Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 22 cze 2013, 22:26 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

malaroksi, akurat te 3 wizyty to zaden problem. Pojdzie do pierwszego lepszego lekarza w Pl, nawet nie musi to byc ginekolog, zaplaci za prywatna wizyte i jej to zaswiadczenie wypisze. To jest zwykly druczek ktory sie bierze w MOPSie i lekarz wypelnia, nie zadaja karty ciazy ani nic na potwierdzenie. Ja dostalam becikowe w Pl na dziecko urodzone tutaj ale wtedy jeszcze nie bylo zadnego limitu dochodu i o zarobki nie pytali, a teraz to sie chyba zmienilo wiec jakby mieli nie dostac to raczej jedynie z tego powodu
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Steinik » 8 lip 2013, 10:06 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

hejo..cosik temat ucichł;)
ja 21 tydzien..po usg...no i tu niespodzianka... CHŁOPIEC... :shock:
mialam imie tylko dla dziewczynki..jakos sie nastawiłam ze bedzie druga córcia...
kiedys chcialam synka Franka..ale hmm mam dosc trudne nazwisko dla tutejszych wiec nie bede chyba tyrac ich jeszcze franciszkiem ;)
tak wiec szukam jakis pomysłow co do imion..

pozdrowionka no i ciężarówki co tam u was?
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 8 lip 2013, 13:18 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Poczekaj az Kate urodzi i daj takie samo:))
Chociaz podobno mieli dac najpopularniejsze imie w UK- Mohamet :D

Nie wiem czemu mysle,ze to chlopiec.
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 9 lip 2013, 07:47 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Steinik napisał(a):kiedys chcialam synka Franka..ale hmm mam dosc trudne nazwisko dla tutejszych wiec nie bede chyba tyrac ich jeszcze franciszkiem ;)
tak wiec szukam jakis pomysłow co do imion..


Stetnik fajnie czytac, ze u Ciebie wszystko dobrze.
Moze nazwij syna Frank? I wilk syty i owca cala:)
Trzymam kciuki za kolejne 19 tygodni!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 9 lip 2013, 08:45 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Steinik, wow super, tyle się wycierpiałaś , że teraz synek w nagrodę się należy , a i może Torpedka się będzie opiekować braciszkiem :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 29 lip 2013, 13:46 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

[bSteinik][/b] super że będziesz miała synia:) a jak się czujesz?Minęły już Ci migreny?
Ja właśnie zaczęlam 20 tc,czuję sie fantastycznie,choć przeprowadzka troche mnie wymęczyła,najważniejsze ze minęły te okropne mdłości i moge w pełni cieszyć sie ciążą:)
Mam jutro 2 scan...nie mozemy się doczekać :lol:

ktosienka dzieki za podusie pod brzusia,świetnie zdaje egzamin :grin:
Pozdrawiam.
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Steinik » 30 lip 2013, 07:18 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

u mnie powoli zaczynam 25 tydzien...migreny sobie poszły i oby tak dalej...czuje sie roznie....wydaje mi sie ze dosc nisko mam ciaze...maly to chyba jakis pilkarz lub bokser;)a ja myslalam ze Torpedka taka ruchliwa....hehe
dalej nie mamy imienia dla chlopaka;)
powoli kompletuje wyprawke;)łozeczko juz rozstawilam ;)
pozdrawiam
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 30 lip 2013, 10:37 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ela Eriska, Czekam na wieści ze scanu :D
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 30 lip 2013, 21:08 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

malaroksi dzieki
chłopcy u mnie rządzą :lol:
Trzeci synuś :grin:

Martwiłam sie troszke bo zaczelam 5 miesiac ciazy a nie czuje jeszcze ruchów,ale wszystko jest dobrze,napewno lada moment zacznie kopać.
pozdrawiam.

Dodano: -- 30 lip 2013, 22:09 --

Steinik u nas bedzie Wojtuś :D
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Steinik » 30 lip 2013, 22:06 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ela Eriska ja dosc pozno zaczelam czuc ruchy...z Torpedka jakos szybciej...i pomimo kiepskiego poczatku lzej znosilam cala ciaze...teraz mam problem z przejsciem 200-300 metrow...zaraz brzuch pobolewa i ciagnie do dołu...ogolnie kiepsko sie czuje..nie tylko fizycznie...
co do imienia Torpedka chciala brata Maxa..a babci powiedzial ze jej brat bedzie sie nazywal maksymalny....
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 31 lip 2013, 05:43 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ela Eriska ciesze sie ze z wynikow Twojego USG, Wojtus to ladne imie. Fajnie ze z poduchy jestes zadowolona, dbaj o plecy- moje teraz bola chyba bardziej niz w ciazy. Bycie mama bardzo malego czlowieka to ciagle zginanie sie a to nad przewijakiem, koszykiem mojzesza, bouncerem , mata edukacyjna albo fotelikiem samochodowym....

Steinik nasz syn nie mial imienia przez niemal 3 tygodnie po swoich urodzinach i nie przeszkadzalo mu to w byciu szczesliwym noworodkiem. Ze szpitala zostal wypisany jako "Baby *****wska", z nazwiskiem dokladnie w takiej samej zenskiej formie jak moje. Brat Maxymalny to niewatpliwie powod do dumy. Mam nadzieje, ze Twoje samopoczucie sie poprawi, szczegolnie nastroj, moze hormony poszaleja w innym kierunku.

Jeden usmiech malego czlowieka na pewno zrekompensuje Wam wkrotce wszystkie te ciazowe przypadlosci. Pozdrawiam Was obie bardzo serdecznie.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 31 lip 2013, 10:19 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ela Eriska, To gratulacje , trochę Ci zazdroszczę , jesteś jedyną "księzniczką" w domu , jak sobie dobrze chłopaków wychowasz ,to będą Cię na rękach nosić i prezenty przynosić ;) ech ...
Steinik może też pogoda robi swoje co ? Takie zmiany ciśnień, temperatur nie są zbyt przyjemne , a jak brzuch ciągnie w dół ,to niestety ale trzeba jak najwięcej leżeć i odpoczywać , ja w drugiej ciąży miałam non stop napięty i ciągnący w dół , lekarze kazali wypoczywać ,leżeć lub siedzieć z nogami wyżej a tu się nie dało w takim trybie - 2 letnie dziecko, mój nocna zmiana , ja popołudniowa ... No ale oszczędzałam się jak tylko mogłam i mimo 2 czy 3 krotnego krwawienia wszystko dobiegło do końca szczęśliwie i to nawet 13 dni po terminie ... Teraz to już powinno być z górki chociaż wiadomo ciężar , bolące obkopane żebra czasem inne dolegliwości ;) Dacie radę dziewczyny , trzymam kciuki .
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agnieszkapolonia89 » 1 sie 2013, 11:12 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

hej dziewczyny ile skanów miałyscie podczas ciązy..w jestem w 25 tyg c i moja midlajfka nie dała mi ostatnio zadnego skierowania na usg.. a miałam 2 skany i wszystko ok:)

agnieszkapolonia89
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączyła: 16 sty 2013, 23:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 1 sie 2013, 12:51 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ja miałam 9 skanów w pierwszej ciąży i 2 w drugiej. Jeśli jest wszystko ok to ma się te 2 podstawowe tylko.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 1 sie 2013, 18:35 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

agnieszkapolonia89, jeśli ciąża rozwija się prawidłowo to nie ma potrzeby robic wiecej scanów niz dwa podstawowe.
Chyba że są ku temu wskazania i lekarz chce bardziej monitorowac rozwój dziecka,wówczas zaleci dodatkowy scan.
Tak jest w moim przypadku,choć wszystko jest w porządku,to z racji mojego wieku zalecił dodatkowy scan w 28 tyg ciąży.

Dodano: -- 1 sie 2013, 19:37 --

malaroksi, aż 9 scanów z córcią mialaś? tutaj czy w Polsce?
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET