Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez bham* » 20 lut 2013, 21:36 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

moj drugi porod trwal w ostatniej fazie jakies 20min..:) wiec dlatego mowie ze mam nadzieje ze dotrwam...do szpitala mam ok7 mil,.jesli trafie na korki moge jechac nawet 40 min.( ostatnio na wizyte dojazd tyle trwal) wiec mam nadzieje ze zaczne rodzic najlepiej w nocy ;):) zeby szybko dojechac.

w UK obserwuja jakie jest rozwarcie i wtedy podejmuja decyzje, skurcze sa mniej istotne,,:/

bham*
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 14 mar 2012, 13:45
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 20 lut 2013, 22:53 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

mojej kolezance odeszly wody i miala skurcze, a wyslali Ja AUTOBUSEM do domu...no i za 2 godziny wrocila do szpitala- karetka :shock:

ja rowniez rodzac tutaj w City Hospital najpierw bylam odeslana do domu, a skurcze mialam takie, ze myslalam, ze umieram :lol: dali mi jakies urzadzenie do zalozenia na krzyz i to wysyla jakies impulsy i mniej ma bolec... powiedzieli, ze gdzies za tydzien urodze...
wracajac - rowniez autobusem ;D zastanawialam sie jaki to musi byc bol przy porodzie jak ja ledwo moge oddychac...
no i rowniez zostalam zabrana karetka 3 godziny pozniej, bo krwawilam...
naszczescie Dzidzia urodzila sie zdrowiutka ;D po 21 godzinach ;DD

zazdroszcze kobietom, ktorych porod trwal godzine...
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez danonek » 21 lut 2013, 08:10 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

chyba to jak szybko sie rodzi jest uzaleznione od kazdej z nas i nie ma reguły moja kolezanka od odejscia wod w domu ledwo zdazyla do szpitala jedno urodzila w windzie szpitalnej a drugie ledwo dotarla na porodowke
mi z 3 dzieckiem wody odeszy to zostawili mnie w szpitalu ze wzgledu na wysokie cisnienie i urodzilam po 3 dniach
w 2 pierwszych ciazach rodzilam 7 godzin i jeddnego i drugiego a juz w nocy wiedzialam ze sie zaczelo mimo ze wody nie odeszly a urodzilam o 15
dlatego nie ma co sie sugerowac innymi
regoly na poród nie ma
a tak jak ktoras juz napisala lepiej wybrac szpital gdzie jest dobra opieka dla matki i dziecka

danonek
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączyła: 12 lis 2011, 22:13
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Olusia85 » 21 lut 2013, 08:44 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Dziewczyny a moze ktoras mi powie ile tu po terminie wywoluja porod bo ja juz jestem 7 dni po terminie i tu dalej nic :cry:

Olusia85
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Dołączyła: 14 lis 2007, 13:22
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Dalijka » 21 lut 2013, 09:58 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Olusia85, Jakos do dwoch tyg.czekaja
Daily
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK GENIUSZ,NIEKTÓRZY Z NAS SĄ TYLKO MNIEJ UPOŚLEDZENI NIŻ INNI.
Avatar użytkownika
Dalijka
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 44
Dołączyła: 4 gru 2010, 16:54
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez linkaa » 21 lut 2013, 10:33 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Olusia85, Po 14 dniach powinni zaczac cos robic córka postanowila sama wyjsc po 9 dniach :) wiec nie bylo potrzeby cierpliwosci wiem ze to jest ciezkie ale trzeba czekac...

linkaa
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 23 maja 2011, 12:39
Lokalizacja: smethwick/bearwood
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 21 lut 2013, 10:52 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Olusia85, na ostatniej wizycie polozna powinna zaproponowac Ci masaz szyjki. ok 10-12 dni po terminie powinnas miec zabukowane wywolanie w szpitalu.
nie wierze, ze jestes 7 dni po terminie i nic nie wiesz co dalej :shock:
jesli tak to zadzwon do poloznej albo na porodowke i zapytaj!

Dodano: -- 21 lut 2013, o 10:56 --

na porordowke sie jedzie, gdy: odeszly wody lub sie krwawi, na tzw assessment; kiedy nie odczuwa sie ruchow dzicka; kiedy pord jest ustabilizowny czyli regularne skurcze co 2-3 min. przed kazda wizyta nalezy zadzwonic najpierw do szpitala i uprzedzic ich o swoim przyjezdzie. moze byc tak, ze nie bedzie miejsca i polozne beda musialy cos "zorganizowac".
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Olusia85 » 21 lut 2013, 18:39 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

No dziewczyny dzis bylam u poloznej i we wtorek do szpitala.

Olusia85
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Dołączyła: 14 lis 2007, 13:22
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 21 lut 2013, 19:43 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ja pojechalam o 4 rano do szpitala w Solihullu, bo nie czulam ruchow malego , mialam juz skurcze.
w szpitalu okazalo sie ,ze mam 3 cm i spytala mnei polozna czy chce zostac czy jechac do domu wziasc kapiel itd, wiec pojechalam jako ,ze mam blisko ;)) ok 7.30 juz bolalo jak cholera ;) wiec pojchalismy do szpitala znowu. mialam 4 cm i polozna kazala mi caly czas chodzic i stac...o 11 weszlam do basenu, mlody urodzil sie o 11.34 ;) aha porod bez nieczulenia tylko na "gazie" ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Dalijka » 21 lut 2013, 19:52 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

A ja dzisiaj dzieciom powiedzialam,ze beda mialy rodzenstwo :) syn obojetnie do tego podszedl,chyba zabardzo nie skumal w czym rzecz,ale corka to fiola dostala,ona juz wie ze to bedzie dziewczynka i ze to ona dla niej imie wybierze,a co wymysla to w glowie sie nie miesci mam nadzieje,ze chlopczyk sie urodzi ;)
Rodzina w Polsce jeszcze nic nie wie,ale zapewne niebawem sie dowiedza bo na fejsie widze,ze mloda juz sie pochwalila ;/

Dodano: -- 21 lut 2013, o 19:54 --

Olusia85, Moze nie doczekasz do wtorku,roznie to bywa wiesz ;)
Daily
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK GENIUSZ,NIEKTÓRZY Z NAS SĄ TYLKO MNIEJ UPOŚLEDZENI NIŻ INNI.
Avatar użytkownika
Dalijka
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 44
Dołączyła: 4 gru 2010, 16:54
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 21 lut 2013, 21:32 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Mój pierwszy poród od odejścia wód trwał ponad 14 godzin. Od pierwszych konkretnych skurczy ponad 9 godzin.
Drugi poród miałam wywoływany 12 dni po terminie, ale urodziłam dopiero 15-go dnia :roll: Wody nie odeszły same, a od pierwszych skurczy po kroplówce uwinęłam się w 2,5 godziny.
Jednak ból przy drugim porodzie był masakryczny, wszystko bardzo skumulowane i silne. Krwawo było, jak to mój mąż opisał, a ma doświadczenie z pierwszego porodu.

Przy pierwszym porodzie też zostałam odesłana do domu, ale mi to było na rękę w sumie i cieszę się, że jeszcze te ponad 3 godziny spędziłam w domu w łóżeczku :wink:

Olusia85 Z moją położną widziałam się na tydzień przed terminem. Wtedy wyznaczyła mi termin wywołania. Za to z nią nie widziałam się już później, nawet w dniu terminu ani po :roll: Masażu szyjki nie miałam :?

bogini Tym razem też tylko na gazie byłam. Jak zachciało mi się epidural to główkę było już widać i sensu niby nie było :?

Dalijka W jakim wieku masz dzieci?
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 21 lut 2013, 22:00 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Kitka napisał(a):Jak zachciało mi się epidural to główkę było już widać i sensu niby nie było
no to juz bylo za pozno zdecydowanie;) nie daja powyzej bodajze 6-7 cm rozwarcia bo opoznialoby akcje porodowa ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Dalijka » 22 lut 2013, 17:09 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Kitka napisał(a):Dalijka W jakim wieku masz dzieci?


Corka w czerwcu 14 skonczy,a syn w grudniu 6 :)
Daily
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK GENIUSZ,NIEKTÓRZY Z NAS SĄ TYLKO MNIEJ UPOŚLEDZENI NIŻ INNI.
Avatar użytkownika
Dalijka
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 44
Dołączyła: 4 gru 2010, 16:54
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 22 lut 2013, 18:44 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Dobry wieczor,
Zapisalam sie na ciazowa gimnastyke,
Moze ktoras z Was zainteresuje temat?
Zajecia odbywaja sie w roznych miejscach w Birmingham I w roznych terminach, dostepne sa od 14 tc I sa finansowane przez NHS.
Prowadzi je rehabilitantka, ktora prywatnie jest matka trojki dzieci.
Bylam raz, bardzo mi sie podobalo I zaluje ze tak pozno tam trafilam.
Wiecej info: http://www.birthfit.co.uk/
Pozdrawiam

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Agadz27 » 25 lut 2013, 09:38 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Olusia85, Ja trafiłam do szpitala w 41 tygodniu na wywoływanie. Dali mi tabletke i połozyli do łózka niedługo pojawiły sie skurcze ( lekkie) i wtedy mieli dac mi druga ale ze wzdgledu na brak sal porodowych nie dali mi:( i tak lezałam chyba ze trzy dni az mi wody odeszły i dopiero na drugi dzien zwolniła sie sala. Ok 5 popoludniu przeniesnli mnie na porodówke i dostałam kolejne leki wywołujace ok 21 zaczeło sie...tez byłam dzielna i tylko na gazie jechałam ale ból był przeokropny wiec dałam sie namówic na epidrual i nie załuje! Gdyby tym razem dane było mi rodzic naturalnie to od razu ze znieczuleniem. A no i urodziłam o 9 rano corcie 4.200:)
Takze wytrwałości zycze:)

Dodano: -- 25 lut 2013, o 09:53 --

Dalijka, ja spodziewam sie blizniaków jednojajowych i na pierwszym USG powiedziano mi ze prawdopodobnie jedno z dzieci jest chore i lepiej zebym donosiła jedno niz pozbyć sie obu:(( i Skierowali mnie na szczegółowe USG dwa dni pozniej i okazało sie ze WSZYSTKO ok! to znaczy ciaza jest wysokiego ryzyka ze wzgledu ze dzieci maja jedno łozysko i jedno z dzieci jest mniejsze od drugiego bo te pierwsze zabiera mu jedzonko. Takze musza kontrolowac czy rozwijaja sie prawidłowo i poki co wszystko jest dobrze w piatek znów wizyta:)

Dodano: -- 25 lut 2013, o 10:00 --

ona86zlbn, Ja polecam Woman Hospital, jest tam czysciutko i miło:) Ale ze masz termin tuz tuz to nie wiem czy sie dostaniesz bo wiem ze tam jest problem z miejscami, ale zawsze mozna spróbowac:)
Avatar użytkownika
Agadz27
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 46
Dołączyła: 27 cze 2007, 14:29
Lokalizacja: Ustroń/Bearwood
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET