Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 26 lis 2012, 06:34 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Kitka i Bogini dziękuje za wyjaśnienia.
Wczoraj wpadlam w lekka panikę , ze może złe kombinuje i powinnam zacząć urlop dużo wcześniej. Za 1,5 tyg powinni mi dać Mat b,pogadam jeszcze z położna.
Jestem biurwa,a mój slubny przejął większość obowiązków domowych wiec teoretycznie przy założeniu ze moje samopoczucie będzie Ok wolałabym pracować niemalże do końca, choćby po to aby sie nie zamartwiac i zając czymś głowę.
Wyczytalam zarówno w przepisach prawnych jak i wewnętrznych mojej firmy, ze jeśli nie będę sie czuła dobrze i skorzystam z chorobowego przed samym urlopem (
Nawet 1 dzien) to pracodawca moze automatycznie zmienić datę początku mojego urlopu macierzyńskiego . Więc tak sobie kombinuje zeby dać bardzo pozna datę i w razie potrzeby ja zmienić. Bede miala jeszcze urlop wypoczynkowy, ktory rozumiem ze jest naliczany w czasie trwania urlopu maciezynskiego , czyli teoretycznie w razie potrzeby moge wykorzystac caly roczny urlop na ten cel( mój nowy pracodawca pozwala na korzystanie z rocznego przydziału urlopowego nawet jeśli sie go jeszcze nie wypracowalo). Fajnie byloby gdybym mogła o tym pogadać z kierownikiem przed ostateczna decyzja, ale zaraz po świętach zmieniam prace i wszystko strasznie sie komplikuje z tego powodu i przysparza dodatkowego stresu. Wymyśliłam sobie ze ustale termin urlopu z nowymi kadrami zanim zacznę tam pracować.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 30 lis 2012, 20:40 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Od jutra wolne na ponad 10 miesięcy :D
Teraz przyjdzie czas na inne zajęcia i obowiązki, nie omieszkam stwierdzić, że bardzo mi to pasuje :grin:

ktosienka Tak urlop wypoczynkowy naliczany jest w trakcie macierzyńskiego. Tym razem nie wkorzystam go od razu po macierzyńskim, gdyż na święta BN chcemy do Polski zawitać :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez karmelek » 1 gru 2012, 09:20 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ja wyznaczyłam sobie urlop macierzyński na tydzień przed planowanym porodem, żeby później jak najdłużej z dzidzia być w domu. A przed planowanym macierzyńskim wykorzystałam urlop wypoczynkowy z całego roku, bo macierzyński kończy mi się 31.12.2012r. Dostałam cały urlop (nie zabrali mi na przerwę świąteczną, jak pozostałym pracownikom) oraz doliczono każdy bank holiday i łącznie miałam 30 dni urlopu :) i siedziałam w domku 6 tygodni urlopowych + 2 tygodnie macierzyńskiego (niunia zasiedziała się w brzuszku tydzień :D )
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 1 gru 2012, 18:35 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Karmelek, Kitka, dziekuje za informacje zwiazane z planowaniem urlopu.
Troche to sobie poukladalam w glowie, pogadalam tez z moja kierowniczka, ktora jest bardzo przyjazna i pomocna i do tego wychowuje trojke dzieci.
Sporo mi podpowiedziala w tej kwestii i do tego wymyslila, ze jak bede miala MatB1 (pewnie w najblizszy piatek mi wystawia) to przerobi ze mna wszystkie formularze zwiazane z wnioskiem o urlop maciezynski -pracuje w miejscu w ktorym kadry uwielbia mielic papiery. Sprobojemy potem to przeslac do mojego nowego miejsca pracy, zeby mi oszczedzic niepotrzebnych atrakcji w pierwszym tygodniu w nowej pracy.


Kitka, razem z Toba Ciesze sie z urlopu.
Fajnie zrobic siedmiomilowy krok w kieruku "rozladunku" i rozpoczacia nowego eatpu w zyciu. Jakbys miala czas i checi na jakis ciezarowkowy spacer lub inke ze spienionym mlekiem daj znac!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 2 gru 2012, 10:35 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ktosienka Doczytałam na innym wątku, że nie dość z tego samego miasta pochodzimy to jeszcze z tej samej dzielnicy :wink:
Fajnie, że masz taką pomoca szefową :grin: Co do spotkania to ujawnij się z jakiej dzielnicy jesteś?
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Steinik » 8 gru 2012, 18:52 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

a witam ;)
;) zaczynam 8 tydzien...udało sie w koncu,tak wiec dolaczam do zacnego grona ciezarowek :D
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 9 gru 2012, 12:43 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Czesc Sternik, Gratuluje i trzymam kciuki za zdrowy i bezproblematyczny przebieg ciazy!
Ja mialam USG w piatek i nie moge juz poprawiac mojego slubnego mowiac "albo ona"!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez to_ja » 9 gru 2012, 16:09 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

a my niedlugo zaczynamy 24tc. Po poczatkowych problemach teraz wszystko jest idealnie ;) zadnych mdlosci, nudnosci, energia mnie rozpiera.Jesli pogoda by dopisywlala moglabym dalej jezdzic do pracy rowerem (jaka to ulga dla mojego kregoslupu)
Synek ma juz ponad 500g ;)
Jesli dalej tak bedzie mam zamiar pracowac tak dlugo jak to bedzie mozliwe. Mimo tego ze praca fizyczna pracodawca i wspolpracownicy odciazaja mnie czasami az do granic absurdu ;)

dziewczyny, czy ktoras z was rodzila w Lichfield? Bo szukam opinii o tym miejscu. Tylko jedna znajoma tam rodzila, a na necie tez nie ma za duzo informacji. Planujemy z tz po swietach tam pojechac i zobaczyc ale opinie tez by sie przydaly.

to_ja
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączyła: 21 wrz 2009, 16:39
Lokalizacja: tamworth
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 9 gru 2012, 18:36 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

to_ja, na temat szpitala nic nie wiem, ale kolezanka kolezanki tam pracuje wiec mozesz liczyc na polska polozna :)
a Ty z tamtych okolic jestes?
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez to_ja » 9 gru 2012, 20:52 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

agg - tak - ja z Tamworth i Lichfield jest na liscie porodowek mojego rejonu.
Po 32c polozna ma zadecydowac czy kwalifikuje sie do porodu w Lichfied, no i pozniej tylko sie modlic o porod w terminie.
Fajnie by bylo trafic na polska polozna, chociaz bardziej od polskiej poloznej wolalabym dobra polozna ;)

to_ja
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączyła: 21 wrz 2009, 16:39
Lokalizacja: tamworth
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 9 gru 2012, 21:05 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

to_ja napisał(a):Fajnie by bylo trafic na polska polozna, chociaz bardziej od polskiej poloznej wolalabym dobra polozna

otoz to! ja nie wiem jaka ona tam jest w swym fachu ;)
napisalam tylko tak w ramach info, bo tu kobietki czasami pytaja o polozne - polki :)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Kitka » 10 gru 2012, 16:51 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Hejka!
Jestem po wizycie u położnej i okazuje się, że mój synio spieszy się na świat :shock: Jest już nisko 3/5, jak na 35tc i kobita jest zdania, że urodzę szybciej. Zaskoczyło mnie to bardzo z racji przeterminowania się w poprzedniej ciąży :wink:
Z tego co pamiętam to 3/5 miałam w dniu terminu porodu, urodziłam 9 dni później aaaaaaaa :559:

ktosienka :wink:

Steinik Gratki!!!
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 10 gru 2012, 18:04 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

to_ja wiekszosc szpitali ma dni otwarte, kiedy mozna pojsc obejrzec wszystko, wypytac o to co Cie niepokoi, moze warto do nich zadzwonic i zapytac czy tez taka mozliwosc oferuja

Kitka wierze ze Twoj syn to inteligentny facet i poczeka na swoja kolej, wypoczywaj, wypoczywaj, wypoczywaj, nie denerwuj sie, a okna i inne tak naprawde niewazne sprawy zostaw tesciowej.

agg- wyslalam Ci wiadomosc na priv.

Mialam ogromna ochote na "grzanca" malzonek zorganizowal mi z Ikea gotowe bezalkoholowe grzane wino. Cudnie pachnie i rozgrzewa, choc pewno sklada sie glownie z chemii, wiec trzeba je z umiarem potraktowac. Niemniej polecam!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 10 gru 2012, 18:10 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ktosienka, ogladalam to ostatnio w Ikei, w skladzie dopatrzylam jedynie sokow owocowych :)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez to_ja » 10 gru 2012, 18:13 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

dziewczyny, moze ktoras pomoze.
Kupilam w Polsce wozek, teraz musze go przeslac do Polski. Potrzebuje sprawdzonego i nie bardzo drogiego kuriera ktory przewozi wieksze gabartytowo przesylki. Moze ktoras z was wysylala taka paczke i moze mi kogos polecic.

ktosienka - juz wczesniej wspominalam ze do szpitala sie wybieramy, ale zalezy mi tez na opiniach osob ktore tam rodzily ;)
a grzaniec....mialam ostatnio na niego straszna ochote, musialam sie smakiem obyc ;( dobrze wiedziec ze jest wersja bezalkoholowa ;)
Ostatnio edytowano 10 gru 2012, 18:16 przez to_ja, łącznie edytowano 1 raz

to_ja
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączyła: 21 wrz 2009, 16:39
Lokalizacja: tamworth
Reputacja: 13
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET