Ty na poczatku myslalam,ze jeden mi wystarczy az maly przestanie byc wozony,ale jednak nie :roll: W sumie mam juz jeden wozek upatrzony takze zobaczymy jak sie sprawdzi ;)
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

agg a zadowolona bylas z zappa? planuje kupic spacerowke na wiosne i ten sobie wypatrzylam.

gaga01
Rozeznany
 
 
Posty: 100
Wiek: 40
Dołączyła: 4 wrz 2007, 13:56
Lokalizacja: Warszawa/Walsall
Reputacja: 1
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET