Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez natbhm » 12 mar 2012, 18:43 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Dziekuje Wam bardzo ;) Wiecie to moja pierwsza caiza wiec denerwuje sie czy wszytsko jest ok. Musze czekac do piatku bo dopiero wtedy moze mnie przyjac lekarz ; ( Mam nadzieje, ze cos mi przepisze bo to naprawde jest nieprzyjemne i bolesne czasem. Szkoda, ze nie mam taraz czasu bo dopeiro wrocilam z pracy. Mam kilka pytan oczywsicie ale innym razem ;D pozdrowionka

natbhm
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 11 mar 2012, 17:07
Reputacja: -2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sylwio70 » 13 mar 2012, 09:36 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ja jestem obecnie w 34 tyg. ciąży to pytaj jak będę mogła pomóc to chętnie odpowiem.

sylwio70
Początkujący
 
 
Posty: 41
Dołączył: 21 lip 2009, 10:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez natbhm » 14 mar 2012, 20:06 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Oj nie moge sie doeczakc do piatku... pikerwsza wizyta ;)) Kurczer wiecie jak to czesto bywa zaszlam w ciaze w nieodpowiednim czasie. Zamykaja moja fabryke za 2 miesace, a mojego chlopaka za 3 miesiace. Poprostu jestem zalamana. Nie wiem co my z robimy, dobrze, ze to dopiero poczatki ciazy to nawet jak znajde jakas ciezka prace to przez kilka miesiecy dam rade. Nie wiem jak tu jestes z benefitami , nigdy sie tym specjalnie nie interesowalam ale teraz chyba zaczne. Oj oj ciagle tylko stres i stres.

Dodano: -- 14 mar 2012, 20:41 --

Kochane posze powiedzcie mi czego powinnam unikac w ciazy?? Chodzi i mo jedzenie. Wczoraj pol nocy nie spalam bo siedzialm w lazience z nudnosiami. Chlopak smieje sie ze mnie ze zamaist porranych mldlosci ja mam noce. Macie jakies sposoby na to?? Angielka w pracy porodzila mi zebym unikala majonezu i herbaty z mlekiem i wogole mlecznych prodoktow, a gdy jest mi nie dobrze , powinnam krysc skorke od chleba. Co do mleka to pamietam ,ze moja ciotka tylko pija bawarki (herbate z mlekiem). Musze cos wymyslic na te nudnosci bo nie moge przez to norlamnie pracowac, a teraz gdy maja zamknac zaklad w ktorym pracuje, bede musial szukac innej pracy a wiadomo jak bede niedysponowana szybko ja strace, nie wyobrazam sobie ze mam nie pracowac bo potrzebuje pieniedzy, jak kazdy chyba. Nie wiem tez czy moge sie starc o jakies dofinansowania, dlatego wole miec prace niz liczyc na panstwo bo nie chce sie zawiesc ...

Dodano: -- 14 mar 2012, 20:43 --

sorrki za pozjadanie kilku literek albo przekrecenie slow, zawsze szybko pisze i nie uwaznie ; P

natbhm
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 11 mar 2012, 17:07
Reputacja: -2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sylwio70 » 15 mar 2012, 10:24 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Pierwsza sprawa jeśli nie przepracujesz pierwszych 26 tyg. ciąży za min. 127 z groszami na tydzień to pracodawca nie będzie ci płacił macierzyńskiego. Na to jest sposób bo może ci macierzyński płacić państwo ale musisz przepracować pierwsze 26 tyg. ciąży po min. 30Ł tygodniowo. Co do nudności to jest kwestia hormonów które szaleją przez pierwsze kilka tygodni więc chyba nic nie poradzisz. Jedz małe posiłki a często. Ja nawet wodą wymiotowałam. Takie są uroki ciąży i trzeba to przecierpieć. Jeśli zamykają twój zakład pracy za 2 miesiące to najlepiej idź do job centre i dowiedz się co najlepiej zrobić w twojej sytuacji. Ja bym ci radziła tuż przed zamknięciem iść po prostu na zwolnienie do końca ciąży wtedy co tydzień będziesz dostawała wypłatę 100% tygodniowo bo jesteś w ciąży. Ale musisz w ciągu 8 tyg. poprzedzających zwolnienie zarabiać nie mniej niż 107, z groszmi dokładnie powiedzą ci w job centre. Trzymaj się cieplutko i pisz co tam u ciebie słychać.

sylwio70
Początkujący
 
 
Posty: 41
Dołączył: 21 lip 2009, 10:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 15 mar 2012, 11:31 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

sylwio70 napisał(a):Ja bym ci radziła tuż przed zamknięciem iść po prostu na zwolnienie do końca ciąży wtedy co tydzień będziesz dostawała wypłatę 100% tygodniowo bo jesteś w ciąży.

to akurat zalezy od zakladu pracy i umowy. zadko sie zdarza, ze pracodawca placi 100% za zwolnienie.
natbhm, sprawdz swoja umowe abys sie nie rozczarowala.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez karmelek » 15 mar 2012, 14:07 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

natbhm
współczuje mdłości, ja też się przejechałam na stwierdzeniu o "porannych mdłościach" i wiem że to mit. Ja wymiotowałam cały dzień, rano tzw. niczym, a później po każdym posiłku, najgorzej było po tłustych posilkach, całkowicie zrezygnowałam z fast food'ów od samego zapachu miałam mdłości, a od nadmiaru tłuszczu w nich zawartych nie zdążyłam dokończyć posiłku, a już wszystko wracało. Byłam z tym u lekarza dała mi tabletki na wymioty, pomagały ale wywoływały senność. Pani doktor poradziła jeść często małe posiłki i nie dopuszczać do uczucia głodu bo to tylko wzmaga mdłości. Zawsze miałam w kieszeni jakiegos cukierka, batonika, krakersa albo suche ciasteczko i jakoś się przemęczyłam od 6 do 18 tygodnia.
Czego nie wolno jeść w ciąży; surowego mięsa i jajek (nawet na miekko), orzeszków ziemnych, sera pleśniowego, produktów niepasteryzowanych np. mleka od krowy itp. Mi Pani doktor też powiedziała żebym nie jadła bananów (nie był to problem bo ich nie lubie) i winogron bo zawierają dużo cukru, a w moim przypadku bała się żebym nie miała cukrzycy ciążowej.
Co do pracy to się nie orientuję, najlepiej tak jak radzą dziewczyny iść do Job Center i się dowiedzieć jakie masz opcje :D
Powodzenia i gratuluje :D
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Ewelajna1111 » 15 mar 2012, 20:13 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

witam dziewczynki,mam pytanko,jezeli zrobilam test i wyszedl pozytywny :) to czy tu lekarz zrobi mi badanie ginekologiczne zeby stwierdzic na 100% ciaze??? jak to wyglada po kolei?? prosze o wskazowki:)

Ewelajna1111
Raczkujący
 
 
Posty: 97
Dołączyła: 29 lis 2011, 15:40
Lokalizacja: Bearwood/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karmelek » 15 mar 2012, 20:54 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ewelajna1111
Badanie ginekologiczne hehe nie, tu tego nie stosują. W mojej przychodni jest tak, że nie trzeba umawiać się z GP. Idzie się do recepcji i prosi o umówienie się na spotkanie z położną (midwife) i dają mi taką karteczkę do wypełnienia; Imię, nazwisko, adres, numer telefonu, data ostatniej miesiączki. Pierwsze spotkanie z położną jest około 9 tygodnia ciąży. U mnie była w domu, ale wiem, że czasem umawiają się na spotkanie w ośrodku do którego się należy. Wypęłnia "zieloną książkę", robi ogólny wywiad o chorobach; Twoich, ojca dziecka i w rodzinie, daje kilogramy ulotek i książek i około 10-11 tygodnia każe zarejestrować się na badania krwi, tylko nie zapomnij dodać że to do ciąży badania. Sama mnie umówiła na 1-sze skan (USG) w szpitalu który wybrałam, po około tygodniu dostałam karteczkę ze szpitala z informacją którego dnia, o której badanie i gdzie dokładnie się zggłosić oraz że każde zdjęcie dzieciaczka kosztuje 5Ł oraz że jest możliwość zrobienia badania na prawdopodobieństwo zespołu downa. Pobierają Ci krew i na jej podstawie ustalają ryzyko wystąpienia tej choroby. Około 16 tygodnia ponowna wizyta u położnej i tak co 4 tygodnie a po 30 tygodniu co 2 tygodnie bądź co tydzień. Jeśli z ciążą jest wszystko ok to nie ciągaja po dodatkowych badaniach. Ja miałam wpisaną ciąże zagrożoną ze względu na policystyczne jajniki (możliwość ciązy mnogiej, cukrzycy, wczesnego urodzenia, poronienia itp...) to troche miałam częściej te wizyty, ale po badaniach na cukrzycę i po skanach stwierdzili, że wszystko w porządku i już mnie tak nie ciągają, każą czekać na szczęśliwe rozwiązanie:D Jeszcze 4 tygodnie :lol:
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez natbhm » 16 mar 2012, 10:17 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

hey dziewczynki. Wlasnie wrocilam od lekarza. Poinformowalam go ze prawdopodobnie jestem w ciazy, ze zrobilam kilka testow i sa one pozytywne. Pogratulowal mi dal pogadanke o paleniu w ciazy. Gdy poprosilam o cos na infekcje bo bardzo mi dokucza szczegolnie podczas wizyty w toalecie heh on na to kazal mi wziac buteleczke z recepcji i w pon odniesc ja wypelniona moczem i wtedy w nastepnym tyg cos mi przepisze. Dlaczego to tak dlugo trwa?? Mam nastepny tydz plakac z bolu? W pl to by odrazu mnie zbadal a ty maja taka olewke ze szok. Nie wiem tez w ktorym jestem tyg bo niby skad jesli on tez nie wie. aha i zapytalam go czy moge wziac jakas masc ale zabronil mi bo nie wie co to za infekcja. To akurat rozumiem ale ludzie ile ja mam czekac??? Na to by znalazl dla mnie 10 min czekalam tydzien. .. szok

natbhm
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 11 mar 2012, 17:07
Reputacja: -2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sylwio70 » 16 mar 2012, 10:39 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Natbhm Ja bym na twoim miejscu kupiła w polskim sklepie (jesli mają leki) urinal albo coś w podobie aby z żurawiną. Oczywiście sprawdź czy mogą to stosować ciężarne. W aptekach też jak powiesz farmaceucie o co chodzi to też ci coś da. A który to tydzień ciąż to dowiesz się na pierwszym skanie-USG i podadzą ci również przybliżoną datę porodu. Ja nie narzekam na opiekę ciążową. Na każdej wizycie u położnej sprawdzają mi poziom glukozy na takim pasku który moczą w próbce moczu. Trzeba na każdą wizytę przynieść napełnioną fiolkę.

sylwio70
Początkujący
 
 
Posty: 41
Dołączył: 21 lip 2009, 10:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 16 mar 2012, 14:12 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

natbhm, ale nie denerwuj sie! co Twoim zdaniem mial zrobic lekarz. przpisac Ci cos "na oko" albo "na wszelki wypadek". na ZUM najlepszy jest sok z zurawiny i na to recepty nie trzeba! :wink: zakup sobie z 4 litry, wypij je przez weekend i do pn Ci przejdzie! a jesli bedzie to cos powazniejszego to wyjdzie to w badaniu moczu ;)
natbhm napisał(a):W pl to by odrazu mnie zbadal a ty maja taka olewke ze szok.
ale co by Ci wybadal? infekcje? ZUM? kazal Ci przyniesc probke z moczem, a ze jest weekend to musisz czekac do pn.
natbhm napisał(a):Nie wiem tez w ktorym jestem tyg bo niby skad jesli on tez nie wie.
podaj date OM, a zaraz ktoras z dziewczyn doswiadczonych Ci obliczy, ktory to tydzien. jednak "najakuratnieksze" bedzie usg w 12 tc.

przeczytaj sobie ten watek, zobaczysz ile dziewczyn przeszlo tu ciaze i byly bardzo zadowolone! (no moze nie na samym poczatku) :lol:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez karmelek » 16 mar 2012, 15:05 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

http://www.ciazowy.pl/kalkulator,ktory- ... ciazy.html
a jak Cię to nie zadowoli to wpisz w google kalkulator ciąży i wpisujesz pierwszy dzień ostatniej miesiączki i samo oblicza. Tak jak pisze agg dokładniej się dowiesz jak pójdziesz na skan :D
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez natbhm » 16 mar 2012, 17:19 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Dzieki Wam dziewczyny. Sorry macie racje denerwuje sie za bradzo ; (
Ale bylam w aptece i babeczka dalam mi masc canesten , mowila ze powinno mi pomoc. Zobaczymy ;D A i dzieki za info o tym soku napewno zakupie ;p

natbhm
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 11 mar 2012, 17:07
Reputacja: -2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 16 mar 2012, 18:04 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

natbhm, moj maly bedzie mial 2 latka...jak to zlecialo..ahhhh

Dodano: -- 16 mar 2012, o 18:14 --

natbhm, a odnosnie jedzenia to w zasadzie nie wolno jesc surowego miesa,ryb,surowych jajek, serow plesniowych.
nalezy ograniczyc spozywanie tunczyka i watrobki .
noi najlepiej ograniczyc spozywanie cukrow czyli slody czy slodzonych sokow itp.
fast foodow wiadomo chyba czemu.
no i wiadomo ograniczenie co do kawy , herbaty,cocacoli etc..

co do zapalenia pecherza to jak agg juznapisala 4 litry soku zurawinowegoi do dziela
Ewelajna1111 napisał(a):jezeli zrobilam test i wyszedl pozytywny :) to czy tu lekarz zrobi mi badanie ginekologiczne zeby stwierdzic na 100% ciaze??? jak to wyglada po kolei
a co ma badanie ginekologiczne do ciazy...zeby okreslic czy jest sie w ciazy toraczej robi sie USG niz zaglada wkrocze ;))..

Dodano: -- 16 mar 2012, o 18:17 --

sylwio70 napisał(a):ść po prostu na zwolnienie do końca ciąży wtedy co tydzień będziesz dostawała wypłatę 100% tygodniowo bo jesteś w ciąży
ja bedacw ciazy nazwolnieniu nawet jak mialam ciezkagrype to nie placili mi 100%....pozatym tu w UK raczej nikt nie daje zwolnien lekarskich na ladne oczy...

Dodano: -- 16 mar 2012, o 18:31 --

natbhm, ja mdlosci niemialam ale od kolezanekslyszalam, zedobrzemiec w zanadrzu jakies herbatniki,krakersy,sucharki,bulka i od razu po przebudzeniu takie przegryzac.Nie jesc ciezkostrawnego/tlustego/slodkiego, jesc czesciej a w malych ilosciach.

aha slyszalam tez o ciasteczkach i herbacie imbirowej :))ze to bardzo skuteczne.
Jak rowniez o herbatkach owocowych nie slodkich, buleczkach mlecznych,o wachaniu kopru tez slyszalam :D niektorym kobietow pomaga zjedzenie na wpold ojrzalego banana po przebudzeniu .:D

Musisz znalezc swoj sposob.ale szczerze wspolczuje, bo to musi byc meczace.


Aha przypomnialo mi sie mialam ogromne mdlosci na jeden zapach , co zostalo mi do dzis!!!to perfumy Calvin Klein IN2U !!po prostu na sam widok butelki mnie cofa..:D:D
I to byly tylko te jedne perfumy a uzywalam duzo i roznych w czasie ciazy :D
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez sylwio70 » 29 mar 2012, 11:26 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

No i już 36 tydzień ciąży. Jutro jadę na wizytę do Solihull Hospital na pogadanie odnośnie porodu w wodzie. Czego mogę się spodziewać?

sylwio70
Początkujący
 
 
Posty: 41
Dołączył: 21 lip 2009, 10:26
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET